Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Co w zamian za CRESYN C750H do 300 zł


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z problemami, które dotykają tych słuchawek, i że już jestem po jednej wymianie, a problem pękania nadal występuje, to powoli zaczynam się rozglądać za zamiennikiem dla CRESYN C750H.
Generalnie CRESYN C750H są dla mnie słuchawkami idealnymi. Wygodne, mobilne, o odpowiedniej barwie. Jednym słowem jest to ideał – gdyby nie ich wadliwa konstrukcja :(

Ale do rzeczy. Poniżej kilka informacjni, które być może pozwolą łatwiej określić czego potrzebuję :)

Informacje ogólne:

  • Do wydania: do 300 zł
  • Konstrukcja: zdecydowanie zamknięta
  • Sprzęt na którym używam: Google Nexus 4, iMac mid 2011, Acer 3830TG (jakość grania odwrotna do wymienionej :)
  • Muzyka: Pop Alternatywny, Rock Alternatywny (np. Coldplay) – z dużą ilośćią instrumentów, także z elektronicznymi brzmieniami
  • Miejsce odsłuchu: praca, ulica, dom – słuchawki mają być po części uniwersalne – noszę je ze sobą wszędzie. Nawet podczas biegania używam Cresynów i sprawdzają się świetnie.
  • Źródło i jakość muzyki: Wimp w najwyższej jakości


Co jest dla mnie istotne w słuchawkach (kolejność przypadkowa):

  • Słuchawki mają wyglądać. Nie chcę aby wyglądały jak wykonane z tandetnego plastiku. Tutaj z Cresynem jest dobrze, wstydu przed Rychem nie ma, ale mogłoby być lepiej :)
  • Kolor zdecydowanie biały
  • Słuchawki mają pełnić też rolę słuchawek mobilnych, więc nie szukam bulw wielkich nausznych. Ma to być raczej kompaktowy sprzęt.
  • Miło gdyby słuchawki posiadały przewód z mikrofonem. W przypadku odsłuchu na Nexus 4 istnieje wtedy możliwość przeprowadzania rozmów.


Kilka moich typów (kolejność przypadkowa):

  • JBL J55
  • Urbanears Platan (to bliźniacza konstrukcja do Marshall Major, którą miałem okazję potestować i brzmienie mi odpowiadało)
  • Urbanears Zinken

 

Jeśli możecie coś doradzić w kwestii powyższego sprzętu, albo na podstawie powyższych kryteriów zaproponować jakąś alternatywę to będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez jacek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urbanears Platan (to bliźniacza konstrukcja do Marshall Major, którą miałem okazję potestować i brzmienie mi odpowiadało)...

Może i wygląd maja zbliżony (kształt muszli inny) ale Plattany imo grają słabiej - główna przyczyna to ogromne ilości midbasu.

 

Poczytaj o noontec zoro - powinny spełnić wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tych Noontec zoro i wyglądają na faktycznie ciekawy produkt. No ale, żeby się finalnie nie skończyło jak z Cresynami, które też wiele osób chwaliło, ale te wady konstrukcyjne je dyskwalifikują.

Na chwilę obecną to rozważam te Zoro i
DTX501p ze wskazaniem na te drugie, ze względu na "powtarzalność produktu", oraz, na chwilę obecną, lepszą markę. Oczywiście szukania ciąg dalszy, bo Cresyny jeszcze wiernie służą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JBL j55 słuchałem krótko mi się podobały. Teraz mam j88 i jestem bardzo zadowolony ale one są sporo droższe i większe.

 

Urbanears ogólnie się nie opłaca chyba że masz okazję dorwać bardzo tanio bo nowe kosztują stanowczo za dużo jak na swoje możliwości.

 

Z tych co wymieniłeś na początku JBL najlepsze.

 

V55 są specyficzne i lepiej odsłuchać samemu tak jak mi bardzo się nie spodobały tak mój znajomy bardzo je polubił więc to kwestia indywidualna więc lepiej odsłuchać samemu.

 

DTX 501p są bardziej od nich portable i zbierają lepsze opinie (nie patrz na ceneo itd bo tam większość modeli beats by dr.dre mają opinię słuchawek doskonałych to samo skullcany niektóre .. a jedne i drugie grają najwyżej przeciętnie)

 

Zobacz gdzie masz sony center w swoim mieście i pojedź odsłuchać V55 jak się nie spodobają to DTX501 będą chyba najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechałem do Sony Center i obejrzałem MDR-V55. Niestety, mimo, że grają ciekawie, to wykonanie ich jest tragiczne. Słabej jakości plastik, który cały trzeszczy. Ale najgorsze, że nie są to słuchawki zamknięte, bo mimo nawet maksymalnej głośności w Nexusie, wszystkie dźwięki z otoczenia bez problemu dochodzą do naszych uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem i kupiłem zoro hd. Są bardzo wygodne, małe, składane, wypinany kabel, wykonanie bardzo dobre nic nie trzeszczy.

Co do brzmienia to mogę powiedzieć ze jest angażujące pełne? trochę ciemne w muzyce elektronicznej spisują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności