Skocz do zawartości

B&W P7 vs AKG K550?


westberg

Rekomendowane odpowiedzi

To piszcie, że K550 mają dla was mało basu, niewiele (dla niektórych w sam raz), że jest wąski, może chudy, to się zgodzę, bo dla mnie określenie brak basu, lub cytując "praktyczny brak basu" to jest mit, a który może być spowodowany także tym, że nie każdy jest w stanie złapać dobrego seala na tych słuchawkach.

 

@down,

 

wybacz, wymagasz czytania ze zrozumieniem Twoich wypowiedzi, ale czytam pierwsze zdanie z poniższego postu i nie mam pojęcia o co chodzi, ja pasuję. -_-

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszcie, że K550 mają dla was mało basu, niewiele (dla niektórych w sam raz), że jest wąski, może chudy, to się zgodzę, bo dla mnie określenie brak basu, lub cytując "praktyczny brak basu" to jest mit, a który może być spowodowany także tym, że nie każdy jest w stanie złapać dobrego seala na tych słuchawkach.

 

Ja (chyba) napisalem i tak jak Ty nie chcesz ale napisalem tez duzo dobregi i tez (chyba bo nie bede czytal calosci od nowa) tak jak Ty chcesz.

 

Ale Panowie jak bedziemy pisac ze AKG K550/551 maja bas to ludzie kupia je dla basu a oni moze za pol roku wyladauja w sklepie i kupia wreszcie te co chcieli (ale ktos pisal ze K550 maja bas) czyli Ultrasone Pro 900.Bo te jak sie nie myle maja bas co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - tez wspominalem ze czesto jest dyskusja i burze przez nomenklature. Bo dla wielu waski i chudy bas wlasnie splaszcza sie do okreslenia brak basu. Bo jednak przy takiej jego fakturze sie go odbiera jako mniejszy ilosciowo.

Takze tu sie z Toba w pelni zgodze, dodajac jak mantra ze ten wyzszy moim zdaniem jest stosunkowo wycofany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzajcie bo codziennie kilka tematow jest zakladanych a Wy przeciez "stare lisy" znacie co gra dobrze i co do czego pasuje.Doradzajcie tam w tych tematach a nie ...

a czesto gosc ma liczbe 1 post upisal sie doradzcie co kupic i ...nic.

I gosc idzie na inne forum gdzie tematyka komputery/audio/mydlo i powidlo i tam mu pisza.

Niech sobie idzie, bo jak jest zbyt rozpieszczony by samemu poszukać to niech kupuje badziewie. Sam pomagaj tym patentowanym leniom, którzy codziennie zakładają te same tematy, a jak im się nawet poda modele to padają pytania "a jakieś recki? Ktoś opisze jak to będzie grało z moim fonem?". Ileż można edukować ignorantów?

 

Wyjmij więc belkę ze swojego oka i sam udzielaj się w tematach traktujących codziennie o tych samych modelach (doki do 100, nauszne do gier i muzyki do 200-300).

 

Co do kpienia z osób słuchających raczej lekkiego zestawienia brzmieniowego to sam sobie wystawiłeś opinię wszechwiedzącego mądrali. Otóż zaskoczę Cię: nie ma obiektywnego postrzegania dźwięku :)

 

Dla mnie np. Momentum czasami były basomułami, a i w Q701 potrafi być za dużo dołu, ale w K550 jest go "akurat". I dlatego Twoim zdaniem nie mam "podstawowej wiedzy" (cokolwiek to znaczy) i słucham "badziewia"? O.o

Dobór jasny+ciemny to nie ostateczna droga wybawienia w audio. Zwłaszcza, że NIE MASZ POJĘCIA jak ktoś odbiera dźwięk. Może basshead posłucha Twoich P7 i powie "do chrzanu z tymi wynalazkami. Toć to basu nie ma wcale!"

I co zrobisz? Też będziesz go nawracał na siłę i obrażał jego wizję "dobrego brzmienia"?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdzajcie bo codziennie kilka tematow jest zakladanych a Wy przeciez "stare lisy" znacie co gra dobrze i co do czego pasuje.Doradzajcie tam w tych tematach a nie ...

a czesto gosc ma liczbe 1 post upisal sie doradzcie co kupic i ...nic.

I gosc idzie na inne forum gdzie tematyka komputery/audio/mydlo i powidlo i tam mu pisza.

Niech sobie idzie, bo jak jest zbyt rozpieszczony by samemu poszukać to niech kupuje badziewie. Sam pomagaj tym patentowanym leniom, którzy codziennie zakładają te same tematy, a jak im się nawet poda modele to padają pytania "a jakieś recki? Ktoś opisze jak to będzie grało z moim fonem?". Ileż można edukować ignorantów?

 

Wyjmij więc belkę ze swojego oka i sam udzielaj się w tematach traktujących codziennie o tych samych modelach (doki do 100, nauszne do gier i muzyki do 200-300).

 

Co do kpienia z osób słuchających raczej lekkiego zestawienia brzmieniowego to sam sobie wystawiłeś opinię wszechwiedzącego mądrali. Otóż zaskoczę Cię: nie ma obiektywnego postrzegania dźwięku :)

 

Dla mnie np. Momentum czasami były basomułami, a i w Q701 potrafi być za dużo dołu, ale w K550 jest go "akurat". I dlatego Twoim zdaniem nie mam "podstawowej wiedzy" (cokolwiek to znaczy) i słucham "badziewia"? O.o

Dobór jasny+ciemny to nie ostateczna droga wybawienia w audio. Zwłaszcza, że NIE MASZ POJĘCIA jak ktoś odbiera dźwięk. Może basshead posłucha Twoich P7 i powie "do chrzanu z tymi wynalazkami. Toć to basu nie ma wcale!"

I co zrobisz? Też będziesz go nawracał na siłę i obrażał jego wizję "dobrego brzmienia"?

 

Yyyyyy moge wesje dla debila ;)

A po co to forum zeby klika co ma sie dodanych do siebie jako "znajomi" dzialala tu i trzymala sie jak stara wataha?.

 

Napisz do wlasciciela tego forum to co wyzej.Zobaczymy co Ci opowie.To forum jest wlasnoscia zarzadu firmy i jest po to aby ludzuie mieli gdzie pisac o "sprzecie" ale tez zeby normalni Kowalski czy Nowak wiedzieli co kupic.

 

Skoro jestes "magnat" forumowy to nie doradzaj.Ja przez dwa lata mialem "urolop" przymusowy z okazji operacji okolica lewe ucho/zatoka wiec nie znam nowosci i nie bede pisal o czyms o czym nie mam dosc wiedzy.

To forum jest dla Wszystkich wiec dobrze jest radzic innym a jak ktos sobie "jajeczka" robi to masz znajomego moda napisz i zablokuje posty u tego co kpi.

 

Co do "brzmienia" nie komentuje bo przypomina mi to rozmowe Kargula i Pawlaka.

Napisalem co mialem wiecej nie mam co dodac wiec tyle mojego pisania w tym temacie -_- .

Pozdr ;)

 

 

To tym razem zapraszam na 48h urlop na własne życzenie.

-all999-

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"P7 wcale nie gra V i nie ma nic podpompowanego ...no chyba ze miales grajek ktory podpompowal?!"

 

Pewnie masz racje ktoś sfabrykował wykresy..a to niedobrzy recenzenci...

 

"Kolego nie mam 15 lat i moje uszy mnie nie myla a wierz mi mam "uczulenie" na wycofana, schowana srednice a w P7 tak nie ma."

 

No jak widze. Niestety kłopot w tym, że przeciętny 15 latek słyszy lepiej od przeciętnego 44 latka...

 

"Bardzo jestem ciekaw jaki jest Twoj byly X1050 ?

Widze ze niezle bajki piszesz a najlepsza to brzmienie V w P7? Podpompowany bas mnie powala."

X leżał w połowie drogi między w miarę neutralnym T4g i chłodnym J3.

Hmmm..skoro w takim razie P7 są takie wspaniałe i lepsze od wspominanych już K550 czy Momentum to czy podobnie jak

one dostały się do HoF Innerfidelity ?

...zaraz nie ma ich tam...nie dostały się...?...Oh, tak mi przykro.

Tyll to kolejny recenzent, który jak widać się na nich nie poznał...

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że każdy powinien mieć swój HoF..... Recenzje nawet największych znawców tematu traktujmy jako wskazówki i pomoc w wyborze..... Niech nikt nie podaje nam gotowej recepty na idealne granie dla nas i, co najważniejsze używajmy swojego rozumu, bo ostatecznie to my mamy cieszyć się dźwiękiem za który zapłaciliśmy swoje pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego Art-S został zbanowany dożywotnio? Czy jak małżonkowie maja rożne konta na forum to jest przekroczenie tak wielkie, że trzeba im bana dawać dożywotnio? Czy zarząd forum weźmie odpowiedzialność za rozliczenia finansowe Art-S z innymi użytkownikami forum? Tylko dlatego małżonka Arta założyła konto. Dlaczego Art nie dostał od moderacji żadnych informacji lub ostrzeżeń, że coś robi nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dostal dozywocie ?

swoja droga pytanie do naszej moderacji i administracji - na jakiej podstawie potwierdzane jest ze faktycznie mamy do czynienia z multikontem? zwlaszcza w przypadku jednego komputera w gospodarstwie domowym czy rzeczy tez czestej tzn. braku wlasnego publicznego IP i przedstawianie sie IP ISP czy pracowdawcy (o tysiacach uzytkownikow)?

 

nie pytam zlosliwie acz mam jeden komputer w domu a w robocie tysiace uzytkownikow wychodzacych na swiat jednym IP... czy mam sie zaczac obawiac ze jak ktos cos naskrobie to od razu moje konto poleci "w hurcie"? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to Art-S obrażał innych Użytkowników oraz Moderatorów, za co dostał czasowy urlop, a chwilę potem założył kolejne konto (nawet swoje chwalone P7 wpisał w posiadanych na nowym profilu) i myślał, że nikt się nie pokapuje. Za to poszedł już perm (multikonto).
Odnośnie blokowania IP to były takie sytuacje, że blokowano pulę adresów i wtedy zdarzali się niewinni Forumowicze, którzy nie mogli się zalogować. Nie ma idealnego systemu ;) A pamiętacie jak to SunnyD albo Snuff robili multi? Jest to wpisane w regulamin i pozostaje mi tylko współczuć tym, którzy mieli niepodokańczane sprawy finansowe z tym forumowiczem.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jesli obrazal (nie wiem, nie sledzilem) to sie nalezy. Ale pojawia sie potem info o permie za multikonto (tez w innym watku). I tak sie zastanawiam w jaki sposob jest to okreslane...

Bo niechcialbym byc na miejscu kogos kto by dostal rykoszetem. Ani sam bym nie chcial dostac, np. jak moja kobieta zalozy sobie konto z tym samym IP i zacznie wszystkich hejtowac i obrazac ze zajmuje mi to hobby za duzo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, która mnie nie zadowala. Coś w stylu mamy na niego teczkę ale nie pokażemy wam co w niej jest. Ludzie jak można być takimi wilkami?

 

Mam was w dxxie bo takie jest moje zdanie bo jestem moderatorem i nie muszę się tłumaczyć. - to wasze forum gryźcie się sami. Szacunek uzyskuje się w inny sposób.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko mnie nie atakować. Opisuję z informacji, które posiadam. Sam nie jestem Moderatorem, więc nie mam głębszego wglądu w sprawę. Chciałem tylko nakreślić sytuację jaka tu (i potem w innych częściach forum) miała miejsce. Wiesz - są ludzie, których obrazić mogło stwierdzenie, iż słuchanie zestawu zimne źródło + zimne słuchawki to "badziewiarstwo i brak elementarnej wiedzy". Mnie to osobiście rozbawiło, bo to jakże naiwne i egocentryczne spojrzenie, ale kto tam wie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdzie nie znalazłem wiadomości,w której Art-S by obrażał kogokolwiek. A co do konta to założyła je Jego żona na inne dane i zupełnie innego maila. Jednak adres ip zostaje ten sam i może tu tkwi "głupia"pomyłka?

Użytkownikowi Art-S bardziej podobają się p7, a innym k550. Po to jest też forum żeby porozmawiać o różnicach, mocnych i słabych stronach ale żeby za to banować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko - jesli obrazal (nie wiem, nie sledzilem) to sie nalezy. Ale pojawia sie potem info o permie za multikonto (tez w innym watku). I tak sie zastanawiam w jaki sposob jest to okreslane...

Bo niechcialbym byc na miejscu kogos kto by dostal rykoszetem. Ani sam bym nie chcial dostac, np. jak moja kobieta zalozy sobie konto z tym samym IP i zacznie wszystkich hejtowac i obrazac ze zajmuje mi to hobby za duzo czasu :)

 

multikonta nie powinno się banować tylko po adresie IP. Powinien do tego dojść kontekst pod który można podciągnąć sytuacje że faktycznie jest to multikonto i działa na szkode forum

 

-----

 

co do samej sytuacji osobiście także nie wyciągnąłem wniosków z samego tego co zostało napisane na forum. Jak tylko otrzymam wersję wydarzeń i powód który został uznany za takie przewinienie podejme stosowne kroki. Tymczasem zapoznam się z tematem raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spoko - jesli obrazal (nie wiem, nie sledzilem) to sie nalezy. Ale pojawia sie potem info o permie za multikonto (tez w innym watku). I tak sie zastanawiam w jaki sposob jest to okreslane...

Bo niechcialbym byc na miejscu kogos kto by dostal rykoszetem. Ani sam bym nie chcial dostac, np. jak moja kobieta zalozy sobie konto z tym samym IP i zacznie wszystkich hejtowac i obrazac ze zajmuje mi to hobby za duzo czasu :)

 

multikonta nie powinno się banować tylko po adresie IP. Powinien do tego dojść kontekst pod który można podciągnąć sytuacje że faktycznie jest to multikonto i działa na szkode forum

dzieki za info. prosze jednak o powsciagliwosc w takich decyzjach. Bo dane techniczne w zaden sposob nie wyrokuja. IP, OS, wersja przegladarki czy co tam sie Wam jeszcze odklada w logach (bo polityka prywatnosci dosc uboga wiec nie wiem :) ) w zaden sposob nie potwierdzaja jednoznacznie ze dane konto zostalo zalozone przez jedna i ta sama osobe - a dopiero to byloby naruszeniem regulaminu.

Kontekst - czytanie miedzy wierszami bardzo niewielu sie udaje. Wiec admini/moderatorzy taki kontekst niekoniecznie moga prawidlowo odczytac.

 

Stad po prostu apeluje o powsciagliwosc - a nie rzucanie banem w ciagu 1 dnia. Przed takim czyms druga strona (podejrzewana o naruszenie) powinna dostac informacje o podejrzeniu naruszenia i czas na ustosunkowanie sie / zlikwidowanie naruszen. Inaczej jest to jednostronne poletko "tych z uprawnieniami".

Dodatkowo kazdy ban uzytkownika ze stazem na forum powinien byc moim zdaniem oglaszany publicznie wraz z uzasadnieniem. I umozliwieniem ustosunkowania sie do tego osoby zbanowanej. Tak dla czystej sytuacji. W niezawislych osadach podstawa jest umozliwienie wypowiedzi obu stronom!

Pytanie czy "tym z uprawnieniami" zalezy na niezawislych i transarentnych osadach? Ale to tylko pytanie - prosze nie doczytywac sie podtekstow...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubby: są sposoby na takie IP. Np. na OLX.pl jest captcha, który wyskakuje jeżeli wiele osób łączy się z serwisem, wystarczy potwierdzić, że się jest człowiekiem, nie botem. Może i tutaj by to zadziałało (u mnie w robocie akurat jesteśmy jako jedno IP dla świata, stąd wiem).

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co Ci da captcha? sam mowisz ze to potwierdza tylko ze sie nie jest botem. Zona, sasiad cy ktos inny co zarejestruje konto na tym samym IP czy nawet kompie nie jest przeciez botem :)

wiec tu captcha nie rozwiazuje problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jaki sposób obrażał? Bo miał inne zdanie? Drugie konto jest na małżonkę i tego nie ukrywał.

 

Wystawienie bana permanentnego za to sformułowanie którego użył raczej nie powinno podchodzić pod karę tego typu. Co innego uzasadnione podejrzenie multikonta za co mniemam otrzymał Art-S tego bana.

Mówisz że konto jest na małżonke.

Raczej sposób wypowiedzi na nim sugeruje co innego i to może jest ten "kontekst" o którym wspomniałem

 

 

Witajcie !

Zakupiłem i właśnie jadą słuchawki Bowers & Wilkins P7.

Chce do nich dokupić dobry odtwarzacz w cenie do około 1500zl (mogą być propozycje DAC+DAP).

Zależy mi na dobrym zestawieniu.

Wstępnie wpisałem FiiO X5 gdyż gra ciepło a ponoć taki odtwarzacz (ciepło grający) pasuje.

Proszę o pomoc i polecenie odpowiedniego odtwarzacza do słuchawek.

Czytałem, że nieźle grają z AK120 ale nie mam takiej kwoty obecnie.

Proszę wskazać inne odtwarzacze jakie będą dobrze grały w kwocie do 1500 zł.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności