Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe ~150zł


kubas246

Pytanie

Cześć, mam zamiar zakupić sobie jakieś słuchawki dokanałowe za około 150zł. Słuchawki mają być do rocka, metalu i podobnych. Współpracować będą z Sansa Clip+. Zależy mi na czystym brzmieniu, nie chce aby były przebasowane oraz dobrej izolacji. Korzystać z nich będą w mieście lub podróży. Do tej pory za dużego doświadczenia ze słuchawkami nie mam (z tych wartych wymienienia to jedynie jakieś Sennheisery, których nazwy nie pamiętam). Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do Sansa Clip+ możesz już się przyjrzeć Brainwavz Delta, za jedyne 70 zł.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-delta/

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-brainwavz-delta/

http://pclab.pl/art55837-9.html

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym odświeżyć temat.

Poszukuję słuchawek dokanałowych przede wszystkim do telefonu LG G2 (wiem, że był już temat o tym telefonie ale tam był założony inny budżet - 300zł), laptopa oraz w trochę mniejszym wymiarze tabletu (Samsung P5100).

Cena to maksymalnie 150zł, jeżeli dodatkowo mam zwiększyć pułap to niewiele i muszę mieć pewność, że warto dołożyć.

Najważniejszy dla mnie jest mocny, wyraźny i dokładny bas - a nie zlany w jedną całość, przy w miarę dobrze zachowanej szczegółowości pozostałych pasm (rozumiem, że nie ma ideałów i "coś za coś").

Słucham głównie trance'u, muzyki klubowej i po trochę całej reszty.
Często trafia się też ambitniejszy i spokojniejszy dubstep (nie jakaś sieczkarnia - bez urazy dla fanów gatunku).

 

W obecnej chwili zarówno do laptopa jak i do telefonu używam Sony Ericsson MH610 (za 15zł). Kiedyś dostałem je z jakimś telefonem i tak mi potem "zostało".

Niestety nie zgadza mi się kolejność pinów z telefonem z Androidem i trochę mnie drażni to, że muszę ciągle używać przejściówki.

Nie muszę mieć koniecznie działającego mikrofonu czy też możliwości sterowania pilotem ze słuchawek (chociaż byłby to miły dodatek) - ważniejsze jest, żebym mógł je normalnie podłączyć do telefonu i słuchać muzyki.

 

Słuchawki będą często przenoszone, więc nie ukrywam, że zależy mi na jakości wykonania, żeby się nie rozpadły po roku (dbam o swoje rzeczy ile mogę ale zdarzy się czasami, że gdzieś pod kurtką szarpnie się kabel).

Miłym akcentem byłoby etui (jakiekolwiek - może być woreczek).

Nie podobają mi się słuchawki w stylu SoundMagic PL30 - są za duże.

 

Naczytałem się wątków na waszym forum i w obecnej chwili zawęziłem wybór do:

- Brainwavz M1

- Brainwavz ProAlpha (o tych czytałem w wielu miejscach, że gorzej z basem)

*czytałem też, że oba powyższe modele mają problem z mocowaniem kabla przy słuchawce - jest ono niezbyt solidne, punktem odniesienia jest dla mnie to z ww. słuchawek MH610

- Brainwavz M5

- AKG K350 lub Q350 (różne wyczytałem o nich opinie)

- SoundMagic E10

- Sennheiser CX300 II/ CX200 II/

- Jays a-Jays One/ Two/ Three

 

Do zestawienia dołączyły jeszcze NuForce 650M - brakuje mi w nich tylko klipsa do odzieży.

Głównie waham się między nimi a M5.

 

 

Przez moment zastanawiałem się też na kupnem zestawu bluetooth od na przykład Sony/ Jabra i dokupienie do niego za jakiś czas jakiś słuchawek dokanałowych w cenie ok. 100zł, jednak obawiam się o jakość dźwięku przesyłanego przez BT.

Edytowane przez qbq903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności