Skocz do zawartości

[Q] Filtry do sluchawek firmy Knowles (gdzie kupic) ?


soyo

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie są te same filtry jak do audeo? Jeżeli tak to można kupić w kilku sklepach.

 

Poza tym, zapytaj piotrus-g czy ich nie ma tj. z tego co wiem to ma Soniona, a one od Knowlesa różnią się chyba tylko tym że są plastikowe a nie metalowe.

 

Jeżeli te dwie drogi nie wpalą to musisz ściągać z zagranicy. Sam chciałem kupić z mousera ale jak dowalili 40 euro za ship to zrezygnowałem. Ew. spróbuj u innych europejskich dystrybutorów Knowlesa np. francuski Seltech, tylko nie wiem czy ze chcą Ci wysłać ilość detaliczną (bo zakładam że taką potrzebujesz).

 

EDIT: W sumie jeżeli chcesz koloru zielonego to może kupić filtry do Ety a te możesz kupić czy to na amazonie czy na ebayu czy nawet na stronie Ety (na początku doliczają Ci 50 dolców za int shipping ale potem jest refund 48 dolców więc za ship płacisz 2 dolce). To nie są filtry Knowlesa tylko chyba Sonion bo są plastikowe.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Dzieki Kris za szczegolowa odpowiedz. Te filtry chce konkretnie kierujac sie tym co ludzie podali w tym temacie:

http://www.head-fi.org/t/663273/se535-mod-more-sq-improvement-than-cables-dampers

 

Wiec musza to byc filtry Knowles, przynajmniej dopoki ich nie sprawdze.

 

Bede musial chyba jakos kombinowac, ale pomyslalem, ze spytam czy u nas ich gdzies nie dostane. Dokladnie z powodu shippingu (60$) - tez zrezygnowalem.

 

Dzieki w kazdym razie za rady i info,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SE535 są filtry Soniona,

 

Jak chcesz to Ci podeślę parę.


Wiec musza to byc filtry Knowles, przynajmniej dopoki ich nie sprawdze.

Sorry ale to jest kompletna bzdura - między Sonionem a Knowlesem nie ma różnicy w dźwięku ani w średnicy filtra, jedyna różnica polega na tym że KA są metalowe a Sonion ma platikowe.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz za co przepraszac, bo przyznaje sie bez bicia, ze jest to temat dla mnie zupelnie nowy. Staram sie tylko kierowac zasada, ktora zawsze sie kieruje, czyli jesli ide sladem jakiegos poradnika, trzymam sie tego co pisze.

 

Dzieki za info odnosnie braku roznicy w dzwieku albo w srednicy.

 

Pytanie wiec czy to nie wada, ze Sonion ma plastikowe filtry, poniewaz pare opinii znalazlem mowiace, ze filtry Knowles'a z tej racji, ze sa metalowe sa bardziej trwale. Drugie pytanie odnosnie ceny jednego filtra. Czy ceny obu sa zblizone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są zbliżone. Peter twierdzi, że właśnie filtry Knowlesa przez to że są metalowe są lepsze (popraw mnie Piotrek jeżeli coś przekłamuję). Z kolei Don Wilson z Ety w wątku o Ety na headfi pisał, że Ety zrezygnowało z metalowych filtrów na rzecz plastikowych by nie było uszkodzeń tulejki słuchawki.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kris.

 

Odnosnie uszkodzen, chyba w shure se535 z tym nie ma problemu, bo gdyby tak bylo to raczej osoby by cos wspomnialy w watku, ktory podalem. Poczekam jednak co piotrus-g odpisze.

Podobny mod jest w przypadku Ety i na headfi ludzie też wkładają filtry Knowlesa. Wydaje mi się, że Peter twierdził, że te filtry to tulejki raczej nie uszkodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ponieważ Knowlesy są metalowe to trundniej je uszkodzić, ale też wyjęcie ich i włożenie to nieco więcej zachodu. Oczywiście ani jedne ani drugie nie uszkodzą słuchawek w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności