Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Następca AKG K518DJ


Galll1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, ale nie do końca, bo bardziej chodzi mi o sprzęt stacjonarny tj słuchawki wokółuszne.

Wymagania:

Charakterystka brzmienia zbliżona do poprzednika. (głównie bass)+ wygoda i tłumienie (choc tłumienei nie musi byc idealne)

W sumie to tyle.

Muzyka głównie HardStyle, elektroniczna

 

Cena: do 600zł

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Galll1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest, jak dorwiesz z anglii bądź używane. bodaj iDaft kupił używki w ładnym stanie poniżej 2 stów. z Shure chwalą SHR750DJ, ale nie ręczę za nie, bo ich nie słuchałem. tylko coś ostatnio ciężko je dorwać w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Shure chwalą SHR750DJ

Jaaaaaa :D Jak zwykle na forum - mam i polecam. Są to jedne z ciekawszych basowych słuchawek za te pieniądze. Są dosyć równe bo żadne pasmo się nie wybija, bas jest mocno zarysowany, góra jest minimalnie cofnięta, za to średnica jest po prostu świetna - dotychczas nie spotkałem się z lepszymi słuchawkami, choć fakt faktem jeszcze w życiu mało słyszałem :) Dodatkowo ich plusem jest to że nie straszne im gorsze źródła, choć lekkie wzmocnienie dla dobrego wysterowania basu jak najbardziej wskazane. Największa ich wada to plastik - pałąk lubi się łamać, dodatkowo słuchawki po prostu trzeszczą - ale mi osobiście popękały tylko z głupoty, i to w takim miejscu że i tak mi to nie przeszkadza. Nie ma też aż tyle mięsa w średnich zakresach bo bas skupia się raczej na najniższych wartościach. Skoro mają być stacjonarne to nic im się nie powinno stać, ja w nich nawet na dwór wychodziłem i to nie raz :D Jedynym mankamentem może być mniejsza ilość basu od K518 - dlatego z pomocą przychodzi bas mod, który sam zastosowałem w swoich słuchawkach, coś na wzór bas modu Shure 240 Perula. Wtedy basu przybywa dosyć sporo nie tracąc przy tym specjalnie na jakości, i pojawia się on też w większej ilości na przełomie niskich dźwięków i średnicy. Jakbyś miał pytania co do nich to chętnie odpowiem :) Z równie ciekawych można pomyśleć również o K181 które powinny być na podobnym poziomie jak Shure(lecz osobiście nie słuchałem)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś inne propozycje odnośnie sprzętu, bo czytając recenzje 750DJ to zauwazylem że nei sa zbyt pancerne (łamią się)


Zmiana budżetu/ udało się wyskrobać jeszcze dodatkowe 200zl czyli teraz do 600zł.

 

Nie bierzcie pod uwagę tego, że brzmienei ma byc podobne jak w k518, głownie mi chodzi o bas, tłumienie i wygodę. Dalej Shure SHR 750DJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były na iboodzie w podobnej cenie, druga sprawa, że teraz weszły D401 więc niewykluczone, że się pozbywają "leżaków". Ewentualnie import z UK, gdzie są sporo tańsze niż u nas. W każdym razie w aukcji jest napisane, że to oryginały, sprzedawca nie jest nowicjuszem a sklepem więc 10 dni na zwrot w razie co masz - imo warto brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dizs w Saturnie w GK, podłączyłem do mojego neo V (mój portable player) i dostałem komunikat "Akcesorium nie obsługiwane" i oczywiście nie zagrały... W androidzie cos nie tak czy u mnie tylko cos odwala że nie obsługuje combo jack?

 

Także d400 odpadają gdyż nie będę mógł ich podłączyć do portable playera, mógłby ktoś polecić jakieś dobre w tej cenie? nie zależy mi na bajerach typu mikrofon itd ale na dźwięku.


Brainwavz HM5 lub SoundMagic HP100 ?

Edytowane przez Galll1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W beyerach można sobie regulować ilość basu - zbyt "umpa umpa" to one są tylko jak go na maxa ustawisz. Co do D400 to można kupić przejściówkę np FiiO Lu-1, no chyba, że mają wypinany kabel to wtedy już w ogóle problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nie słuchałem osobiście - na podstawie recenzji i opinii się wypowiadam. Za to słuchałem HP100 i te słuchawki raczej nie będą pasować, bo basu w nadmiarze to nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Co do D400 to można kupić przejściówkę np FiiO Lu-1, no chyba, że mają wypinany kabel to wtedy już w ogóle problemu nie będzie.

Dostałem właśnie info z wiarygodnego źródła (od posiadacza), że ten kabel w D400 jest wypinany - imo wracają do gry :) .

Co do HP100 to bardzo dobre słuchawki, ale podejrzewam, że po przesiadce z K518 basu będzie za mało. Do tego ponoć są wybredne co do źródła i nie z wszystkim ładnie grają.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności