Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Wokółuszne, zamknięte, do pracy zamiast CAL? ~200 pln?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam słuchawek do pracy, co za tym idzie, muszą:
- dobrze izolować od otoczenia

- być komfortowe przy długim używaniu

(komfort słuchania jest ważniejszy od jakości/wierności oddawania dźwięku)

Do tej pory używałem CAL'i (dwie pary CAL'i zamęczyłem, a wcześniej jedne sennheisery :D ) ale chciałbym spróbować czegoś innego.

Cena najlepiej nie więcej niż 200 pln, ale budżet jest elastyczny, o ile faktycznie będzie warto wydać więcej.

 

Ktoś coś doradzi? :D Bo w mnogości różnych firm i modeli zupełnie nie wiem od czego w ogóle ugryźć temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dobrze izolują to zazwyczaj cisną lub powodują pocenie uszu. Wygodne słuchawki to pół-otwarte lub otwarte, bo dopuszczają powietrze do uszu, ale dzieje się to kosztem izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj Beyerdynamic DTX 501P, dobrze izolują i są wygodne.

Tylko że potrzebują więcej mocy od Cal.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchawki są dobrze zrobione i pasują do głowy, to mimo zamkniętej konstrukcji mogą być bardzo wygodne... inna sprawa, że w upały to mordęga jest. Jako słuchawki tylko do pleyera nie proponuję HD660, one mimo wszystko lubią wzmacniacz. Sam na zewnątrz przez jakiś czas używałem ich z iPodem Video, ale w domu już były podpinane do wzmacniacza stacjonarnego.

 

 

Od siebie proponuję sennheisery PX360. Wiem, że powyżej 200zł, ale warto (jeśli spodoba się brzmienie). Aktualnie można je kupić w niezłej cenie zarówno u nas w komisie, jak i na allegro (pewnie ta sama osoba, coś 220zł).

Jeśli jednak budżet na to nie pozwoli pomyśl o Philipsach Citiscape Uptown (numer to SHP5905) - są dostępne na allegro dwie sztuki powystawowe za 185zł z miesięczną gwarancją (nowe kosztują 280zł).

 

[dopisek] PX360 nie są typowymi wokółusznymi. Jeśli masz duże uszy, małżowiny mogą się całe nie zmieścić. Nie są jednak mniejsze od CAL!, a na pewno o wiele wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc!
Jest parę fajnych modeli, w poniedziałek / wtorek pojeżdżę, poprzymierzam i które spasują to kupię, całkiem możliwe że się skuszę na PX360, bo w tej cenie sprawiają bardzo spoko wrażenie :)
.

PS.

Trochę offtop, ale dowiedziałem się dzisiaj że istnieją słuchawki aktywne, z aktywną redukcją szumów otoczenia.
Czy warto według Was w ogóle brać takie wynalazki pod uwagę?
Izolacja jest jednak kluczowa, bo te słuchawki są do pracy, mogę zrezygnować z jakości dźwięku, nawet częściowo z komfortu używania, ale izolacja musi być dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy NC są mało popularne, bo są po prostu drogie. Rynek co prawda ciągnie technologię w dół, pojawiają się coraz tańsze słuchawki z takimi modułami... Nowe nauszne można kupić już poniżej 200zł (jakś JVC). Niestety nie znam żadnych opinii na temat tych produktów, dlatego nie polecam. Z aktualnie dostępnych są sennheisery PXC250 NC http://allegro.pl/sennheiser-pxc250-noise-cancelling-bcm-i3523517326.html/, które grają nawet spoko. Niestety przez konstrukcję bliźniaczą z PX200 słuchawki mimo systemu NC tłumią słabo, bo są po prostu malutkie. Z wokółusznych z NC niestety nie znam niczego taniego.

 

Nie wiem jakiej wartości tłumienia potrzebujesz. Czy CAL! zbyt słabo sobie radziły? Daj jakąś wskazówkę. Moje osobiste doświadczenie jest takie, że żadne nauszne słuchawki bez systemu NC nie tłumią wystarczająco dobrze na warunki komunikacji miejskiej. System z kolei przy zachowaniu jakości dźwięku jest drogi i kłopotliwy (baterie), a latem nauszne słuchawki mało komfortowe (gorąco). Czemu nie bierzesz pod uwagę dokanałowych? Nic im się nie równa pod względem tłumienia, a potrafią zagrać naprawdę fajnie. W cenie 200 zł można już śmiało wybierać.

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Złamały mi się moje K520, mimo że myślałem że ten problem mnie ominie :P. Mam zamiar je odesłać na gwarancji, a potem wymienić na coś innego. Mimo wszystko charakterystyka dźwięku w tych słuchawkach bardzo mi odpowiadała. Doszedłem do wniosku, że lepiej kupić tym razem coś jak najbardziej wygodnego bo i tak nie używałem ich jako portable, podobnie jak kolega z tematu. Mam do tego doki. Słuchawek używam przy komputerze razem z fiio e10. Czasami długie godziny. Wprawdzie jakoś się przyzwyczaiłem do AKG, ale z początku bolały mnie uszy. Fajnie że się prawie nie pociłem podczas użytkowania ze względu na ich półotwartą konstrukcję. Myślę jednak, że zamknięte słuchafony też będą mi odpowiadać byle żeby były znane ze swojej wygody. Widziałem te px 360 i mi się bardzo spodobały niestety się zawahałem i ktoś mnie uprzedził :(. Przedział cenowy to około 200zł. Mogę odrobinę dołożyć jeśli będzie warto (każdy tak mówi :P ), ale w granicach rozsądku. Myślałem wcześniej o takich mniejszych słuchawkach nausznych jak, SM P30 czy Beyerdynamic DTX501p. W oko mi wpadły też ATH sj-55. Ale tak jak pisałem i tak używam słuchawek w 95% w domu więc nie wiem czy jest sens kupować produkt docelowo kierowany na ulicę. Wiem że np. do domu polecają Shure SRH240, ale po pierwsze jakoś ich design do mnie nie przemawia (mimo że w chacie będę w nich siedział :D) no i nie chce mi się ich przerabiać żeby wzmocnić niskie nawet jeśli to malutko roboty. Słucham różnej muzyki, głównie rapu, czasami jakiejś elektroniki lub rocka. Może tak - nie słucham metalu i jego wszelkich odmian. Mam w domu jeszcze CAL'e, ale to brat ich używa.

 

edit:

Słuchawki nie muszą być w tej cenie nowe. Nawet bardziej interesowałyby mnie jakieś modele, które w tej cenie można dostać jako używane. Na takich ofertach jak te senki które mi umknęły się skupiam.

Edytowane przez balladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po K520 to Superlux HD330 i welurowe pady od AKG K240 z thommana. sam robiłem taką zamianę i byłem mega zadowolony

 

Wierzę Ci na słowo, ale nie jestem do końca przekonany. Omijałem raczej te superluxy ze względu na ten specyficzny wygląd i skręcony kabel. A co do tych padów, to poprawiają one odsłuch czy tylko komfort? Swoją drogą nie wiedziałem, że takie welury tyle kosztują :D. Biorąc pod uwagę cenę samych słuchawek to spore koszta. Jeżeli chodzi o wymianę padów to nie ma z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim komfort, uszy się nie pocą i są nieco większe. delikatnie dźwięk się uspokaja. no jak jesteś sierotą, to wymiana padów może ci sprawić problemy

 

ściągaj z thomanna przy zamówieniu grupowym na forum bądź szukaj używek, może się zmieścisz w budżecie

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim komfort, uszy się nie pocą i są nieco większe. delikatnie dźwięk się uspokaja. no jak jesteś sierotą, to wymiana padów może ci sprawić problemy

 

ściągaj z thomanna przy zamówieniu grupowym na forum bądź szukaj używek, może się zmieścisz w budżecie

Myślę, że aż takim sierotą nie jestem :P. Radziłem sobie z wymianą kabli itp. rzeczami jak było trzeba. Na allegro znalazłem jakieś welurowe pady do K-240 z 70zł więc nie ma tragedii. Ale pojawiły się też ATH-T500. Co sądzisz o takiej opcji? Mieszczą się praktycznie w moim budżecie. Dużo o nich u nas na forum nie piszą ale nikt raczej złego słowa nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noise-canceling: nie chodzi o komunikację, bo jeżdżę autem; po prostu, po ostatnich rotacjach w biurze wylądowałem w pokoju w którym oprócz mnie i dwóch normalnych znajdują się również dwaj ludzie którzy robią hałas skutecznie uniemożliwiający normalną pracę, i chwilowo muszę z nimi wytrzymać.

CAL'e były ok ale musiałbym słuchać głośno.

Budżet jest elastyczny - to znaczy, jeśli ktoś coś poleci nawet i za 800 pln, i będzie to faktycznie działało, to kupię, ale musi to być warte swojej ceny.
Pod względem dźwięku, jakościowo satysfakcjonują mnie słuchawki za 200 pln, stąd taki mały budżet, ale dla dobrej izolacji / noise canceling mogę dorzucić nawet bardzo dużo.

Gorąco, ucisk i tak dalej - trudno, ważniejsza jest izolacja.
Dokanałowych - jakoś nie lubię po prostu, wydaje mi się, że będą męczące dla słuchu, ale skoro mówisz, że dobrze izolują, spróbuję sprawdzić jak się mają.



Edytowane przez wojciechb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojciechb, miałeś kiedyś jakieś doki? Poszukaj tematów "doki do 200zł" (mnóstwo jest takich) i zobacz co polecają ludzie ;) Co do NC w nausznych - czasem sennheisery PX360, które polecałem wcześniej, pojawiają się z modułami bluetooth i NC - wtedy używki chodzą w okolicach 350-400zł. Czekać jednak, aż się pojawią... nie miałbym cierpliwości w Twojej sytuacji :) Przyszła mi do głowy jeszcze jednak sprawa - w TkMaxxx była promocja Wesc Chambers by RZA Premium (i nie tylko). Te droższe, czyli Premium, są wokółuszne, ponoć bardzo wygodne, mają NC. Nowe! 299zł. Nie wiem czy masz ten sklep gdzieś w swojej okolicy by sprawdzić, zagadaj ewentualnie do forumowego kolegi @deadmau52 - on pierwszy informował o takiej promocji, wtedy zapasy były duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zmodowane Panasy HTF600 z welurami od beyerów DT250 - w budżecie się zmieścisz. Wygoda na bardzo dobrym poziomie (dzięki welurom dużo mniej się poci skóra), izolacja porównywalna z CAL. Sam do niedawna używałem takiego zestawu w pracy, dopóki nie przesiadłem się na Takstary Hi2050, które są jeszcze wygodniejsze (bardziej przewiewne - tutaj praktycznie nie odczuwa się grzania), ale niestety izolacja sporo słabsza - dla mnie wygoda ważniejsza od izolacji, bo nie mam takich współpracowników ;) .

 

Jakbyś się zdecydował na Panasy to chętnie napiszę co i jak zmodować (mod w pełni odwracalny więc gwarancji nie stracisz), bo bez modu to grają kluchowato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Panasonica to widziałem model TP-HC700 w ciekawej ofercie. One są właśnie z nc. Tylko nie wiem czy są czegoś warte. Mało o nich piszą.

 

edit: Doczytałem, że co do tego nc to w tych słuchawkach nastawiony jest on na tłumienie częstotliwości głównie spotykanych w samolocie (odgłos silników). W przypadku rozmów to nie działa do końca tak jak kolega by potrzebował więc raczej odpada :P.

Edytowane przez balladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Dorwałem dzisiaj przypadkiem prawie nowe Denony AH-D1100 po bardzo okazyjnej cenie, więc temat zamknięty :)

Izolują o niebo lepiej niż CAL'e (naprawdę jest znacząca różnica, przylegają jak słuchawki ochronne, leżą idealnie, mają więcej miejsca na uszy).
Dźwięk wydaje mi się troszkę jakby lepszy niż w CAL'ach, ale to na dość słabym sprzęcie testuję. No i też nie wiem na ile faktycznie jest lepszy na ile chcę słyszeć że jest lepszy bo się cieszę z nowego nabytku :D
Jedyną wadą (dla mnie) jest dość duży bas - jak ktoś lubi, to ok, ja będę musiał lekko skorygować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności