Skocz do zawartości

Specyficzny mp3 player.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Postanowiłem wymienić mój prawie 8-letni odtwarzacz Creativa (MuVo TX) na coś nowszego. Przeszukałem troche internetu i nie znalazłem nic w moim "typie". Mam nadzieję że takie doświadczone forum jak to mi pomoże.


Potrzebuję:

- zasilania na przysłowiowego paluszka.
- chciałbym żeby player nie odtwarzał tylko MP3, ale również FLAC i WAV.
- wysokiej jakości odtwarzania (na tyle ile sie da w tych pieniądzach).

- długiej żywotności na baterii.


Nie potrzebuję/wolałbym uniknąć:

- dużego dysku, 1-2gb wystarczy spokojnie.
- literki "i" przed nazwą.
- dużego wyswietlacza, coś prostego co zużywa małe ilości prądu.


Słucham głównie ciężkiej muzyki, ale czasem trafi sie jakiś rap, pop.
Sluchawki to: Koss UR - 40 i AKG K317.

Pieniądze jakie chce przeznaczyć to jakieś 300zł. Jeśli macie coś co odpowiada takiej specyfikacji, jednakże jest droższe to najwyżej dozbieram troche grosza. Mam nadzieję że nie wymagam za dużo. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ci tylko szukanie czegoś używanego, producenci od dłuższego czasu robią tylko modele zasilane wbudowanym akumulatorem. Starsze Irivery - seria IFP lub T10 były by dla ciebie idealne, minus obsługa formatów bezstratnych (chociaż WAV chyba na nich ruszą). Czemu wymóg zasilania paluszkami? Znacząco ogranicza to wybór.

Edytowane przez YogiCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paluszki poprostu są ogólnie dostępne, jeśli mp3 zacznie się rozładowywać wystarczy podejść do najbliższego kiosku i sprawa załatwiona. Z podładowaniem akumulatora może być już gorzej. Sam myślałem o T10 (faktycznie nie odtwarza on FLAC, WAV) ale tak czy inaczej okazuje się że jest nie do dostania. A jeśli zrezygnuje z zasilania paluszkiem to jakie modele mi polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie paluszki i niesamowicie długie granie na baterii, to miałem w sumie podobne założenia jakiś czas temu i wybrałem Cowon E2. Gra przyzwoicie, da się obsługiwać bezwzrokowo w autobusie, jest mały, odtwarza FLAC. Byłem z niego bardzo zadowolony. Byłem, bo gdzieś go zgubiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki iAudio i7 (kurde, literka "i" przed nazwą :P) gra na jednym ładowaniu do 60h.

Odtwarzaczy z twoimi wymaganiami się już nie produkuje. Sam chciałbym kupić coś w rodzaju IFP z ~50h pracy i 16gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :)
Być może przesadziłem z tą długą żywotnością baterii, ale chciałem uniknąć tego co ma miejsce teraz w telefonach komórkowych; im nowszy telefon tym krócej trzyma bateria. Jestem niestety laikiem w tej dziedzinie i nie wiem jak to się ma na dzień dzisiejszy w mp3'kach. Jeśli bateria wytrzyma 20h (nie wiem czy to dużo czy mało w tych czasach) to będe zadowolony. Co do wymogu paluszka nad akumulatorkiem to zapewne pójde z duchem czasu i kupię coś z ładowarką, jak sie nie ma co sie lubi.. Zaraz zobaczę modele które mi podesłaliście. Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długą pracę na bateria zapewniają też nowsze Irivery - E40 (~30h) i S100 (~50h), na nie też zerknij.

 

Co do długości pracy a realne wykorzystanie - odtwarzacz przecież nie działa non stop przez cały dzień, w rzeczywistości max wykorzystanie na dzień wychodzi mi 4-5h ciągłego grania przy pobycie poza domem 9-22. Więc takie 30h ciągłego grania przekłada się na ~6 dni między ładowaniami. Jeżeli często bywasz w miejscach bez dostępu do gniazdka elektrycznego, możesz się dodatkowo rozejrzeć za jakimś powerbankiem - czyli zewnętrznym akumulatorkiem z USB, z którego możesz naładować dowolne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności