Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Które do słuchania metalu: Marshall Major czy Motorheadphones?


_Taboo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałbym dowiedzieć się, które z tych słuchawek proponujecie mi do słuchania metalu: Marshall Minor, czy Motorheadphones.

 

Specyfikacja Marshall Major:

- Głośnik: 40MM MOVING COIL DYNAMIC SPEAKER

- Impedancja: 32 Ω ± 15% AT 1kHz

- Czułość: 115 ± 3dB AT 1kHz 1mW (dla pojedynczego głośnika)

- Pasmo: 20 ~ 20kHz

- Moc znamionowa na wejściu: 15mW

- Maksymalna moc wejściowa: 20mW

Motorhead Bomber:

Budowa: Dynamiczne, zamknięte

Membrana ø30mm, neodymowa

Poziom hałasu 99 dB SPL (1mW) przy 1KHz

Częstotliwość 20 - 20,000 Hz

Maksymalna moc wejściowa 200 mW

Impedancja 24 Ω 1KHz

Materiał Aksamit

Kabel 1,1 m

Wtyk mini jack 3.5mm - pozłacany

Waga 187 g


w grę wchodzą również SHURE SRH-240 E i Superlux HD-668b

Edytowane przez _Taboo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że tak w jednych jak i drugich płacisz głównie za dizajn.

To takie bitsy dla metali.

Niby nie najgorsze, lecz za kwotę na którą opiewają te słuchawki kupisz coś 500 x lepszego.

Użyj google lub wyszukiwarki na forum z hasłem: słuchawki do rocka metalu około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem, szukałem ale nie znalazłem porownania motorheadphonesów do marshalli

Chodziło mi o to, że słuchawki te nie są warte swojej ceny.

Chyba, że zależy Ci na tym, by wyglądały czadowo.

Nie słucham metalu, lecz SRH brałbym w ciemno :D Chyba mam jakieś ciągotki do tej marki...

 

 

http://forum.mp3store.pl/topic/97447-shure-srh240-vs-superlux-hd-668b/

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych dwóch zdjęciach dobrze widać różnicę:

http://c804221.r21.cf2.rackcdn.com/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/h/shr-srh240a_3.jpg

http://musicexpress.pl/10433-53700-thickbox/shure-srh-240-e-sluchawki-hifi.jpg

 

Z tego co wiem to żadnych zmian w dźwięku nie ma. Poza tym Shure SRH240E nowych już raczej nie kupisz, w sklepach wszędzie są 240A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę jeszcze CAL!. Słucham na nich bardzo różnorodnej muzyki i między innymi cięższe granie się trafi: Disturbed, Linkin Park, Lamb of God itd itp i muszę powiedzieć, że grają całkiem fajnie. W niektórych kawałkach albo przy gorszej realizacji nagrania bas potrafi przykryć trochę inne pasma ale ogólnie całkiem fajnie się tego słucha.

 

Ale też radzę pójść do jakiegoś sklepu (mp3store, saturn, media markt...) i posłuchać swoim typów. A dopiero kiedy nie będziesz mógł ich nigdzie znaleźć to wtedy opierać się i ewentualnie zaufać ocenie innych i wtedy dopiero zaryzykować zakup w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są :)

a co sądzicie o Sony MDR RF820R (możliwość kupna po okazyjniej cenie od kumpla)

specyfikacja http://www.manualslib.com/manual/160846/Sony-Mdr-Rf820rk.html?page=13

Najlepiej sam je przesłuchaj, ale nie spodziewałbym się zbyt wiele po bezprzewodowych słuchawkach, które na allegro stoją za 49 zł i są dosyć stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego będziesz je podpinał, gdzie będziesz słuchać?

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jaką masz wierzę i jaki ona nada dźwięk słuchawkom. Superluxy mają dobre opinie, bo grają kilkakrotnie lepiej niż cena na to wskazuje. Także je możesz brać w ciemno. Kwestia jedynie tego, czy się zgrają ze źródłem i z Twoim gustem (którego też nie znamy). Jednak cena za SL jest na tyle niska, że w razie niezadowolenia nie będzie tak bolało jak kupno słuchawek za 600-1000zł. Po za tym łatwo można komuś odsprzedać na forum.

 

Ja zamówiłem Superlux HD-662F, które polecał facet na zagranicznym forum, który nagrywał metal w studiu - był nimi zachwycony. Możesz je też wziąć pod uwagę. Ja mogę o nich więcej napisać dopiero w połowie grudnia, bo wtedy jest spodziewana dostawa.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej wieży, ani nie mogę znaleźć żadnej recki na necie. Masz dwa wyjścia. 1. Kupno Superluxów w ciemno. 2. Przejście z wieżą do któregoś punktu MP3Store (masz w swoim mieście?) i poproszenie o przesłuchanie słuchawek na niej.

Choć wydaje mi się, że modele 668B i 662F nie powinny ucierpieć w razie złej synergii, bo oba modele są "zbalansowane", więc nie powinno być sytuacji, gdzie np. wysokie tony są wzmagane przez zimne źródło, dając "kłujące" wysokie. Nie jestem pewien co do tych pierwszych, bo innych niż "B" nie widziałem, więc nie wiem czy są na pewno "balanced". Manuelvetro musiałby się wypowiedzieć, bo on je ma, ale nie ma go na forum od kilku dni.

Poczekaj, i tak w weekend nie kupisz słuchawek :) A jeśli zależy Ci na opisie HD662F, to musisz niestety poczekać do połowy grudnia, kiedy mi je wyślą, to skrobnę jak grają przy metalowej muzyce.
Na chwilę obecną zacytuję sam siebie tłumaczenie tego typka, który nagrywa metal w studiu i je polecał (HD662F) właśnie do tej muzyki:

 

Koleś, który nagrywał rock/metal w studiu stwierdził, że 668B są gładsze, a bas jest lżejszy od 662F.

Pisał również, że 662F mają bardziej neutralny przekaz, nie męczą wysokimi - są jednak dalej bardzo detaliczne.

Średnie ani wycofane ani przekolorowane, dobre.

Bas czysty, schodzi nisko, jest impaktowy i ma niesamowitą teksturę.

Tłumienie bardzo dobre.

Scena ogromna ze świetną separacją i przekazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka będzie ich przyblizona cena? póki co nie ma ich na allegro :(


mowa o tych? http://www.headbeat.pl/produkt/superlux-hd-662f-hd662-f-sluchawki-wokoluszne


oj chyba się na nie skuszę :)


jeśli można, prosiłbym jeszcze o porównanie ich do sennheiserów HD 219. będzie spora, odczuwalna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowa o tych. Ok. 120zł z thomanna + wysyłka w Polsce. Bad and Quiet organizuje zbiorowe zamówienie, żeby z Niemiec przesyłka była za darmo. W Polsce to już standardowa cena za transport.

 

Łap linka do tematu zbiorowego zamówienia.

 

Co do porównania, to pisałem, że ja je dostanę w połowie grudnia lub trochę później. Wrażenia, które przetłumaczyłem, pochodzą z zagranicznego fora.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są tańsze i przy okazji możesz zamówić coś dodatkowo z thomanna, ale to Twój wybór. W Polsce teraz 129zł to też dobra cena. Kiedyś były po 139, 149, jak przeglądałem...

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności