Skocz do zawartości

DAC/AMP do AKG K141 MKII do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie uzytkowników,

 

od jakiegoś czasu śledzę tutejsze forum oraz blog audiofanatyk.pl (dawniej techfanatyk.pl). W oparciu o tak zebrane informacje chciałem wybrać sobie zestaw słuchawki+dac w miarę rozsądnej cenie. W rezultacie mam tytułowe słuchawki oraz FiiO Olympus e10.

 

Zestaw mam niecały miesiąc lecz nie jestem zadowolony z FiiO E10 - miękki bas bez "twardej stopy" perkusji a wysokie dźwięki na większej głośności zaczynają ranić uszy - wręcz syczą.

 

Trochę "pokręcilem" w eq Foobara co poprawiło brzemienie lecz kosztem tego wprowadziło miejscowe zniekształcenia.

 

Słuchawki mi odpowiadają, ponieważ na ampie z wieży mojej mamy (kupiła sobie jeszcze jak byłem nastolatkiem) Technics SA-EH580 brzmią bardzo fajnie i tam czuć twardą stopę (aczkolwiek momentami chyba zbytnio dudni bas).

 

Wobec powyższego z chęcią sprzedam Fiio i kupię DAC ze wzmacniaczem do 1000 zł (mogę dołożyć 300 zł), od którego oczekiwałbym brzmienia:

- twardej stopy perkusji,

- klarownej góry bez uciążliwego syczenia,

- podłączenia USB (jeżeli nie jest to rzeczywiste ograniczenie?),

- mocne brzmienie w metalowych kawałkach np. Rammstein, Metallica Load/Reload jak też wysublimowanie w kawałkach Norah Jones.

 

Czytałem pozytywne opinie o NuForce Icon HDP/HD (była promocja w mp3store za 1399 do soboty, argh!), lecz wobec potecjalnie tak dużego wydatku, chciałem zasięgnąć rady hobbystów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie rozważałem tego w ten sposób, ponieważ te słuchawki na wspomnianym amp grają zadowalająco.

 

Jednakże zasiałeś w mojej głowie kolejną opcję - sprzedaż fioo i akg oraz wybranie innego zestawu za ok 1850 zł (licząc, ze fiio pójdzie za 200 a słuchawki za 350). W takiej cenie klasa hi-fi jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja:

- Klon Lehmanna

- DAC SMSL 793, z zasilaczem

- SoundMAGIC HP100.

 

W tej wersji masz wszystko na gotowo. Klona możesz zamówić u ktoregokolwiek z kolegów, którzy się tym zajmują Ceny do 1kpln w zależności od wykonawcy.

DAC widziałem w komisie u Ghost007

Słuchawki w promocji w mp3store, lub z giełdy.

 

Możesz też przesuwać kasę pomiędzy DAC a słuchawkami, i tak, jeśli kupisz np. SMS1955 (też widziałem na giełdzie), to możesz już poszukać HD650, ewentualnie Beyerdynamic DT 990 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wezmę to pod uwagę.

 

Jednakże preferowałbym na razie zakup porządnego DACa do moich AKG a może w przyszłym roku zmienię na słuchawki z wyższej półki.

 

Pytanie co wyciągnie maximum z moich AKG K141? Kusi mnie ten Icon HDP ze względu na uniwersalność i powszechne pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności