Skocz do zawartości

Rozjaśnienie Koss Porta Pro


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale mam przetworniki od KSC i są one minimalnie jaśniejsze, dla mnie za mało. Chodzi o to że mam KPP KTC, czyli wersję z pilotem i te chcę rozjaśnić, ponieważ zależy mi na tym pilocie, raczej chodziło mi o zabawę przy grillu na przetworniku...


Btw, tak nie jest dobrze :wacko:

nuge8eta.jpg

 

Myślę, że przesadziłem z tymi skrajnie zewnętrznymi otworami...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z Maysterem o pilot, ja nie widzę problemu.

Dalej to co chcesz zmieniać prawa akustyki ? Żartuje ale za dużo już nie podziałasz zbytnio, ew kup video on jasny

 

przetwornik z innych jaśniejszych słuchawek ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po raz pierwszy na forum.

 

Mam KSC75 i KPP i przeżywałem małe rozczarowanie po zakupie tych drugich właśnie ze względu na wyraźnie mniej przestrzeni, coś jakby przytłumiony dźwięk, jak to napisałeś, w porównaniu do KSC75.

 

Długie odsłuchiwanie wszystkiego po kolei na KPP spowodowało, że słuch zaczął się stopniowo przyzwyczajać co z kolei spowodowało, że KSC75 zaczęły bić nieznośne u góry.

 

Sprawę rozwiązałem i jestem absolutnie pewny, i podkreślam to na tym forum - brak przestrzeni w KPP wynika ze zbyt dużego docisku, nawet przy maksymalnym poluzowaniu chwytaka. Nota bene ta regulacja docisku jest do bani i nie działa jak powinna.

Spróbujcie zrobić coś takiego - podłożyć pod gumki lewą i prawą na pałąku coś co odsunie wam głośnik równolegle od ucha. Tu uwaga, nie róbcie tego przy włączonym odsłuchu, zatrzymajcie go najpierw.

 

Oczywiście takie rozwiązanie jest do d..y, można ewentualnie ubrać kossy na zimową czapkę nie zasłaniającą uszu, to się sprawdzi szczególnie teraz gdy jest cholernie zimno ;) ale ja zrobiłem coś zupełnie innego. Założyłem KPP na te ortopedyczne chwytaki od KSC75 i vice versa. Efekt jest taki, że KPP dostały przestrzeni i mój ulubiony Korn wreszcie na nich zabrzmiał jak powinien ;) Natomiast KSC75 dostały pazur i przestały tak dawać po górze.

 

Wcześniej bawiłem się w korektory itp. g...a, ale nie tędy droga. W tej chwili nie muszę się tym przejmować i ciągle pamiętać jaką korekcję zastosować w zależności od słuchawek. Ustawienie jest zawsze jedno słuszne - płaskie :)

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności