Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] przesiadka z CAL na coś innego


kisnol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowych słuchawek. Nie ukrywam, że jestem audiofilem. Posiadam teraz zestaw cowon d2 i CALe ( rekablowane klotzem ). Pomożecie mi wybrać coś do 200zł (podobna cena do CAL) i które grają z dobrym basem. Czego oczekuję od słuchawek :

 

- mocny bass, tam gdzie ma grać musi być;

- dobrze zbudowane oraz muszą się trzymać na głowie ( cal mi czesto spadaja )

- wygodne;

- zgrywajace się z d2

- nie gorsze w brzmieniu od CAL

 

 

Słucham rapu, dupstepu, muzyki klubowej.

 

Z góry dzięki :)


Chcę zmiany ponieważ jakoś nie zachwycają mnie CALe i dosyć trudno je napędzić z tym kablem. Cos mi w nich brakuje; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało by się że dobrym zamiennikiem były by DTX501p.

Mają lepszy bas, solidnie wykonane i wygodne. Są mniejsze od Cal, składane i mają fajny futerał.

Do muzyki której słuchasz powinny się nadać jak najbardziej.

Ale potrzebują więcej mocy.

Tam gdzie Cal potrzebuje 7-8 na skali głośności to DTX musi mieć 11-13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to wyjdzie zmodować CAL - wtedy to znaleźć coś lepiej grającego z zamkniętych (bez modów) to chyba bez szans. Co do mocnego trzymania się na głowie to AKG K518 i Senki HD205 z tych co znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie się głowy jest mnie ważne od dźwieku :) jak tutaj zagrają te słuchawki ? Chciałbym żeby były wygodne bo w domu też się zprawdzą. k518 to słyszałem, że niewygodne ;/


Tzn jak zmodowac CALe ? Po prostu wolabym cos innego bo troche znudzil mi sie ten dzwiek. słuchawki sa troche duze i spadaja z glowy. Nie wiem jak graja każde z tych słuchawek jakie przedstawiliscie. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, które słuchawki spełniają wszystkie moje wymagania i które będą najlepsze w tej cenie ?

Edytowane przez kisnol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmodować http://pokazywarka.pl/cal-mod/ - daje to przede wszystkim szerszą scenę i lepsza separację i holografię.

 

K518 po rozgięciu pałąka wcale nie są takie straszne, ale brzmieniowo i tak wolę CAL zmodowane, nawet po tym jak K518 się zmoduje.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do biegania juz mam do kanałówki. Szczerze mówiąc nie chce mi się bawić w modowanie ani dopłacać żeby mi ktoś zrobil. Chciałem po prostu poszukać jakiś lepszych słuchawek do tego odtwarzacza i rodzaju muzy. Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostały chyba jedynie noontec zoro, ale to na podstawie wypowiedzi innych, bo osobiście ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy za duże wiec Odpadają. Natomiast mija uwagę przykuly DTX501p. Co o nich sądzicie? Jak one się mają do Cali ( recablowanych klotzem) wiadomo cal recablowane kloszem grają inaczej niż normalne cale

Up

Ktokolwiek pomoże ? Jak sie mają DTX501p vs CALe ( recablowane ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DTX501 ale szczerze wątpię, żeby jakieś zamknięte w tym budżecie były lepsze niż rekablowane CAL. No może te zoro, ale ich nie słyszałem i tylko z opinii wnioskuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna a jakies inne zamkniete mniejsze od CAL ? Byłem już prawie pewny co do tych DTX501... Boje sie zaryzykować jeśli chodzi o te zoro. Słuchawki mają mi posłużyc na dwór, komunikacja dworska i czasem skype. Tylko żeby grały lepiej od CALi do tej muzyki. Bo w CALach brakuje mi basu a gdy podglosze je dosyc duzo to zaczynaja charczec ;P Jakieś inne pomysły ? Kurna musi coś być do 200zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kisnol, on 07 Oct 2013 - 17:05, said:

Nie ukrywam, że jestem audiofilem.

 

 

Tylko żeby grały lepiej od CALi do tej muzyki. Bo w CALach brakuje mi basu a gdy podglosze je dosyc duzo to zaczynaja charczec ;P Jakieś inne pomysły ? Kurna musi coś być do 200zł :D

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowona nie słyszałem ale ACE2 i takie coś daje radę.

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/2109198

DTX gra trochę funowo, podobnie do Cal, tylko ma więcej basu.

Nie są to mistrzowie szczegółowości, to przyjemne muzykalne granie w sam raz na wyjście.

Do muzyki elektronicznej i tym podobnej idealnie się nadają.

Jak je pierwszy raz założyłem nogi same rwały się do tańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak k618 mają się do aurvan? Wiem że to kwota powyżej 200zł, bo w djshopie kosztują 309zł., ale pytam z ciekawości. Czy scena tak samo szeroka?


Ps.: http://www.musicoutlet.pl/produkt/2049,srh440.html Ładną mają promocję! Ale K618 lepsze, tak? Tj. shure szersza scena, ale zbyt szczegółowe do takiej muzyki?

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności