Skocz do zawartości

Norah Jones - pierwsza płyta, harczenie


kabzior

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

od dawna mam taki dylemat i dzisiaj postanowiłem się skonsultować - czy ma ktoś z Was pierwszą płytę Norah Jones? Chodzi mi dokładnie o pierwszą piosenkę Don't Know Why - ciągle słyszę tam przestery/harczenie, jak wokalistka wchodzi na wysokie, np pomiędzy 1:00 a 1:15. Mam już manię na tym punkcie. Pomijam mp3 z kompa czy z Clipa, ale podobnie jest na dx50 z K550 czy z Q701 na flakach i na stacjonarnym CD. Flaki ripowałem sam ze swojego oryginalnego CD.

Nie ukrywam, że ściągnałem też trochę mniej oryginalną kopię tej jednej piosenki w gęściejszym flaku i nadal to słyszę. Jednak nigdzie w sieci nie znalazłem żeby ktoś o tym pisał.

Czy ktoś ma tę płytę i może to potwierdzić lub też uświadomić mnie że mam omamy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK120 + Q701 - wersja 24/192 z hdtracks oraz własny rip z płyty cd. Żadnych przesterów, to raczej taka barwa głosu. Jedyne co słyszę to nieznaczne sybilanty.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej taka barwa głosu

 

To też brałem pod uwagę, ale słyszę to tylko w Dont Know Why, w żadnej innej piosence ze wszystkich płyt (w tym koncertowych). Może po prostu jestem wyczulony akurat na ten dźwięk.

W każdym razie dzięki bardzo za rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ta sama co ma @all999 (tzn. bogata:)) i dokładnie w tym samym czasie co opisuje @hibi na AKG K511 z integry jak pod marantzem ...

Wg. mnie słychać bardziej w lewym kanale.

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puściłem ją sobie na Westone'ach i w 1:11 albo 1:12 słychać cichutki trzask, ale nic przeszkadzającego w odsłuchu, ja z kolei dosłyszałem się jeszcze jakiejś niedoskonałości w słowie "in" w 00:57, przynajmniej na deezerze.

//i takiej samej w 1:06 po końcu wersu

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. To są takie... "kszz kszz"

Czasami jest to bardzo irytujące. I to nie jest jedyna płyta w której coś podobnego słyszę.

Z tego co pamiętam to coś podobnego pojawiło się na tzw. czarnej płycie Metallica i jeszcze chyba gdzieś na Alice in Chains to słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich momentach pomóc może większe podgłośnienie dźwięku czyli zapodanie większej mocy na driver i go rozruszanie - analogicznie jak to nastąpiło na mikrofonie który dostał solidną dawkę wysokich harmonicznych dźwięków od wokalistów

 

Jak to się ma do skopanej realizacji, nie rozumiem? Im dasz głośniej, tym głośniejsze będą błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności