Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):


 


https://www.mediaexpert.pl/lp,apple-promo

Wystarczy kupić np płytę CD/dvd/BR.
 

Tak ale podobno trzeba odebrać. A ja aktualnie nie mam warunków na latanie po sklepach. Bo kupic by można i olać odbiór. Ale nie wiem czy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłają na maila ?
Skrót myślowy. Założyłem że zakup płyty np. CD-R z odbiorem osobistym ponieważ płacenie za przesyłkę takiego zamówienia mija się z celem pierwotnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kuman napisał(a):

Myślałem że o nową grę z serii total war chodzi. 

To film czy serial ?

Serial. Dawno temu był już jeden Shogun z Richardem Chamberlainem i Toshiro Mifune. Bardzo popularny w Polsce. Stąd określenie Anjin-san zagościło nawet w piosenkach .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kuman napisał(a):

Wizualnie wygląda bardzo dobrze. Fakt ten z Chamberainem to było coś, w TVP widzę że leciał od 1985 roku.

To był wtedy przebój ! Każdy znak z tego parę słów po japońsku . Typu "hai". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś siadł Shogun to polecam właściwie całą bibliografię Clavella. Swietna awanturniczo-przygodowa literatura z pogłębionym obrazem azjatyckiego społeczeństwa i jego egzotycznej dla nas mentalności. Clavell mieszkał tam pół życia także wie o czym pisze. Zwłaszcza Tai-Pan i jege "sequel" dziejący się parę pokoleń później - Noble House, ale Operacja Whirlwind też bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Detektyw s.4 - 6/10. Fajny klimat, zimno i ciemno, ale to tyle. Stracony potencjał.

Zgadzam się z Tobą. Oglądam i na początku mnie wciągało a potem zaczęło nużyć. Czytałem w recenzji, że tu jest jakby odejście od klasycznej koncepcji Detektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektyw: Kraina Nocy już za nami. Jak się kolegom (i koleżankom?) podobała całość? Mi ostatni odcinek podobał bardzo... do momentu, gdy zaczęło się "wyjaśnienie", co zabiło naukowców w stacji badawczej. Zupełnie to dla mnie nieprzekonujące i rozczarowujące. Nie żałuję jednak czasu spędzonego na oglądaniu serialu i tak, jak w poprzednim poście daję całości ocenę 6.5/10.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sprzataczkami na końcu to pojechali, serial zaczął się obiecująco, tajemniczo, cos a’la „Coś” ale zakończenie jak z jakiejś parodii, sporo wątków spłyconych, niewyjaśnionych. Jesli ktos lubi klimaty arktyczne to polecam serial The Head, też o morderstwie na stacji badawczej ale bez tego mistycyzmu i feministycznego bełkotu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowa konstelacja".

 

Apple udostępniło trzy odcinki, każdy kolejny będzie udostępniany co tydzień. Obejrzałem je dzisiaj ciągiem i... 7/8. Bardziej osiem. Bo kilka razy naprawdę przeszły mnie ciary. Horror? Thriller? Fizyka kwantowa? Światy równoległe? A może szaleństwo głównej bohaterki?  No dobrze się to ogląda :)

 

Noomi Rapace i ta dziewczynka, która gra jej córkę/córki. Jej/ich? Naprawdę dobre aktorstwo i dobrze ten serial jest zrobiony.

 

 

 

Pierwszy sezon "Wiedźmina" był okej. Miał swoje wady/niedoróbki, ale tak sobie pomyślałem, że Netflix zaczyna się oswajać dopiero z prozą Sapkowskiego. Drugi sezon był... beznadziejny. Bez ładu i składu, poza pierwszym odcinkiem nic, co by bezpośrednio nawiązywało do książek Sapka... 

 

 

Trzeci? Tragedia. W czystej postaci. Tu się już nic nie klei. Wcale się nie dziwię, że Cavill zrezygnował z udziału w tym projekcie. Wytrzymałem... trochę. I po trzecim odcinku dałem sobie spokój. Definitywnie.

 

Kpina z widzów, kpina z fanów prozy A.S. Kpina z wszystkiego. Nie, nie jestem rasistą, nigdy nie byłem. Nigdy nie przeszkadzali mi geje/lesbijki (o ile się ze swoimi preferencjami zbytnio nie afiszowali), nigdy mi kolor skóry nie przeszkadzał, ale (tak obiektywnie, po prostu  obiektywnie).

 

1. Nagle mamy hinduską Yenn o maślanych oczach (podczas kiedy sam A.S. opisywał ją jako kobietę "o jasnej cerze, czarnych włosach, fiołkowych oczach, wąskich ustach, i o władczym spojrzeniu").

 

2. Mamy Triss, która z prawdziwą Triss ma tylko zgodny rudy kolor włosów.

 

3. Mamy elfy, które nie są elfami, są brutalne... ludzkie. Zamiast być wyniosłymi/szlachetnymi. I walczą jak ludzie (bo nam łuków używać zabraniano!).

 

4. Mamy Fringillę Vigo. Tą prawdziwą Fringillę! Tą czarnoskórą Fringillę! :D

 

5. Wisienka na torcie. Bodajże drugi odcinek trzeciego sezonu. Gdzieś tam sobie lata bez ładu i składu Yenn z Ciri. Coś chce Yenn kupić i uderza nagle do takiej pani z wypisz, wymaluj targu z Delhi. Tutaj już widzę typową Hinduskę . No okej.  Po kilku minutach okazuje się, że ową Hinduską jest... Keira Metz. Taka sobie "dziewczynka o słomianych włosach" -A.S. . Ale nie u NF.

 

Myślicie, że to już koniec? Nie. Nie, nie, nie. Truskawka (by Tomasz Hajto, którego wybitnie nie trawię) na torcie:

 

Bo nagle NF postanowił zrobić z Jaskra geja. Tego Jaskra, który tak sobie zaliczał ;)  Te, nie tych. I któremu wielokrotnie Geralt tyłek ratował. Ale nie, wg. NF teraz Jaskier to gej.

 

I dlatego właśnie drogi Netflixie dwa dni temu anulowałem subskrypcję, Wiem, ciebie to wali, ale...

 

 

Przynajmniej coś z siebie wyrzuciłem.

 

Henry Cavill (Geralt), Myanna Buring (Tissaia), Graham McTavish (Dijkstra), Eamon Farren (Cahir) to są prawdziwie odtworzone postaci z książek Sapka. I naprawdę dobrze zagrane.  Reszta... jest milczeniem.

 

 

 

edit: wiem, że to pewnie głupie ale pisząc ten post zamiast "Dijkstra" napisałem "Dijskta".  Ponieważ staram się nie mylić/usuwać błędy stąd ten edit po dwóch dniach.

 

Wiem, głupie ;)

Edytowane przez Thomm
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 09:06, marco-polo napisał(a):

Fundacja z 2021 może być ale diuną to mi raczej nie pachnie.

Asimov wydał Fundację w 1951, Herbert Diunę w 1965.

Oba dzieła kocham i czytałem po x razy każdy tom. Dla mnie sa nieporównywalnie dobre :)
Serial Fundacja jest, hmmm, lekko kontrowersyjny wg fanów. Jak dla mnie ok, twórcy filmowi musieli pójść na skróty w wielu miejscach, podobnie jak DV w przypadku Diuny.

 

Edytowane przez docentore
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm dawno czytałem Sapka ale nie było w którymś tomie wątku , w czasie wojny, gdzie "jego," elfowie zachowywali się jak Einsatztruppen czy SS Galizien ? Mordując rannych w szpitalach polowych ? Mieli chyba nazwę "Wiewiórki". Dawno to czytałem ale ogólnie wtedy się wzburzyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy kolegi z forum naszego @zielinskitomasz 🫶👍 mam znów Apple TV darmowe i wznawiam Władców przestworzy.

 

Przy okazji jest na pepperze kolejna promka na Apple TV na 2 miesiace.

https://redeem.services.apple/messi-sp-emeia-2024?rt=social&itscg=80121&itsct=MWC_LM_Social_2M_24

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden to jest możliwość Apple TV darmowe? Tworzysz konto e-mail i masz trial na okres 30 dni?

 

Subskrypcja Apple Music dla studentów: Subskrypcja Apple Music dla studentów obejmuje teraz bezpłatny dostęp do Apple TV+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności