Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Które do słuchania metalu: Marshall Major czy Motorheadphones?


_Taboo_

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisów na stronie Superlux:



662 - głęboki i bogaty bas, wrażenie bycia na scenie.


662B - mocny bas "punch", wrażenie bycia w hali.


662F - prawdziwy bas (pewnie chodzi o naturalny), wrażenie bycia w pierwszym rzędzie, przed sceną.


Edytowane przez Zares
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 662F po opinii gościa, który nagrywa metal w studiu (który raz to już piszę? :D).

 

frequency_hd662f.pngfrequency_hd662b.png

Tutaj masz porównanie na wykresach. Z lewej 662F, z prawej - 662B. O dziwo niskiego basu ma więcej wersja F. Podbicie w wersji B jest na na mid-basie, pewnie stąd opis na stronie "bass punch". Zależy co kto lubi, ja nie miałem obu wersji na uszach, więc mogę tylko teoretycznie gdybać. Wykresy są tak czy siak podobne. Jak zależy Ci na dużej ilości basu, który w metalu może przeszkadzać, to weź zwykłą wersję 662:

frequency_hd662.png

Jednak zwykła wersja ma podbite basy jak i wysokie. Te drugie mogą kłuć w uszy, wiem coś o tym, bo mam pół-otwartą wersję tych słuchawek (681).

 

Ja na Twoim miejscu wybrałbym między 662F a 662B. Ja zamówiłem F. Które lepsze? Myślę, że do metalu F. Moja kobieta ma 681 EVO, które ponoć są zmienioną wersją 681B i powiem tyle - do metalu to się nie nadaje, ten bass-punch nie pasuje do ostrych kawałków. Do electro, popu - jej odpowiada.

 

Także najlepiej chyba wziąć F-kę. Wybór jednak należy do Ciebie. 662 zwykłych raczej bym odradzał ze względu na te kłujące wysokie.

 

Edit: musisz też wziąć pod uwagę to, że 662 (i podmodele) to słuchawki zamknięte - dobrze tłumią dźwięki z otoczenia i w drugą stronę, ale z wygodą jest trochę gorzej (ucho nie ma dobrej wentylacji, może się pocić + nacisk [pałąk w razie czego można trochę odgiąć])

Edytowane przez Zares
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz cały czas? Przerwy nie wchodzą w grę? Nie mam jeszcze ich, piszę teoretycznie jak to może wyglądać. Ludzie przy HD-669 (te same pady co w 662) piszą, że są wygodne, więc może nie będzie tak źle. Są wokółuszne, więc nie będzie takiego problemu z wygodą jak np. nauszne (nakładane na małżowinę uszną). Pałąk w razie za mocnego docisku lekko odegniesz i będzie gitara.

 

Z półotwartych bliźniak HD-662F to HD-681F. Nie czytałem jednak o nich i nie wiem, czy sprawują się tak dobrze w metalu jak HD-662F.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności