Skocz do zawartości

there was a problem with your request - rejestracja kindle'a


micbud

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że ja już żadnych pytań nie mam, opisuje raczej swoje wrażenia jakbyś nie zauważył:P Każdy ma inne priorytety w życiu, jeden woli czytać o e-inku, a drugi z niego korzystać. Mam nadzieję, że nie wykazujesz ignorancji i przed zakupem auta poznałeś wszystkie podsystemy samochodu i zasady ich działania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezbyt, bo Twoje wcześniej pytanie to było- tutaj posługując się autem : a czy to ma światła? :) Co s W tym stylu. Wiesz, kupując auto to z reguły ludzie szukają informacji czy tyle i tyle pali, co w nich jest do uszkodzenia itp itd. Ja pomijam fakt, że jak już coś mi się zepsuje w aucie to staram się jak najwięcej dowiedzieć dlaczego tak się stało i poznać metodę działania. Po za tym mi bardziej chodzili - po co e-ink jak nie wie się co to daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie trafiłeś, bo wiem, co daje e-ink - tu dużej filozofii do poznania nie ma. Natomiast chyba nie chcesz mi powiedzieć, że pytanie o znajomość ghostingu porównujesz do świateł? Bo bez świateł dziś daleko nie zajedziesz, a z ghostingiem, czy bez, książkę przeczytałem, więc to zupełnie co innego. Jak mi się zepsuje kindle, to też się będę starał dowiedzieć, co się zepsuło, to logiczne. Ale przed zakupem nie sprawdzam jak działają wszystkie opcje w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem ślepy, bo nie widzę żadnego powidoku przy zmianie tej opcji. Widzę natomiast, że bez włączonego odświeżania ekran miga na czarno przy zmianie strony, więc faktycznie może to być niewygodne dla wzroku. Po włączeniu opcji odświeżenia strony elegancko przechodzą z białej na białą.

 

to jak bardzo widoczny jest ghosting zależy od wielu czynników: od oświetlenia, od temperatury, od trybu wyświetlania (są różne tryby wyświetlania), wreszcie od konkretnego egzemplarza wyświetlacza... nie mówiąc już o sytuacji typu "jak raz zobaczysz to nie możesz odwidzieć" ;)

 

tak czy owak - tak jak napisałem - jest to raczej kwestia indywidualna, dla Ciebie problemem jest miganie "białe-czarne-białe", dla mnie miganie nie jest żadnym problemem za to bardzo nie podoba mi się sytuacja kiedy widzę blady tekst pod tym co czytam

w nowych wersjach kindle po to jest opcja w ustawieniach, pozwalająca włączyć bądź wyłączyć częste pełne odświeżanie strony :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mi się coś przywidziało z tym ekranem. Tzn. czy się ustawi odświeżanie, czy nie, to i tak ekran lubi mrugać na czarno przy zmianie strony. Ale ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne: 1 dzień i 1 murakami szczelił z bicza;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy kindle paperwhite ma ponoć bug bądź wadę (nie wiem czy to problem sprzętowy czy software'owy), objawiający się stałym "miganiem" wyświetlacza (wyświetlacz robi się czarny przy zmianie strony) niezależnie od ustawienia odświeżania w opcjach czytnika... ale w dość nieprzewidywalnych momentach

 

innymi słowy oczekując że strony będą zmieniały się delitaknie, następuje przejście przez czerń...

 

... sugerowanych rozwiązań widziałem kilka, ale żadne nie jest - jak się wydaje - dobre:

- restart czytnika

- zmiana temperatury czytnika

- wymiana czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w paperwhitcie, ale na classsicu te czarne tlo raz na pare stron to nie problem. Wiekszym problemem dla mnie zaczyna byc brak podswietlenia, a z drugiej strony nie widzi mi sie zwiekszanie wagi czytnika przez dodawanie jakiegos pokrowca z diodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności