Skocz do zawartości

Jakie głośniki do 400zł


BlazingApple

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam głośniki Genius 1800a i chciałbym zamienić je na coś lepszego. Słucham głównie rocka. Czasem metalu, dubstepu i elektronik. Mój pokój ma ok. 17m.

Karta dźwiękowa to integra, ale gdzieś mam jeszcze Creative Audigy SE. Za głośnikami mam ok 15 cm wolnej przestrzeni do ściany.

Na oku mam głośniki Modecom MC-SHF80U.

Chciałbym zapytać czy opłacało by się dopłacać do Microlabów solo 6c albo Edifierów r2600. A może polecicie mi jeszcze coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHF80U są ok, jeżeli masz gdzie rozstawić to SHF120U będą nawet lepsze, Edifiery R2600 też ciekawe ale one z tego co wiem potrzebują jeszcze więcej miejsca, solo6c raczej nie zawracałbym sobie głowy, jakość gorsza od Modecomów czy Edifierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/102282-test-goniki-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/ W tym teście jest napisane że 80 są nawet lepsze od 120 ale nie wiem czy można mu wierzyć. A zresztą nie wiem czy nawet jeżeli byłyby lepsze to warto nimi zawalać pół biurka. Modecomy 80 mają wymiary które akurat mi odpowiadają. Można kupić wersje edifier z przednim bass reflexem i są takie na allegro akurat za chyba 450 zł. Ale nie wiem czy warto do nich dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifiery odpuściłbym od razu, za drogie i wcale nie oferują całościowo zauważalnie lepszego dźwięku.

Ja mam u siebie 120U w pokoju ok. 12m2 i grają bdb, oczywiście w większym jeszcze lepiej rozwiną skrzydła, ale zaaranżowałem pod nie cały pokój także nie męczą się zbytnio ;) Mam też Solo 6c, więc mogę porównać.

 

Na Twoim miejscu wybierałbym między Solo 6c, a 120U. Oba zestawy mają basu pod dostatkiem, z tym, że 120U możesz lepiej ustawić i sensownie słuchać z mniejszej odległości (przedni bass-reflex).

120U mają ogólnie lepszy bas, Solówki przestrzeń/scenę.

120U grają dosyć analitycznie, troszkę sucho i chłodno, wierniej źródłu dźwięku, przez co wydają się dokładniejsze, czystsze brzmieniem, jednak z drugiej strony scena/przestrzeń/separacja instrumentów jest znacznie fajniejsza na solówkach, grają one też bardziej pod fun.

Muzyka rockowa itd. jak dla mnie lepiej brzmi na 120U, dźwięk nie zlewa się tak i gitary basowe fajniej wybrzmiewają (ale jest to bardzo minimalna róźnica). Elektronika: tutaj różnie, jeśli zależy Ci głównie na basie, wyrazistości dźwięków to 120U (znów minimalna różnica), z drugiej strony ta przestrzeń na Solówkach i ich cieplejszy, bardziej pod fun sposób grania na prawdę wywołuje uśmiech na twarzy.

 

Oba zestawu pokażą full już na Xonarze DX.

Edytowane przez Marius Glare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Odświeżam temat. Mam pokój około 2,5m x 3m. Posiadam Microlaby Solo 6c, które są rostawione w naroznikach. Stwierdzam, że mi ich dźwięk nie pasuje (troche za mało basu) i wykorzystuje pewnie ich 30 % mocy może, plus właśnie to, że mój pokój jest za mały. Idą pod młotek i zastanawiam się nad głośnikami, które postawie bezpośrednio na biurku przy laptopie (czyli będą grały prosto na mnie w odległości 50-100cm), a mam małe biurko komputerowe. Mam kartę Fiio E07K Andes i słucham głównie rock, punkt rock, drum and bassów, klasyki, ogólnie wszystkiego po trochu (plus filmy). Nie jestem zdecydowany czy iść w 2.1 czy zostać przy 2.0, a jakość dźwięku jest dla mnie priorytetem. Modele jakie mi wpadły w oko to :
Edifier C2X / C2 Plus
Edifier R1600TIII / R1600T Plus

Szczerze mówiąc firmy Microlab podziękuję, Modecom też mi jakoś nie pasuje, skłaniam się do Edifier, chyba że macie inne propozycje. Chciałbym wydać około 300-350 zł. Będę wdzięczny za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności