Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne 1000zł + wzmacniacz


dawid95

Pytanie

Witam! Aktualnie posiadam prodigy cube z op275g + grado sr60i. Słucham muzyki na laptopie z f2k + wasapi.

Przymierzam się do zakupu nowych słuchawek i jeśli będzie trzeba wzmacniacza do nich. Chcę słuchawki wokółuszne (grado za bardzo cisną uszy), otwarte, lub półotwarte.

Słucham wszystkiego po trochu: wzystkich gatunków metalu, djent, rock, jazz, manouche, blues, rap, ambient. Jednak stawiam na cięższe brzemienia.

Po przeczytaniu kilku recenzji narazie mam na oku beyerdynamic dt 880 250ohm + fiio e09k. Nie znalazłem jednak czy to zestawienie będzie ze sobą dobrze współgrało.

A może wybrać lampę, np.

http://sklep.rms.pl/trendsaudio-pa-10-wzmacniacz-lampowy-do-sluchawek-przedwzmacniacz

http://sklep.rms.pl/hifiman-ef-2a-ef2a-audiofilski-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac

Ile pieniędzy przeznaczyć i jaki wzmacniacz powinienem kupić, aby był odpowiedni dla dt 880?

Czy odczuję dużą różnicę przechodząc z grado na beyery?

 

Lubię mięsisty bas (taki jak w lampowych wzmacniaczach gitarowych), środek nie wybijający się za bardzo, i niekłującą górę. Interesuje mnie brzmienie głębokie, z jak najszerszą sceną.

Najbardziej zależy mi na dobrym brzmieniu gitar. Chcę też, aby słuchawki bardzo nie męczyły swoim graniem.

Nie wiem ile pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć na wzmacniacz więc powiedzmy, że szukam czegoś do 1500zł(słuchawki + amp).

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Evil a mógłbyś napisać czy aune zgra się z grado sr 60i, które już mam?

I czy Dt 990 z aude to już taki dobry zestaw?

Jeszcze jedno pytanie czy jak podlacze sam kabel usb to coś zagra tak żeby tylko coś chwilkę na yt obczaic czy nie ma w ogóle dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SR60i nie przesłuchiwałem, także ciężko jest mi przewidzieć zachowanie się tych słuchawek na 100%. Bazując jednak na tym co na ich temat wiem wolałbym osobiście jednak jakiegoś szeroko i jasno grającego scalaka.

Zależy z jakiej perspektywy się na niego patrzy, tj. jakich wymagań. W tej cenie powiedziałbym, że to dobry zestaw dynamiczny, z którego większość osób, jeśli trafi on w ich gusta, będzie bardzo zadowolona.

Nie ma w ogóle. Urządzenie musi być włączone, a lampa musi przejść tryb bezpiecznego startu każdorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, zamówiłem narazie sam aune, zobaczę jak to zagra z grado. Mam jeszcze kilka pytań.
Czy jak tylko włączę go do prądu to lampa już się wygrzewa czy trzeba włączyć muzykę?
Jeśli tak to mogę go bezpiecznie włączyć na noc albo przed wyjściem do szkoły, żeby się wygrzewał?
Czytałem, że tam jest bezpiecznik 13A i trzeba go zmienić na 0,5A gdzie konkretnie jest i jak go zmienić?

Czy kiedy wzmacniacz działa można odpinać i podpinać inne słuchawki do bezpośredniego porównania czy wtedy może to być jakieś za duże obciążenie czy coś takiego?

I jaką lampę mógłbym przykładowo włożyć, żeby zbliżyc brzmienie do takiego powiedzmy thrash metal lata 80-te?

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Żeby żarnik zaczął pracować najpierw trzeba urządzenie podłączyć do prądu i włączyć, nie trzeba puszczać żadnej muzyki.


Po co ma się wygrzewać, skoro generalnie po 15-20 minutach pracy lampa osiąga swoje optymalne warunki pracy?


Dobrze że nie mam czasu czytać wszystkiego, co jest na sieci, bo inaczej bym zdurniał do reszty :).


Można, jak w każdym zresztą urządzeniu tego typu. Zasada bezpieczeństwa ma swoje zastosowanie przy głośności - przy przełączaniu się między słuchawkami o różnym oporze warto skręcić sobie profilaktycznie pokrętło głośności, aby nie zapodać sobie momentalnie dźwięku o natężeniu zagrażającemu zdrowiu.


Dziwne pytanie na które ciężko powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności