Skocz do zawartości

Galaxy S3 vs chiński fon + Sansa Clip + wzmak -- pod MDR-MA900


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam.

 

Posiadam nowego Samsunga Galaxy S3 I9300 (Wolfson) i zastanawiam się, czy nie opłacałoby się go opchnąć, a uzyskane fundusze zainwestować w Sansa Clip (slot na micro SD niezbędny), do niego wzmak, oraz jakiegoś "chińczyka" do robienia wszystkiego oprócz odsłuchu utworów.

 

Zestaw do muzyki chciałbym urządzić pod Sony MDR-MA900 (lub inne wygodne, nie pocące ani nie gotujące uszu, prezentujące przepiękną scenę, stosunkowo łatwe do napędzenia słuchawki o świetnym stosunku cena/jakość :D ), które zamierzam kupić gdy uzbieram trochę kasy.

 

Moje pytanka w punktach:

 

1) Jak się ma sq S3 ze wszystkimi software'owymi sztuczkami do Clipa na ampie i rockboxie? - S3, ze względu na różne DAC'e i software do odtwarzania zbiera czasem baty a czasem kwiaty. Uściślijmy więc, jeśli zostanę przy S3, to tylko z wszelkim polepszającym go oprogramowaniem.

 

2) MA900 mają malutką impedancję 12 omów, a podobno S3 ma problem ze słuchawkami o małych impedancjach, ktoś może potwierdzić? Ewentualny wzmak/DAC rozwiązałby problem?

 

3) Czy ktoś miał styczność z tymi smartfonami z Dalekiego Wschodu? Niektóre modele mają porządne specyfikacje, zbierają pozytywne opinie, a do tego kosztują połowę tego co markowe odpowiedniki. Nie chciałbym sprezentować sobie bubla ;p

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip+ i wzmak pokroju CMOYa na dobrych komponentach i nawet wielkie słuchawki można tym w miarę napędzić, przynajmniej na DT-150 nie narzekam na nic, tylko na padającą baterię (przez co właśnie musiałem wstać, włączyć kompa i ładuje mi się clip). Ogólnie Clip wydaje mi się wadliwy pod względem czasu pracy baterii.

 

Jak do portable to bym sobie zostawił ten telefon, jak do innych zastosowań to bym kupił coś lepszego niż clip+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to powiem tak, THLw100 z rockboxem potrafi ładnie zagrać, a i tak już w tej chwili zmieniam źródło jak to mówicie.

 

Głównie dlatego, że szkoda mi baterii telefonu (a i tak w zestawie są zawsze 2 baterie :P) i niewygodnie się słucha z telefonu (ktoś zadzwoni, to SMS, to Mail to inna ******ła) i plątanina kabli gdy korzystam z telefonu;

 

Wolę mieć osobne źródło którego nie muszę co chwilę wyciągać i męczyć się z kablami; neta przeglądać na telefonie; i wszyscy happy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Ostatecznie S3 zostaje ze mną. Jedyna wątpliwość, którą jeszcze miałem, została rozwiana tutaj.

 

W S4 też był problem ze słuchawkami o małej impedancji, które potrafiły "skwierczeć" przy głośniejszym słuchaniu. Okazało się to kwestią software (update rozwiązał problem). Wnioskuję więc, że S3 również doczekał się właściwej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności