Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] sluchawki zamkniete, skladane do 500zł + ewentualnie player


sqill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się ostatnio nad zakupem lepszych słuchawek ponieważ mam kłopoty techniczne z k518 dj a nie jestem z nich do konca zadowolony i nie wiem czy je naprawiac. Mianowicie w moim odczuciu dzwiek jest troche przytlumiony, prawdopodobnie z powodu zbyt duzej ilosci basu choc lubie jego obecnosc. Brakuje mi takze srednicy oraz szerszej sceny. Przez zalewajacy bas nie odczuwam zbytniej dynamiki dzwieku oraz funu ze sluchania. Sprzet wybieram glownie pod katem moich podrozy takze jak w temacie potrzebuje sluchawek zamknietych i skladanych. Poczytalem troche i nie znalazlem tematu z podobnymi wymaganiami takze zakladam nowy. Mimo to w oczy wpadly mi glownie Sennheisery PX 360 BT w ktorych wygladzie i funkcjonalnosci po prostu sie zakochalem. Niestety nie mam mozliwosci odsluchu i dlatego mocno sie waham bo sa to niemale pieniadze. Nie ukrywam ze cena podana w temacie jest zawyzona glownie ze wzgledu na ten model. Bedac przy okazji w jedym z marketow przesluchalem kilka modeli z wystawy i spodobal mi sie dzwiek (i cena ;p) zaprezentowany przez Sony MDR-XB400W. Niestety mialem je na glowie okolo 3 minuty i nie jestem w stanie opisac dokladnie moich wrazen. Ze wzgledu na podroze (pieszo oraz autobusem) moim glownym playerem jest telefon - Samsung Galaxy Note. Zastanawiam sie czy jest to odpowiednie zrodlo dla sluchawek wyzszej klasy i dlatego jestem w stanie rozwazyc zakup playera za okolo 200zł (czytalem o Sansa Clip ZIP oraz iPod Nano 2g). Muzyka jakiej slucham to po prostu wszystko - od dubstepu przez muzyke clubowa, pop, rap, rock do muzyki epickiej, choc zdecydowanie przewaza rap.Mam nadzieje na pomoc z Waszej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat bo nie dostalem ani jednej porady. Przy okazji chcialbym dodac ze wczoraj mialem okazje przez krotka chwile przesluchac Sony V55 czyli czegos z wyzszej polki i jak ni slyszalem roznicy pomiedzy tanszymi soniaczami tak jak odpalilem numer Example - Kickstars i przeskakiwalem miedzy 3 modelami tak V55 zrobilo na mnie wrazenie bez ustawiania korektora w odtwarzaczu. Stad moje kolejne pytanie jak maja sie do nich senki px 360 oraz inne polecane przez Was modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę te Denony nie wygladaja na zbytnio mobilne ;/ Potrzebuje czegos co bede mogl spokojnie schowac w plecak w czasie zajec i potem wyciagnac na dluga droge powrotna. Wiem ze w takim przypadku najbardziej odpowiednie bylyby jakies doki ale niestety jestem wybredny i wole sluchawki nauszne ;p Co do Toucha nie wypowiadam sie bo musialbym jeszcze troche o tym poczytac ale slyszalem ze najlepiej graly 1g choc do konca nie wiem czy to prawda. Czekam na dalsze porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady sluchawek na wojne nie biore ;p Te K181DJ to ciekawa propozycja, chetnie rozwaze. Pzreczytalem kilka pozytywnych opinii oraz megapozytywna recenzje :) Chociaz nie wiem czy czasem nie wyroslem ze skupiania sie glownie na basie. Podobno nie maja zbyt dobrej sceny ;/ Mam jeszcze takie moze offtopowe pytanko: jak radzicie sobie z przechowaniem sluchawek nieskladanych w "terenie"(np. szkole) bo podejrzewam ze u mnie sluchawki by czegos takiego nie przezyly. Poza tym kolega ma HD201 i nosil w taki wlasnie sposob i musial doklejac jedna sluchawke na tasme ;)

Edytowane przez sqill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tym mowie ;) Z K518DJ ładnie sobie dawaęm rade bo zapakowalem w etui i wrzucilem do plecaka na ksiazki i nic im nie bylo, Co do DT150 to wydaje mi sie ze ich cena to dla mnie lekka przesada. Wlasnie poczytalem o tym ze sluchawki bezprzewodowe graja troche gorzej od tych na kablu. Czy majac PX 360 BT i sluchajac ich na kablu nie bedzie roznicy od PX 360? Moze ktos jest w stanie porównać je z K518DJ oraz K181DJ? A z Beyerdynamic kiedys znalazlem DTX 501 ;) Najgorsze ze nie moge sam posluchac ;/ Mam tylko porónanie do K518DJ oraz tych Sony V55 ktore mialem przez chwilę na głowie. Moze uda mi sie wykombinowac jakis wyjazd do mp3store ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche o tych HD25 od Maciuxa i on sam pisze ze sa to sluchawki specyficzne. Jak juz pisalem nie bede sluchawek zabieral na wojne. Potrzebuje tylko aby zajmowaly troche mniej miejsca aby je wrzucic do plecaka. Zostaja wiec jak narazie PX 360 (ewentualnie BT) vs K181DJ. Ktore maja brzmienie bardziej zblizone do Sony V55? A i jeszcze maly offtop: widzialem ze sa jeszcze senki w wersji pxc 360 bt ale w strasznych cenach. Czym sie rozni od zwyklej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No PX360 są dwie wersje chyba, kabel i BT. PXC360 to chyba to samo ale z większą ilością funkcji(?). Co będzie lepsze, wydaje mi się że K181DJ ze względu na większą ilość basu, ale jednak PX360 będą bardziej przenośne.

seria PXC od sennheisera oznacza zamontowany moduł NoiseGard, czyli aktywny system tłumienia hałasu. Dodatkowo ta wersja bywa dostępna razem z modelem bluetooth, wtedy pełne oznaczenie to Sennheiser PXC360 BT. Wątpię, by ewentualne różnice dla BT (o ile będziesz cokolwiek takiego słyszał) były na tyle istotne w komunikacji miejskiej, byś się tym wszystkim przejmował.

 

Nie znam ich, ale możesz poczytać i rozważyć walkę o wygraną w licytacji :)http://allegro.pl/eksluzywne-sluchawki-dla-kobiety-phiaton-ms300-red-i3502081356.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ich, ale możesz poczytać i rozważyć walkę o wygraną w licytacji :)http://allegro.pl/ek...3502081356.html

Łapy precz. :D Już je od wystawienia obserwuję.

 

DJ'ki są stosunkowo niewielkie, więc dużo lepsze jako portable.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K181 nie roznia sie wygladem zbytnio od K518. Takze wiem czego sie po nich spodziewac ;d Mysle jeszcze nad zakupem od Deadmou52 bo cena fajna w porownaniu do nowych sluchawek. Te Phiatony zbytnio mnie nie przekonuja ;/ Przeczytalem recenzje i spokojnie mozna miec cos lepszego w cenie po ktorej chodza (nie mowie o akucji) a i wyglad mnie nie przekonuje(nie chce sie zbytnio lansowac)

 

 

Wątpię, by ewentualne różnice dla BT (o ile będziesz cokolwiek takiego słyszał) były na tyle istotne w komunikacji miejskiej, byś się tym wszystkim przejmował.

Zalezy mi na jakosci dzwieku a sluchawki zapewne beda uzywane takze w zacisznych miejscach gdzie da sie roznice dostrzec (kocham sluchac samotnie w nocy ;d) takze chcialbymwydac pieniazki jak najlepiej moge ;)

 

Nikt nie wypowiedział sie jeszcze w sprawie odtwarzacza. Zdecydowalem ze jakbym mial cos kupic to bylby to iPod z pamiecia min 16gb. Oplaca sie doplacac do czegos noweszego jak Nano 7g czy Touch 5g? A moze jakis classic albo video 5/5,5g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmierzasz do tego, iż K181DJ grają jak K518, to się nie przejmuj. ;) Są jednak troszkę większe i dużo lepiej grają.

 

Player z najlepszym stosunkiem cena/jakość, to Touch 4G. Ja miesiąc po premierze miałem wersję 8Gb, która kosztowała wtedy ~1000zł. Teraz w idealnym wręcz stanie spokojnie znajdziesz 32GB za połowę tego. 4G, a 5G nie ma różnicy w dźwięku. Video jest jaśniejszy i mniej basowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmierzasz do tego, iż K181DJ grają jak K518, to się nie przejmuj. ;) Są jednak troszkę większe i dużo lepiej grają.

Chodzilo mi o sam wyglad i to jak prawdopodobnie leza na glowie ;) Ehh tyle postow a ja nadal nie wiem na co sie zdecydowac ;/ Dzieki za Wasza cierpliwosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże DJki na otwartym bass reflexie są super. I wygodne. Jedyne co w nich zepsuli to kolorystykę. :lol: Czemu nie ma matowych czarnych jak K518DJ to ja nie wiem.

 

A tak BTW MS300... cóż, średnie jakieś takie IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może zrób mod swoim K518 http://forum.mp3store.pl/topic/88103-akg-k518-perul-mod/

Znacząco poprawia się scena i czytelność, a jak wrzucisz więcej waty do środka to i bas poskromisz ;) .

 

Z małych składanych i pancernych podobają mi się K430

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Perul za tego moda :P Słuchawki od razu grają diametralnie inaczej z czego jestem zadowolony. Moge teraz bez problemu w nich dluzej posiedziec bez obaw ze rozboli mnie glowa od nadmiaru basu. Wokal tez gra troszke dalej od glowy a i scena calkiem zyskala. ylko czasem slysze takie matalowe poglosy, szczegolnie w nagraniach nizszej jakosci. Mimo to roznica na duzy plus! Moze jednak narazie odloze zakup sluchawek? Bo po co skoro narazie jest dobrze ^_^

CIągle jednak zastanawiam sie nad odtwarzaczem. Mysle ze Touch bedzie dla mnie za duzy jako player i nie bede mial gdzie go wrzucic ;) Mam juz duzego Note'a w jednej kieszeni a w drugiej portfel. Musze jeszcze pomiescic klucze a czesto i chusteczki. Predzej znalazlbym miejsce dla jakiegos Nano. Tylko nie wiem ktorego :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności