Skocz do zawartości

Nadruk, nagranie, wkładka i okładka do CD


Baro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie wykonam taką usługę? Jak szukałem to od 10 szt da rade, a mnie by 1 interesowała. Mam parę darmowych albumów ale bym chciał na odtwarzaczu CD sobie posłuchać. Np. bym chciał nagrać album pięciopłytowy, ale z tego co widzę w Polsce trudno o jewel case na 5 płyt. Tak samo na 3 płyty.

 

Jak by kogoś interesowało co chcę nagrać to międzyinnymi to:

http://maverick.ocremix.org/about.php

http://www.harmonyofahunter.net/download/

 

Za błędy przepraszam, widzę że słownik z tym forum się gryzie i mi nic nie podkreśla:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek kiedyś coś takiego wykonywał i od niego wiem, że na 1 sztukę to się niestety mało opłaca. Chyba, że ktoś ma małą maszynę do nadruków, to może zrobić.

 

Jewel case na 5 płyt, to moim zdaniem tylko z kartonu sklecić, plastikowego chyba nie dostaniesz. Plastikowe na 3CD, to jest coś takeigo:
3-cd_jewel.jpg

 

Za błędy przepraszam, widzę że słownik z tym forum się gryzie i mi nic nie podkreśla:P.

Dlatego ja używam dodatku do Opery, który się nazywa Mózg v2.0. :D

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja używam dodatku do Opery, który się nazywa Mózg v2.0. :D

 

 

Tylko mój Mózg v2.0 posiada błąd niepoprawialny: Dyslekcja. Zainstalowany za czasów kiedy tylko 2 na 400 osób w mojej podstawówce miały taki błąd :P.

 

Co do jewel case na 5 płyt, widziałem na ebayu, tylko taka impreza to 6$ + przesyłka wychodzi. Ja drukarki nie mam, tymbadziej taka co mi na śliskim papierze to podrukuje dobrze i na cd nadruk zrobi to w ogóle mieć nie będę. Nie za bardzo chcę się za to sam brać, ponieważ moje zdolności manualne są niestety bardzo słabe. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja używam dodatku do Opery, który się nazywa Mózg v2.0. :D

 

 

Tylko mój Mózg v2.0 posiada błąd niepoprawialny: Dyslekcja. Zainstalowany za czasów kiedy tylko 2 na 400 osób w mojej podstawówce miały taki błąd :P.

 

Co do jewel case na 5 płyt, widziałem na ebayu, tylko taka impreza to 6$ + przesyłka wychodzi. Ja drukarki nie mam, tymbadziej taka co mi na śliskim papierze to podrukuje dobrze i na cd nadruk zrobi to w ogóle mieć nie będę. Nie za bardzo chcę się za to sam brać, ponieważ moje zdolności manualne są niestety bardzo słabe. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

 

 

Kiedyś tego nie było i nie było problemu z takim rzeczami... Sorry, dla mnie to takie pitolenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mam problem z zapamiętaniem paru regułek dot. pisania jest spowodowane tym, że słowa zapamiętuję jako całość. Słowa które często używam oczywiście są pozbawione błędów. Gorzej z tymi które używam żadko, albo wymagają wstawienia "nie". Wtedy się zastanawiam czy razem czy odzielnie. Jak widać ten post jest w stu procentach poprawny. Nawet interpunkcja się zgadza. Mam to zdiagnozowane jako dyslekcja, dodatkowo mam problemy z rozumieniem ludzkiej mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem ze to ściema...do czasu jak mojemu synowi to zdiagnozowano. On napisze nawet poprawnie bez błędu orto ale za to zamieni szyk wyrazu lub pozamienia s i z lub k i g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jest polonistką, a zalew dysleksji zdiagnozowanej i wszelkich innych papierków na pewnego rodzaju "ułomności" bierze się stąd, że "inteligentni inaczej" rodzice postanawiają pomóc swoim biednym dzieciom w trudach edukacji szkolnej, bi dzięki temu te dzieci mają przywileje i prawa, są też inaczej (korzystniej) oceniani. W absurdalnych przypadkach uczeń ma na wszystko papier i jest świętą krową, której nic nie można zrobić, bo ma same prawa, a zero obowiązków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i rodzice muszą myśleć. Dziecko kiedyś będzie dorosłym i będzie musiało sobie radzić samo. Bez papierka. W moim przypadku diagnoza zmieniła sposób nauki dziecka...w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że zasłanianie się papierkiem to pitolenie.

 

Kiedyś miałem taki papierek, ale go nigdzie nie pokazałem, tylko poszedłem napisać (starą, więc wymagającą napisania epopei) maturę :)

 

Do dziś nie piszę w 100% poprawnie, ale przynajmniej nie robię z siebie głupka pisząc przy każdej okazji "sorry, bo ja mam taki papierek" :)

 

Co do technikaliów zaś - zawsze można użyć open/libreoffice'a do napisania tekstu (z poprawianiem pisowni) a potem wkleić tekst w ostateczne miejsce. Podobnie istnieją fonty typu http://opendyslexic.org/ które mają pomóc w czytaniu i pisaniu osobom, które faktycznie mają problem z ogarnięciem standardowych fontów.



Wracając zaś do właściwego pytania - o nadruk na samą płytę CD trudno, ale wydruk wkładek do pudełek na płyty CD to nie problem. Wystarczy znaleźć najbliższą drukarnię cyfrową (w sensie taką, która realizuje indywidualne zamówienia na bazie materiałów elektronicznych). Jeśli nie ma na miejscu, są takie w internecie. Tanio nie będzie, ale skoro nie masz własnej drukarki a bardzo chcesz takiego wydruku, więc cóż zrobić...

 

Opakowanie na 5CD widziałem tylko raz (zdaje się przy okazji oryginalnego wydania Baldur's Gate). Było to opakowanie na 4CD z piątą płytą włożoną do środka w papierowej kopercie :)



Być może są opakowania na 5 i 6CD, ale jak sami stwierdzacie drogie (ponownie, jeśli ktoś bardzo chce, to czemu nie...)

 

Osobiście uważam że bardziej opłaca kupić się - nie wiem czy jeszcze takie bywają, kiedyś były popularne - "portfele na cd" :) można było włożyć do takiego od 6 do 20 płyt (przynajmniej ja takie mam, do dziś w dwóch takich płyty z grami trzymam)...



Wiadomo że wtedy nie da się wkładek zrobić etc. ale rozwiązuje to przynajmniej problem wysokich cen opakowań i wydruku ;)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale skoro zakup opakowania za $6 to problem, to tym bardziej problemem będzie zakup drukarki i płyt ;)



Ja z czasów mojej pierwszej nagrywarki CD pamiętam takie gotowe samoprzylepne wzorniki wielkości kartki A4. Drukowało się na tym 2 płytki, już były gotowe nacięcia (okrągłe na płytę i prostokątne do jewelcase'a służącego jako przymiar), przykładało się do standardowego (wtedy) jewelcase'a i naklejało na CD.

 

Nie wiem jak w praktyce się to sprawowało przez dłuższy okres czasu, bo zrobiłem takie może 3 i zrezygnowałem. Potem miałem tylko epizod z "wypalaniem obrazka" na odwrocie płyty (nie pamiętam nawet jak ta technologia się nazywała) i po nagraniu i "zadrukowaniu" tak 30 płyt spaliłem nagrywarkę w laptopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do orto to nie jest takie pitolenie, takie osoby nie słyszą mózg nie rejestruje pewnych liter. Wynikiem jest brak czytania i ew poprawy. W szkolę średniej w sąsiedniej grupie jeden z uczni był pokierowany na zajęcia które te braki mechanicznie zastały naprawione pisał tak długo jakiś wyraz aż mózg uznał to za bardziej poprawną formę niż stara z błędem. I to tyle, ale nie trzeba się zasłaniać papierkiem bo to lenistwo nic więcej ...

 

 

Co do nadruków hmmm chcesz mieć oryginał to go kup a nie podrabiasz, albo ew czarno-biały wydruk i mazak po płycie. Ja swoje oryginały klonuje, i słucham klona takim sposobem klon juz po roku jest porysowany pomimo że delikatnie sie człowiek obchodzi a oryginał leży czysty w szufladzie.

Strata jakości, masz CD za 50kzł żeby usłyszeć różnice ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności