Skocz do zawartości
  • 0

[150zł]Słuchawki dokanałowe do Metalu.


waple

Pytanie

Witam.
Na co dzień obcuję z muzyką, komponuje, słucham, kombinuje itp. Do tej pory od ponad roku w studio mam słuchawki nauszne AudioTechnica. Posiadam mp3 na którym te słuchawki grają głośno i ogólnie dobrze, jest to stare mp3 Creative Muvo, ale dla mnie nadal dobre. Lecz ostatnio siostra przestała używać IPoda 20GB czwartej generacji więc dała mi go, ja zgrałem sobie wszystkie Utwory jakie mam lecz już w tym wypadku wolałbym abym odsłuchiwał muzykę nie z nauszników, ale jakichś dobrych słuchawek dokanałowych. Poniżej, dla jasności w myślnikach wypiszę co mnie interesuje:

- Cena do 150zł

- Tylko i wyłącznie do metalu i pochodnych, najczęściej słucham Metallike, Rammstein, Sabaton i jakieś lżejsze, ale nacisk na te pierwsze trzy(Zależy mi na jak najlepszym odtwarzaniu tego gatunku). Jakiś stary Rap też czasem poleci, ale to rzadko.

- Do IPoda czwartej generacji, nie wiem czy to istotne jakie się ma urządzenie, ale na wszelki wypadek piszę, aby dostosować słuchawki do tego urządzenia jak najlepiej.

- Wytrzymałe , ale to też zależy od użytkownika jak traktuje sprzęt muzyczny, a ja obchodzę się z nim jak z noworodkiem.

- Lubię jak słuchawki są głośne, ale dokanałowe napewno takie są, bo tu w uszach siedzi, a nie jak nauszne.

Z tego co udało mi się poszperać znalazłem dwa modele słuchawek dokanałowych, a są nimi :

- Brainwavz proAlpha

- Brainwavz R1

Lecz nie mam pojęcia jak one się jedzą z Metalem i ogólnie IPodem itp. Osobiście jestem za ProAlpha, ale proszę o Wasze opinie i argumentowanie dlaczego to albo to. Są inne modele, które wygrywają w świetle moich wymagań z tymi dwoma modelami?
Proszę o pomoc, za wszelkie wypowiedzi bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.


Podbijam

Edytowane przez waple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podbijam
Cena wzrosła do 200zł, naprawdę proszę o pomoc bo tyle się wszystkiego naczytałem, że nie mam zielonego pojęcia w końcu co do Metalu nada się najbardziej.
Może :
Fischer Audio Silver Bullet ??? Poczytałem recenzje i "gitary oraz wokale i bassy bardzo dobrze zagrane".

Edytowane przez waple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ProAlpha mają dość ciemne masywne brzmienie, jednocześnie bez większej degradacji sopranów, jaka występuje np. w SoundMAGIC E10

FA Silver Bullet brzmią bardziej syntetycznie i jaśniej, rzekłbym nomen omen metalowo niż ProAlpha (mniej naturalnie), choć mają mocniejszy i lepiej zdefiniowany niski bas

Także wybierz, to co lepiej Ty byś widział w takiej muzyce

w cenie do 200 zł możesz już pomyśleć o Nuforce NE-700x/m, które mają podbity mocno schodzący bas ale kontrolowany, głównie dolny (recenzje dostępne w sieci)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje Ci za odpowiedź, Zależy mi na jak najbardziej naturalnym i Metalowym dźwięku, o NuForce wyczytałem tyle, że mają potężny bass więc nie wiem czy w Metalu mi to będzie odpowiadać, pewnie nie, choć zależy pewnie od modelu, ten akurat nie są tym o których czytałem. Czyli uważasz, że do 200zł najlepszym wyborem będą NuForce czy Silver Bullet? Bo jeśli alphy mają mniej naturalne brzmienie to odpadają, jestem strasznie wyczulony na punkcie dźwięku, tak jak napisałem we wstępie. A co powiesz o BW R1? Trochę poniżej 200zł .
Wyczytałem w forumowym teście NuForce "Nowe NuForce to słuchawki dedykowane osobom słuchającym elektroniki, okazjonalnie rocka, może jeszcze hip hopu." Damn it...

Edytowane przez waple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dla mnie "naturalny' i "metalowy" wyklucza się

napisałem, że ProAlpha mają naturalne brzmienie, bardziej niż Silver Bullet, co nie znaczy, że SB brzmią jakoś specjalnie sztucznie (raczej są bardziej neutralne i jaśniejsz od PA)

R1 dla mnie brzmią syntetycznie zwłaszcza w cofniętej średnicy, w której w audio dzieje się najwięcej, nie polecałbym tych słuchawek

a jakie słuchawki dokanałowe znasz/słyszałes i które ci odpowiadały brzmieniowo, a które nie i dlaczego... niestety ale ja nie mam Twojego słuchu i mogę ci tylko mówić jak słuchawki w mojej ocenie brzmią i czym się różnią... może np. Ty oczekujesz w ogóle mocnych sopranów?

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może źle się wyraziłem, po prostu chcę, aby Metal brzmiał jak najlepiej, jestem gatunkiem "kup raz a dobrze" , dlatego tak drążę i drążę
Właśnie chodzi o to, że nie znam żadnych słuchawek dokanałowych i żadnych nie przyszło mi słuchać, ponieważ do tej pory siedziałem na swoich nausznikach. Poza tym nie mam kiedy pojechać do jakichś sklepów Warszawie czy innych miastach odsłuchać tego sprzętu, pisałem nawet do Łodzi do mp3 Store to jedynie do odsłuchu mogłem dostać R1, więc też bez sensu trochę. Dlatego muszę zaufać temu co piszesz. Możesz mi wytłumaczyć o czym mam myśleć mówiąc o sopranach w słuchawkach? Sam sopran wiem co to jest, ale nie wiem czy to się je ze słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

soprany czyli wysokie tony w paśmie dźwięku

jak chcez kupić raz a dobrze to moim zdaniem musiałbyś sam sprawdzić przed zakupem

tak to kupujesz jednak po omacku

jak to mają byc pierwsze doki to zdecydowanie polecam uniwersalne ProAlpha lub M1 (obie Brainwavz) i potem traktować je jako punkt odniesienia do dalszych poszukiwań jak nie podejdą (to są słuchawki bardzo znane i popularne, więc raz że bez problemu je sprzedasz, a dwa, że każdy cie zrozumie, jak bedziesz mówił co ci w nich nie pasowało i co byś chciał innego/poprawionego w brzmieniu)

różnice i porównania tych modeli znajdziesz w sieci, generalnie M1 bardziej zbalansowane, ProAlpha ciemniejsze (bardziej "basowe")

to tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety po omacku tylko mi zostaje...
Więc tak, w tej chwili będę wybierać pomiędzy ProAlpha, R1 i M1, czy możesz krótko podsumować jeszcze raz charakterystykę słuchawek? Bo chyba o M1 nic nie wspomniałeś. Zdaje się, że mój kumpel ma ProAlphy, więc jutro do szkoły mi przyniesie i na Ipodzie sobie sprawdzę jak gadają, ale póki co proszę o podsumowanie i subiektywny wybór do Metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem dziś Proalphy na Ipodzie w szkole i powiem szczerze, że według mnie bardzo dobrze gadają jeśli chodzi o Metal, wiadomo, to pierwsze odsłuchy więc nie mam punktu odniesienia, ale pierwsze wrażenie bardzo dobre i zamierzam je kupić.

Kurde, jednak jest problem, bo ProAlphy wyglądają identycznie jak M1 i teraz nie wiem, które z nich słuchałem(kumpel nieogarnięty więc nie zna modelu), czy są między nimi jakieś duże różnice? Bo po specyfikacji nie widzę żadnych, jedynie Impedancja.

Edytowane przez waple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj jest porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zwróciłem uwagi na grzbiet akurat, ale rzeczywiście, pamiętam , że macałem grzbiet i była to guma, tak więc były to ProAlphy. Chciałbym ostatecznie zapytać, czy w cenie 200zł otrzymam dużo lepsze słuchawki do Alph, o klasy wyżej? Napisałem, muszę być pewien bo chcę raz, a dobrze kupić, zapewne następne kupię daleko daleko w przód, tak więc póki mogę to pytam, żebym nie żałował. Omińmy odsłuch, po prostu, czy takie są, najwyżej odżałuje i pojade przesłuchać. Coś mi mówi, żeby kupić NuForce 770x

Dobra, wale to, jade w sobotę do Warszawy do Audiomagic, przesłucham sobie wszystkie modele , które mnie interesują, tak będzie dla mnie najlepiej bo niepewność, czy mogłem kupić lepiej nie da mi spokoju, a tak to odniesienie mieć będę.
Dziękuje wszystkim za pomoc, przydała się bardzo.
Tematu proszę nie zamykać, jak przyjadę po odsłuchu napiszę swoje wrażenia co do Metalu, bo to rzadko można znaleźć, a może pomoże komuś.

Edytowane przez waple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności