Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3/FLAC do 600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, jakie masz priorytety. Interesuje Cię EQ, czy nie bardzo, czy dźwięk ma być naturalny, czy podkolorowany. I jakie masz słuchawki.

 

Jeśli ma być naturalnie i bez fajerwerków, to bym rozejrzał się za Colorfly C3 na ebayu. Z HK można go sprowadzić za <300 PLN, nawet z VATem i cłem wyjdzie <400 PLN, a grajek, jak piszą, fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ, EQ, jak najbardziej.

 

Co do słuchawek - istnieje temat osobny, bo także poszukuję. Myślałem o Beyerdynamic DT 990 Pro.

http://www.ceneo.pl/1098722

 

Moje ustawienia EQ zawsze wyglądają tak, że lewa strona jest wysoka, środek nisko, prawa (soprany) wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt990 z grajkiem przenośnym? Bad idea.... Najtańszy sprzęt jaki mi do głowy przychodzi, który 'mógłby' sobie z nimi poradzić to XUELIN IHIFI760, ale to tylko moje gdybanie. Z bardziej znanych fiio x3 może dałby radę... w przystępnej cenie znajdziesz go na mp4nation (wysyłają gratis), ale czy taki zestaw rzeczywiści zagra, tego nie wiem. Chyba najpewniejszym wyborem będzie imod z jakimś mocnym wzmakiem... z tego mogłoby coś wyjść... ale pewnie nie zmieściłbyś się w zakładanym budżecie. Poza tym nie napisałeś, gdzie ty chcesz tego używać? Dt990 na ulicy mogą się nie sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje ustawienia EQ to Sony E585 + ATH M50 powinno Ci przypaść do gustu :)

Sam mam ten zestaw od kilku dobrych lat (wcześniej był Sony S638 który gra prawie tak samo), więc mogę go polecić.

 

Ja na Twoim miejscu odpuściłbym C3. Odtwarzacz bywa problemowy, więc bez gwarancji w Polsce nie polecam, a u nas 800zł.

Cowon i9 jest lepszym wyborem, ale najlepszym imo jest E585 - sam kupiłem ostatnio w salonie Sony w promocyjnym zestawie ze słuchawkami ZX600 za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki do domu, ulica odpada (nie wyjdę w takich na zewnątrz za nic :))

 

C3 sobie odpuszczę, skoro wspominacie o problemach.

 

Te ATH M50 fajne, przeczytałem kilka recenzji.

 

 

Brać więc Sony E585 + ATH M50? Czy jest duża różnica między E585 a E584?

Edytowane przez mst1622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tylko ilością wbudowanej pamieci? Niczym więcej?

 

Bo mnie 8gb w E584 wystarczy, 16gb, jakimi dysponuje E585 nie jest mi potrzebne.

 

Jeśli różnią się tylko tym, to biorę E584.

 

 

Dzięki z góry za odp

Edytowane przez mst1622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w M50 chodzę normalnie po mieście, tylko kabel im przyciąłem bo był 3 metrowy.

 

Bierz ten zestaw i potem się odezwij na pw jak wrażenia ;)

 

O grajku pisałem tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/111059-sony-nwz-e580-e584-i-e585/page-2#entry1021540

 

Lepiej brać E585, ma 16GB (13,9 użytkowe) vs 8GB w E584, a jeśli dorwiesz zestaw promocyjny ze słuchawkami to E585 + ZX600 kosztuje 500zł, a E584 + ZX300 kosztuje 420zł - zapytaj o tą ofertę w salonie Sony. Opłaca się dołożyć do E585.

 

Dodam jeszcze, że w zestawie masz całkiem przyzwoite słuchawki douszne, szału nie ma, ale na początek są fajne, jak wygrzejesz troszkę i włączysz ClearAudio+ na odtwarzaczu to bardzo przyjemnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zervis

Pozwolę spytać - jaki ogólny charakter dźwięku ma połączenie M50 z E585? (ciepły, neutralny, jasny)

Te M50 mnie zaciekawiły, natomiast podłączyłbym je do s:flo2, tylko nie wiem, czy takie połączenie spełni moje marzenie o lekko ocieplonym, ale naturalnym dźwięku :)

Edytowane przez pianista47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w M50 chodzę normalnie po mieście, tylko kabel im przyciąłem bo był 3 metrowy.

 

Bierz ten zestaw i potem się odezwij na pw jak wrażenia ;)

 

O grajku pisałem tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/111059-sony-nwz-e580-e584-i-e585/page-2#entry1021540

 

Lepiej brać E585, ma 16GB (13,9 użytkowe) vs 8GB w E584, a jeśli dorwiesz zestaw promocyjny ze słuchawkami to E585 + ZX600 kosztuje 500zł, a E584 + ZX300 kosztuje 420zł - zapytaj o tą ofertę w salonie Sony. Opłaca się dołożyć do E585.

 

Dodam jeszcze, że w zestawie masz całkiem przyzwoite słuchawki douszne, szału nie ma, ale na początek są fajne, jak wygrzejesz troszkę i włączysz ClearAudio+ na odtwarzaczu to bardzo przyjemnie grają.

 

 

Czytałem tą recenzję, bardzo dobra.

 

Z tymże ceny w salonach faktycznie atrakcyjne, ale najbliższy salon Sony mam 100km od siebie w Poznaniu. Wyjdzie na to samo, co zakup w internecie.

 

Na iRiver T60 miałem 4gb pojemności i mieściłem się zaledwie, 8gb będzie w porządku.

 

Na pewno E584=E585 tylko różnią się pamięcią? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie w salonie Sony w Nowym Sączu, na sklepie dużo drożej, ale jak zagadałem to dał lepszą cenę i po chwili jeszcze znalazł zestaw promocyjny z ZX600 w tej samej cenie co odtwarzacz. Nie wiem czy mają jeszcze zestawy promocyjne - ściągali z magazynów, gość wziął dla siebie/znajomych 3 takie zestawy + mój.

 

Mam z nimi kontakt mejlowy, także jak coś to mogę zapytać czy jeszcze mają, jeśli nie to i tak mają taniej niż na allegro, bo E585 jest za 500zł.

 

edit:

 

Jak to nie do mnie to sorka :)

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, co do słuchawek i ich wygrzania to wiem. Mam nadzieję, że do Świąt wszystko dojdzie.

 

Jeśli pytanie do mnie, to kupiłem na redcoon.pl

 

https://www.redcoon.pl/B480943-Sony-NWZ-E584B-czarny_Odtwarzacze-multimedialne-i-video

 

No i słuchawki

http://www.redcoon.pl/B212558-Audio-Technica-ATH-M50s_Studyjne?refId=ceneo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności