Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1000zł


Sir Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle mam problemy dotyczące wyboru. Potrzebuję wzmacniacz do 1000zł (ale czym mniej tym lepiej). Grać ma z MA RX1 lub BX2. Gatunki jakich słucham to rock, blues, thrash metal, jazz, soul. Na ten moment biorę pod uwagę 4 modele:

-NAD C315BEE

-NAD C316BEE

-Cambridge Audio Topaz AM10

-Cambridge Audio 640A

Jakie będą różnice miedzy tymi NADami? Różnica w cenie to ok 200zł. Może jeszcze jakieś inne propozycje?

Zastanawiam się też nad kupnem CD. W sumie i tak najczęściej będę słuchać muzyki z komputera, nie wiem czy ma sens inwestować w CD kosztem wzmacniacza.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem w domu na testy model 316 i u mnie nie zdał egzaminu, był nie wiele lepszy od Denona 510AE. Dopiero Nad 355 zrobił znaczny postęp i został na stałe. Jednakże trzeba wziąć od uwagę, że ja potrzebowałem mocnego wzmacniacza do dużych kolumn grających w pomieszczeniu o pow. 25m2, więc jeżeli Twoje wymagania są mniejsze to te Nady mogą być dobre. Różnica pomiędzy 315 i 316 jest tylko kosmetyczna i brzmieniowo się ni różnią. Cambridży nie słuchałem ale z zasłyszanych opinii są bardziej przejrzyste od Nadów, ale za to z mniejszą dynamiką i muzykalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Właśnie, ja nie będę miał potrzebujących dużo prądu kolumn więc wymienione wzmacniacze powinny dać radę. Czytałem o różnicach miedzy NADem i CA i chyba bardziej skłaniam się do CA, choć to ciężko tak ocenić po opiniach w internecie. Dodam, ze moim faworytem jest 640A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Właśnie, ja nie będę miał potrzebujących dużo prądu kolumn więc wymienione wzmacniacze powinny dać radę. Czytałem o różnicach miedzy NADem i CA i chyba bardziej skłaniam się do CA, choć to ciężko tak ocenić po opiniach w internecie. Dodam, ze moim faworytem jest 640A.

A czy czasem te podstawkowce MA nie mają ostrej góry? Bo jeżeli tak to z wzmacniaczem CA może to grać nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jasne, ale moim zdaniem góra nie jest ostra. Wyższe modele NADa są raczej ponad budżet, niestety.

A co powiecie o Rotel RA-04? Zbiera dobre opinie, ponoć ciepły. Może być ciekawą alternatywą. Może jakiś inny wzmak tej firmy?

Edytowane przez Sir Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CD na razie zrezygnowałem. Ostatnio i tak sporo słucham z gramofonu, krótko - jest pięknie.

Nie wykluczam lampowego wzmacniacza, tylko czy znajdę coś sensownego w moim budżecie? Na ten moment stawiam na Rotela RA-04 lub RA-10.

Dzięki Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uzywek nie bierzesz pod uwage?

tak jak pisal kartonik... jesli chcesz dynamiki, muzykalnosci, wykopu, energii - to NAD sie sprawdzi. I tez polecam pojsc w 355bee. moim zdaniem 326bee tez jeszcze jest niezbyt w swojej klasie cenowej...

CA gra bardziej pod plumkanie - czyli wieksza klarownosc dzwieku, nieco wieksza rozdzielczosc... ale energii moze brakowac (u mnie przy ciezkiej muzie wlasnie tym przegral - chyba azur 351 przegral nawet z nad 326bee w bezposrednim porownaniu).

ale cos co mnie zachwycilo to skolei produkty music hall a25. Idealne polaczenie powyzszych cech.

 

jesli Ci sie nie spieszy to czekaj cierpliwie na uzywki - mi chyba 2 miesiace starczyly aby wyrwac w dobrej cenie w genialnym stanie 355bee...

 

a po krotkich poszukiwaniach....... ta dam....

http://allegro.pl/music-hall-a25-2-czarny-i3827458166.html

 

moze zejdzie z ceny jeszcze...

jak bym mial na szybko okazje sam porownac w moim zestawie do nad355 to moze i sam bym sie skusil... no i jakby nie bylo po wydatkach swiatecznych ;)

 

ps. aha - azur 351, 326bee oraz a25.2 porownywalem z MA BX6... 355bee sluchalem osobno i porownywalem "z pamieci"...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

W sumie to biorę pod uwagę głównie używki. Na razie głownie biorę pod uwagę Rolele z serii 02 lub 12. NADa i CA też nie wykluczam, acz jakoś nie jestem do końca przekonany. Jest jeszcze Xindak A-06, ponoć niezły. Music Hall nie myślałem,a to może być niezły pomysł.

Czy mi się śpieszy? W sumie to nie jakoś specjalnie. Mogę się wstrzymać z tydzień, dwa, ale miesiąc to już by była dla mnie za dużo.

Nie mam jeszcze kolumn. Myślałem o KEF iQ1 + CA (ponoć pasuje do siebie) lub MA RX1 bub RX2 + Rotel, Xindak lub NAD czy jeszcze coś innego. MA znam z serii MR i BX także, z RX będe zapewne zadowolony. Ostatnie wpadły mi w oko też monitory Rega RS1 - mogą być niezłe.

Ehh... jak zwykle nie potrafię podjąć żadnej decyzji. Może przynajmniej wybór będzie trafny. ;)


EDIT: Jutro jak się wyśpię w końcu to jeszcze poszukam i pomyślę. Ten Music Hall w niezłej cenie chyba jest patrząc na nówki, choć i tak trochę dużo. Na kolumny + amp nie chciałbym wydać więcej niż 2,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj sprzedajacego z kiedy jest sprzet czy ma na niego papiery i czy da jakas rozruchowa gware.

Ponegocjuj i moze za 1200pln odda. Do tego fajne monitorki gitara... nawet jak potem bedziesz chcial cos podszlifowac to wzmak masz juz gitara i kolumienki wybierasz. Ten a25 jest bardzo efektywny. Pamietam, ze niby na papierze mial mniejsza moc niz konkurencja, ale ledwo galka drgnela a gral glosniej...

 

Jesli mowisz ze chcesz sie zmiescic w 2500pln, to zostaje Ci po tym wzmaku moze 1300pln, to na alledrogo widzialem kiedys, ze w tej cenie zeszla para chyba nawet RX2. Nowki mozna juz za 2k wyrwac:

http://allegro.pl/monitor-audio-rx2-salon-bydgoszcz-i3805852461.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności