Skocz do zawartości

Z Sgs3->na fiio x3 lub dx50


Rekomendowane odpowiedzi

DX dzisiaj do mnie dotarł. Długo to trwało bo na gramanicy się zainteresowali i skasowali ode mnie dodatkowe 2 stówki ale przez to ze długo czekałem to zapłaciłem bez mrugnięcia okiem i po krótkim jak na razie obcowaniu mogę co nieco o nim napisać jeśli chodzi o połączenie go z HP100 vs. Taczka 4G z HP100.

 

Pierwsze co zauważyłem to kwestia basu. W DX'ie jest bardziej kontrolowany, zawarty i ogólnie wg mnie lepszej jakości. Dopiero teraz usłyszałem ze w ipodzie bas wcale nie jest taki dobry jak mi się wydawało. Generalnie to HP100 z DX mają trochę więcej górki, grają jaśniej i mam wrażenie ze jest bardziej szczegółowo. Aha, mam również wrażenie ze jest trochę bardziej przestrzennie. Ogólnie to jest chyba to czego szukałem :D

 

 

To takie moje pierwsze wrażenia i pewnie jak się z nim bardziej oswoję to będę mógł napisać o nim więcej ;)

 

Wysłane z mojego XT910

 

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie dałeś 1030 za dx50 z silikonem i R3? A za 999zł masz samego grajka z polską gwarancją? No to taki mały fail Ci wyszedł... ale skoro sprzęt się podoba, to pozostaje mieć nadzieję, że za jakiś czas nie trzeba go będzie wysyłać do Chinlandii na naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło. Taka jest cena ryzyka kupowania w Chinach. Ale nie narzekam bo ogólny bilans moich zakupów z chin jest bardzo na plus. Ogólnie licząc to na zeszłorocznych zakupach zaoszczędziłem ok 1k względem kupowania w Polsce (głównie części do modelu RC) więc jedna czy dwie wpadki i tak mnie nie zrujnują ;)

 

Co do gwarancji to jak się zepsuje to wyślę po prostu. Tyle tylko ze zapłacę kilka złotych więcej za przesyłkę.

 

A z dodatków to mam jeszcze silikonowy case iBasso który naprawdę robi robotę. Grajek dużo pewniej leży w dłoni :D

 

Wysłane z mojego XT910

 

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło. Taka jest cena ryzyka kupowania w Chinach. Ale nie narzekam bo ogólny bilans moich zakupów z chin jest bardzo na plus. Ogólnie licząc to na zeszłorocznych zakupach zaoszczędziłem ok 1k względem kupowania w Polsce (głównie części do modelu RC) więc jedna czy dwie wpadki i tak mnie nie zrujnują ;) Co do gwarancji to jak się zepsuje to wyślę po prostu. Tyle tylko ze zapłacę kilka złotych więcej za przesyłkę. A z dodatków to mam jeszcze silikonowy case iBasso który naprawdę robi robotę. Grajek dużo pewniej leży w dłoni :D Wysłane z mojego XT910

 

Silikon prawdopodobnie będzie również w prezencie do zamówienia zbiorowego (jak pisał WojtekC), ale człowiek nie jest w stanie przewidzieć jak się sytuacja potoczy na gramanicy, ważne że dotarł cały ;). Zaktualizuj sobie firmware bo wczoraj wyszło nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory uważałem, że iPod touch 4G gra bardzo dobrze ale czułem w kościach, że HP100 mogą zagrać lepiej z przenośnego grajka (mimo to uważam, że T4G gra bardzo fajnie szczególnie, że teraz nie kosztuje dużo). Po zakupie DX50 i wpakowaniu w niego Flac'i czuję, że na obecną chwilę niczego lepszego nie potrzebuję. A z mojego krótkiego doświadczenia wiem, że niewiedza w audio jest błogosławieństwem więc skoro niczego mi w tym połączeniu nie brakuje to nie będę szukał już niczego do odsłuchów żeby się nie napalać na kolejne wydatki... przynajmniej na razie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafanculen jeśli masz czas, żeby poczekać z miesiąc/dwa to w takim okresie czasu powinien minąć hype na X5. Pierwsze recenzje z kilku powodów są moim zdaniem bez sensu i warto trochę poczekać. Ja domyślałem się i chyba się to sprawdza, iż x5 nadal będzie ocieplonym plejerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że różnica cen na mp3nation jest niewielka (za +/- tysiaka dostaniemy oba z kartą32 GB i do tego Takstary jeszcze) a premiery DX90 i X5 sprawią, że te playerki jeszcze potanieją, odkładam kasę już na jeden z tych dwóch. Jak się ma charakterystyka brzmienia DX50 do FiiO X3? X3 póki co ma wielką przewagę USB DAC, ale jak DX50 to też dostanie, to znowu jest remis bez odsłuchu.

Generalnie przydałoby się w dziale recenzji "FiiO X3 vs. DX50", czuję, że to byłby jeden z najczęściej czytanych obecnie tematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 - neutralne, techniczne granie, większość IEMów dobrze się zgrywa, zaawansowany soft

X3 - neutralne, ciepłe, muzykalne granie, dobrze napędzi większość nauszników bez AMPa, zgrywa się z dużą ilością IEMów, o ile nie są zbyt basowe, DAC, prosty czytelny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 dostanie USB-DAC, kolejny raz spamowałem iBasso i dziś rano odpowiedz:

 

 

Hi,

We are working on the USB-DAC function for the DX50. We should able to release it after 1~2 months.
Sincerely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że tam już automat odpowiada na maila, który zawiera w treści USB-DAC:)

 

A nie prawda, bo ostatnio co innego odpisali, i pytałem kiedy może mniej więcej im zająć implementacja, więc ktoś to przeczytał jednak ;-). Bardzo chwalę ich za to podejście do klientów oraz cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie ma co im tak dupy zawracać tymi mailami. Lepiej niech pracują nad DAC'em a nie odpisują na tego samego maila po 100 razy ;p

 

Hehe, co do "pracują" to pewnie jakiś jeden studenciak siedzi i kodzi i spina się bo coraz większa nagonka hue hue hue ;).

 

1376835124336511.jpg

Edytowane przez Mecin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ogolnym rozrachunku czy ibasso dx50 nadaje sie do nausznych, czy lepiej poszukac czegos innego? Jak sie nadaje to moglibyscie wypisac, jakie najlepiej sie zgrywaja ( z opisem wrazenia, barwy, sceny itp). Moze komus niezdecydowanemu sie to przyda na przyszlosc.

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie te opinie, że rzekomo DX nie nadaje się do nausznych. To piszą chyba tylko Ci, którzy nie słyszeli tego iBasso. Ja używam go z HP100 czyli jeszcze nie wiem o tym, że się do nich nie nadaje ;/ Poza tym, po co niby byłyby 3 pozycje gain?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem taki dylemat: ibasso czy fiio...

Postawiłem na X3 i kompletnie nie żałuję!

Wcześniej również słuchałem dx50 ale bardziej do gustu

przypadł mi Fiio.

Polecam, zwłaszcza, że X3 jest w stanie napędzić prawie wszystko :D

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu :)

 

ps: X3 z K550 daje niesamowitą synergię (przetestowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem taki dylemat: ibasso czy fiio...

Postawiłem na X3 i kompletnie nie żałuję!

Wcześniej również słuchałem dx50 ale bardziej do gustu

przypadł mi Fiio.

Polecam, zwłaszcza, że X3 jest w stanie napędzić prawie wszystko :D

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu :)

 

ps: X3 z K550 daje niesamowitą synergię (przetestowane)

 

Dokładnie tak! Warto przetestować samemu oba odtwarzacze, ale faktycznie X3 bardziej pasuje pod K550 niż DX50. Z drugiej strony do HP100 DX50 się sprawdza genialnie. Zależy od upodobań.

 

Ogólnie miałem nie pisać już, bo i tak ludzie będą powielać ploty, DX50 zarówno jak X3 nadaj się do IEM i nausznych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie człowieka nieobytego w sklepach muzycznych, który kupował tylko słuchawki praktycznie na odsłuch.

Jeśli człowiek chce potestować sobie któryś z tych modeli np. w mp3store czy innym sklepie (Warszawa), czy jest opcja w jakimś sklepie wpaść z własnymi plikami i zrzucić je na nie? Wiadomo, że wtedy ocena jest najbardziej wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Poznaniu poszedlem odsluchac x3 to koles mi np nie pozwolil wsadzic mojej microsd i w taki wypadku musialem sluchac muzyki sprzedawcy. Ja nie rozumiem... Jak czlowiek chce sprawdzic sprzet czy sie zgra ze sluchawkami to sie krzywo spojrza.

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać herezji... nie mówię, że dx50 nie ma mocy ale X3 ma jej zdecydowanie więcej!

Z Fiio odsłuchiwałem Q701 i było wystarczająco głośno i z wysterowaniem nie miał problemu.

Z ibasso już było niestety gorzej :/

Też zależy od tego kto jakie lubi brzmienie: dx50 dużo bardziej ociepla dźwięk niż x3, choć moim zdaniem w fiio można usłyszeć trochę funu :D chodź zdecydowanie to dużo bardziej analityczne granie według mnie... (a ja takie wolę)

 

ps: no i X3 jest tańszy :)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności