Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do s:flo2, które?


heis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić słuchawki do odtwarzacza s flo2. Od paru dni przeglądam komis i zastanawiam się pomiędzy Shure SE425, IE8, Yamaha EPH-100.

Generalnie same dobre czeczy czytałem o wszystkich z nich. Niestety za słabo stoję z czasem, żeby pozwolić sobie na odsłuch każdych z nich i prosiłbym o drobna pomoc.

Generalnie słuchawki do użytku codziennego, także na zewnątrz więc ważna dobra izolacja, troche do biegania i roweru więc dobre trzymanie w uchu.

Co do dźwięku to zalezy mi na dobrej separacji i szczegółowości. Głebi dźwięku.

Brak szczególnego typu muzyki, rock, pop, disco, trance.

Lubie czyste wyższe tony, np kobiece wokale z niskim basem w tle lub wysokie dźwięki gitar.

 

Temat na szybko założony w czasie pracy. Jeśli coś jeszcze powinienem napisać to proszę o informację.

Generalnie pytanie, które z nich byłyby najlepsze. Chyba, że jeszcze coś innego w podobnej cenie?

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure SE425 by się zgadzały co do separacji i szczegółowości, scenę też mają całkiem spoko jak na doki. Natomiast górę mają mocno wycofaną, jest bardzo dobrej jakości,a le jest jej po prostu niewiele.

Shurki średnio się nadają do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, mają umiarkowaną ilość basu, góra wycofana, nastawione na granie średnicą, która jest przepiękna, ciężko znaleźć inne doki grające taką średnicą.

SE425 super izolują, szczególnie na piankach comply, dobrze siedzą w uchu, no i są świetnie wykonane.

Co do zgrania z s:flo2 to powiem tak, ten grajek ogólnie ma problemy z multiarmaturami. Jest to dobre połączenie, ale nie na maks ich możliwości

 

Jeśli chodzi o resztę podanych przez Ciebie słuchawek - musi się wypowiedzieć ktoś inny, gdyż nie miałam z nimi dłuższego styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaDK

Dzięki za odpowiedź. raczej taka charakterystyka górnycch tonów mi nie odpowiada. I trochę mnie zmartwiłeś tym, że s flo2 słabo sobie radzi z multiarmaturami...

Ktos może wie jak wygląda zgranie z Yamaha EPH-100? Sporo dobrogo o nich czytałem. Łacznie z dobrą izolacją i dobrym trzymaniem w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem jakiś czas s:flo2 z eph100 i bylem bardzo zadowolony. Po pierwsze świetna barwa, po drugie bardzo dobra srednica i wokale, s:flo jest raczej stosowany, nie wali basem i nie tnie zyletkami na gorze, eph100 za to maja lekko podkrecony bas (jedyna jego wada jest taka, ze troche wlazi na srednice), gora jest stonowana ale detaliczna, do tego bardzo dobra separacja. Jako calosc gra to dynamicznie, z porzadnym dociazeniem ale bez muła. Mnie się podobało w każdym razie i czasem mi tęskno za s:flo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będą używane głownie do sportu, na dojście do pubu lub do sklepu. Raczej bez sesnu wydawać takie pieniądze, mówię tu o Triple Fi ;) A biorąc pod uwagę, że ostatnią parę zgubiłem gdzieś na mieście to tym bardziej. Wolę już dołożyć do car audio ;)

szwagiero,

Dzięki za wypowiedź :) Podtrzymujesz to co wcześniej czytałem i skłania mnie bliżej nich ;) jak się uda kupić tu w komisie to pewnie wybór padnie na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze wznowić w tym temaci.

Zobaczyłem, że w komisie ktoś obnizył cenę na Westone 2. Ale nie mogę znaleźć recenzji tu na forum. Na head-fi.org jest całkiem pozytywny opis. Ktoś mógłby tak po krótce wypowiedzieć się na ich temat? Jak grają, izolacja i czy dobrze się trzymają w uchu?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności