Skocz do zawartości

Technics rp-f30/20/10


Wieszak

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem starszego brata RP-F30, a dokładnie RP-F1. Obie konstrukcje posiadają te same podwójne przetworniki 50 i 30 mm.
Jedno co z pewnością mogę powiedzieć o nich to że są to najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem okazję posłuchać. 50 Ohm , 106 dB, 2 - 30000 Hz , oraz dual drivers robią swoje.
To niesamowite, ale niemal wszystko co o nich napisano jest prawdą. Mają niesamowitą przestrzeń (porównywalną co najmniej z hd700) z solidną, wręcz wzorcową podstawą basową
(porównywane są do Denon AH-D7000 ) W RP-F10 które także posiadam, trochę za bardzo kłuje mnie góra pasma (zbyt duże sybilanty - jak dla mnie). W RP-F1 nie ma takiego problemu.
Tworzą tak jakby ścianę dźwiękową, piekielnie dynamiczne. Może rzeczywiście nie mają takiej szczegółowości jak HD700 (choć niewiele im brakuje), ale ta myzykalność,
ten bas (bardzo poukładany - nie męczy, a wręcz cieszy :) ) ta dynamika "zamiatają" niejedną wspóczesną legendę. Po prostu NIRVANA przez duże N.
Niestety już nigdzie nie produkowane (nawet w Japonii - sprawdzone )

 

20130704_122117.jpg

20130704_122308.jpg

 

 

Sprzęt odsłuchowy: Sound Blaster Audigy 2 ZS -> S/PDIF -> Yamaha RX-V559 -> RP-F1 ( FLAC FILES ONLY )

Porównywane z: Sennheiser HD700 , HD25 II, Audio-Technica ATH-T500, Sony MDR-XB700, RP-F10, SHURE SRH840

 

PS. Poczytaj posty zyzio (pan posiada oprócz RP-F30 także HD800 oraz Grado GS 1000 ) Chyba zaczynam rozumieć jego fascynację 30-tkami ;)

Edytowane przez diatlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką równowartość kamieni za nie dałeś? Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

RP-F10 ok 250 zł

RP-F1 70 EURO (ale miałem farta bo normalnie ceny zaczynają sie od 800-1000 zł jeśli jakimś cudem się pojawią :)

Edytowane przez diatlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności