Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Superlux HD 681 EVO vs HD 631 DJ pomocy


EscapisT

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham głównie rock/metal/rap/drum&bass/dubstep. Moje źródło to Xonar D1 czyli raczej chłodne/neutralne. Niestety nie miałem nigdy okazji przesłuchać w/w Superluxów. Które z nich będą bardziej pasować? Czy opłaca się dopłata do HD 631 lub HMC 631?

 

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, jaka jest barwa HD 631, czy bass w nich nie zalewa reszty pasma i czy jest mocniejszy niż bass w HD 681 i ogólnie czy dźwięk jest lepszy.

Edytowane przez EscapisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z równym zniecierpliwieniem i chęcią przeczytam opinię o EVO MKII, którymi oczywiście jestem zainteresowany; nawet wcześniej zdążyłem je kupić, ale anulowałem zamówienie gdy tylko zauważyłem, że była to wersja "MKI". Przy okazji zwróciłem uwagę na model MHC 631, więc teraz mam niemały dylemat. Pozostaje mi tylko czekać i oczywiście życzę przyjemnych odsłuchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :). Wstępnie z tego co wiem ze sklepu, od którego mam je otrzymać, że faktycznie są mniej basowe od EVO, jest więc szansa, że grają jaśniej, równiej i ogólnie lepiej. No cóż, zobaczymy ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wstępnym króciutkim odsłuchu HMC631. Powiem tak - wprost z pudełka rewelacja, nie tylko dla graczy. Brzmienie naturalne i wyrównane, bas faktycznie nieprzesadzony jak w EVO, tylko wreszcie coś dla ludzi - gra równo i z mocą tam gdzie trzeba, góra nie jest schowana jak partyzanci w krzakach i nawet daleko potrafi się rozejść. Jak na 250zł jestem przyznam się pod sporym wrażeniem, choć nie spędziłem w nich więcej niż 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć gwiazdek i "betonowa rekomendacja" robią wrażenie:) Przyznam, że słuchawki nawet z wyglądu prezentują się nieźle, a jeżeli pod względem dźwięku będzie tak dobrze jak to opisujesz to będę wniebowzięty. Wygląda na to, że już niedługo słuchawki Superlux HMC631 znajdą się w moich rękach, głównie dzięki Twojej zacnej recenzji:)

P.S. Niestety nie jestem zbyt dobrze obeznany w sprzęcie audio. Czy zakup wzmacniacza jest sensowny i czy jest w stanie zauważalnie poprawić jakość dźwięku? Jeżeli tak, to jaki wzmacniacz poleciłbyś kupić pod te słuchawki i Xonara D1?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Naprawdę nie znam słuchawek grających tak dobrze w tym przedziale cenowym bez konieczności modyfikacji i do tego jeszcze z mikrofonem. Tutaj patrzeć trzeba też na spisywanie się ich w grach i stąd ocena 5/5 jest w sporej części łączona. HD681/668 są tu ostrzejsze, HD330 ciemniejsze, bardziej basowe i o mniejszej scenie, EVO już w ogóle przyciemnione i ubasowione najmocniej. Przy każdej z tych par trzeba byłoby posiedzieć ze skarpetmodami (681), wymianą padów i obicia pałąka (330) czy usuwaniem wkładek akustycznych (EVO), a tymczasem przy HMC nie trzeba robić absolutnie nic i przyznam, że taka sytuacja bardzo mi się w nich podoba.

 

Sprawdź je najpierw na D1, myślę że się spodobają w takiej konfiguracji. Na wzmacniacz reagują pozytywnie, bardzo przyjemnie grały mi o dziwo z E07+E09, aż byłem zaskoczony. Jeśli miałbym coś polecać to sprzedałbym D1 i kupił np. używanego Xonara ST/STX. Wyjdzie dosyć tanio i jednocześnie bardzo dobrze na możliwościach. Wymieniłbym też oba OPAMPY na każdym kanale na LME49860 lub dowolny inny układ dający dużą przestrzenność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

 

Na początku zaznaczę podle recenzji, którą wcześniej popełniłem i w której wyrażałem już swoje obawy - sprawdziły się, MKII są lepsze brzmieniowo od MKI, niewiele, ale są. Główne zmiany znajdują się z tego co słyszę w średnicy i ogólnie kreowanej akustyce - są bardziej naturalne i renderowane o wiele bardziej poprawnie, niż w MKI (mam obie pary przypomnę). Także SL zrobił w nich coś więcej niż tylko dorzucenie dodatkowych padów.

 

Pod D1 powinny być jaśniejsze i mniej basowe, tak samo jak MKI, więc do korzystania z tą kartą i tylko z nią byłyby wciąż dosyć ciekawą opcją. HMC będą od nich na pewno zauważalnie mniej basowe, ale grające za to równiej, spokojniej i naturalniej.

 

 

BTW: może przyda się taka informacja - z tego co do tej pory się dowiedziałem jednak HMC631 różnią się brzmieniowo od HD631. Te drugie mają więcej basu, nie są to te same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej się dobrze zastanowić, tak też zrobiłem, i doszedłem do wniosku, że jednak wybiorę EVO, ze względów, które wymieniłeś powyżej, na razie chciałbym uruchomić słuchawki prosto z karty. Gdy zdobędę lepsze źródło dźwięku, wtedy podejmę decyzję dotyczącą tego czy będę potrzebował lepszych słuchawek, w końcu EVO to też niezły sprzęt. Jeszcze raz dzięki, dobrze jest mieć do kogo się zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności