Skocz do zawartości

Kino domowe do 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Moje uszanowanie.

Kolega poprosił, żebym mu znalazł jakieś kino domowe do 5000. Salon ma jakieś 30 metrów.

Sam zaproponował coś takiego:http://allegro.pl/onkyo-tx-nr414-magnat-supreme-5-0-gratis-subwoof-i3736493098.html

ale domyślam się, że damy radę znaleźć coś ciut lepszego w tej cenie. Jakbyście mieli jakieś pomysły to chętnie posłucham. I uprzedzając pewien trend: pytałem czy nie chcą lepszego stereo, ale nie widzę aprobaty dla takiego pomysłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli - ujdzie ale ja bym kupił Pionka vsx-923, Choć w tym momencie Yamaha ma u mnie drugie miejsce jeśli chodzi o rozsądny cenowo dźwięk wielokanałowy

BD - ważne jedynie obsługa odpowiednich kodeków i formatów.

Zmieniłbym kolumny na zestaw Tagi Platinum. Ewentualnie Azure jeśli ma to być głównie pod kino domowe. A mniej dla stereo.Albo dopłacił do Magnatów Quantum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z linka - nieeeeeee :P

Ale to takie forumowe "nieeee" i przeciętnemu zjadaczowi chleba się spodoba, czy "nieeee" bo to straszne kupsko? :D

A wyższe modele onkyo nie są spoko no 616?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam Ci zestaw Tagi Platinum - oparty o fronty f-80, lub f-100. Dla mnie drugie miejsce wśród tego typu kolumn. U mnie trafiły świadomie, mimo że budżet pozwalał na więcej. W rocku quantumy lepiej dawały sobie radę, ale wiedziałem, że nie tylko ja będę słuchał, ale również żona, a Tagi bardzo nieznacznie quantumom ustępują, kosztują mniej i są naprawdę ciekawe stylistycznie. Polecam posłuchać.

Jeśli chodzi o ampli to brać należy wyłącznie wysokie modele podstawowych serii. Masz już komplet wyposażenia i obsługę nowych technologii, często lepszy tor audio. Z moich odsłuchów zdecydowanie wybijał się pionek 922, ale i miałem okazję posłuchać 923, Wciąż bardzo dobry sprzęt. Yamaha to też świetny wybór. Ale to taki bardzo ułożony uczeń. Trochę brak jej tego czegoś, acz to najnaturalniejszy i najneutralniejszy przekaz z tego co słuchałem. Tu fajne granie zaczyna się od serii 5xx, ale polecam 6xx. Podobał mi się również Denon 2113. Ale obecnie został zastąpiony przez nową serię x, która podobno brzmi inaczej wiec się nie będę wypowiadał. Onkyo poprawne, z odpowiednią dozą dynamiki, ale nie podoba mi się jego granie. HK gra fajnie, ale niskie modele są trochę wykastrowane.

Zresztą ja szukałem KD a skończyłem z stereo i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat bo zastanawiam się nad zakupem kolumienek w podobnym budżecie tyle że z racji braku miejsca potrzeba mi czegoś małego do gier i filmów. Muzyka to bardziej plumkanie w tle bo normalne odsłuchy to na staxach ;) Wylookałem Tannoy HTS-101 + jakiś ampli. Warte to swojej ceny czy bezsensu bo gra jak logitechy za 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności