Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszniki do iPoda do 250zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Niestety wczoraj moje sluchaweczki Audio-Technica ATH-SJ55 uległy zniszczeniu [łączenie muszli z pałąkiem poszło], więc teraz szukam nowych. Na pewno nauszne, górna granica cenowa to 250zł, mój player to iPod Nano 6g oraz iPhone 4S. Słucham w 90% rocka i metalu. Wstępnie myślałem nad Sennheiserami HD438, AKG K520 oraz Superluxami HD661. Na co się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej trójki najwygodniejsze i najlepiej, najprzyjemniej dla ucha grające są K520, ale mają zerową izolację i łamliwy pałąk. HD661 także bardzo fajnie grają, z tych trzech zdecydowanie najlepsze na portable ze względu na dobrą izolację, jednak z komfortem użytkowania różnie bywa - mogą cisnąć i trochę grzać uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił jeszcze Shure SRH240, bardzo dobre to wszelkiej muzyki opartej na instrumentach (z elektroniką i pochodnymi, hip hopem może ciut basu brakować, ale Perul na forum ujawnił moda na zwiększenie ilości), CAL! - wciąż bardzo dobre, po podłączeniu do porządnego źródła jeszcze zyskują, Panasonic HTF600 - mają bardzo fajnie dociążoną średnicę, idealnie do cięższego grania, wygodne ale słabo izolują.

To tak na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL'ów nie chce, mysle że są za duże aby ich używać jako portable. Powiem tak - nie chce nic większego od ATH.



ogólnie potrzebuję portable'i, ale nie jakichś mega ogromnych, K520/HTF600 byłyby spoko, ale skoro nic nie tłumią to troche słabo... nie oczekuję pełnego wytłumienia, no ale tak żeby w autobusie dało się słuchać bez pogłaśniania na maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowałbym używania K520 jako przenośne, zarówno ze względu na pękający pałąk jak i słabą izolację.

Jak szukasz słuchawek nie większych od SJ55 to z listy skreśl: SRH240, CAL, HTF600, HD661, Fostexy i pewnie jeszcze trochę innych.

 

Do tej muzyki poleciłbym AKG K430 a nie K450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sam nie wiem, niezły mam mętlik z tymi słuchawkami

 

dobra - generalnie, po zastanowieniu - do 300zł, portable, jakaś izolacja [nie 100%, ale żeby była], dobrze grające z iPodem/iPhonem [przy rocku], nie koniecznie nie większe od ATH, aczkolwiek no nie jakieś ogromne.



OK - poszperałem troche sam po innych tematach i został mi wybór między dwoma modelami: Fostex TH-7B vs. JTS HP-525. Co wybrać?



do stawki dolozylem SRH240/440
takze SRH240/440 vs. Fostex TH-7B vs. JTS HP525
na co sie zdecydowac? Edytowane przez RaV579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności