Skocz do zawartości

Clip + po włączeniu tylko logo i nic więcej


DorianY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam następujący problem z wczoraj dostarczoną mi sansą clip + 4gb. Dziś zrzuciłem (wczoraj zrzuciłem ponad 1gb na próbę – oczywiście śmigało, player grał jak trza) ponad 6gb muzy na kartę micro sdhc 8gb (goodram class 10). Ok. Trochę to trwało, ale się zrzuciło. Następnie zrzuciłem 3gb na wewnętrzną pamięć playera i po zakończeniu zrzucania na monitorku sansy pasek ładowania ‘refreshing your media’ utknął przy końcu ładowania i po godzinie nie wytrzymałem i wyłączyłem mp3, bo ile można czekać. Teraz po włączeniu 2 razy pojawia się napis sansa, a potem już tylko widać logo sansy i nic nie da się zrobić.. Wyłączenie playera następuje dopiero po jakiś 15 sekundach. Podłączenie wyłączonego playera do kompa powoduje to samo – jego ‘włączenie’ i ciągle widniejące logo, nic więcej nie da się zrobić i komp nie widzi playera. A i dodam, że problem się pojawił, jak odtwarzacz był naładowany prawie do pełna. No i zakupiłem oryginał (150zł), a nie ‘refubrished’ czy cuś w tym stylu..

 

Czytałem o tym problemie na zagranicznych forach, ale jako niezbyt ogarnięta osoba w tych tematach już zupełnie zgłupiałem. Mieliście podobny problem? Jak zaradzić? A może niech będzie ciągle włączony, bateria się rozładuje i to pomoże?

 

Dzięki Wam wielkie z góry za pomoc !

Pozdrawiam

Edytowane przez DorianY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj włącznik przez ok 15s i wtedy spróbuj podpiąć do komputera i manualnie wgrać na nowo fw, zakładając że producenci mają przelicznik 1gb=1000mb nie mogłeś tam upchać 4gb(1gb wczoraj i 3gb dziś), na przyszłość nie upychaj na siłę by wykorzystać każdy bit wolnej przestrzeni

 

EDIT: Aaaa i jak wykryje wywal tą muzykę z clipa :P

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj włącznik przez ok 15s i wtedy spróbuj podpiąć do komputera i manualnie wgrać na nowo fw

 

Tak też zrobiłem, ale ani komp ani sansa updater nie wykrywają mojej sansy...

 

 

zakładając że producenci mają przelicznik 1gb=1000mb nie mogłeś tam upchać 4gb(1gb wczoraj i 3gb dziś), na przyszłość nie upychaj na siłę by wykorzystać każdy bit wolnej przestrzeni

 

Zapomniałem dodać, że przed wgraniem tych 3gb usunąłem wczorajsze 1gb :D

 

Na dziś daję sobie już spokój, bo czeka mnie jutro ważny egzamin i dopiero jutro zacznę ponownie drążyć temat.

Ale Wasze porady w każdym czasie mile widziane ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic tej mojej sansy nie rusza. Ciągle to logo i nic więcej. Nawet przy rozładowanej baterii jak podłączam do kompa, to to samo - tylko logo i nic poza.

 

Prześledziłem w miarę dokładnie wątki zagraniczne z podobnymi problemami, ale jak ktoś napisał o problemie, który mnie się przydarzył, to wątek się kończył i odpowiedzi brak.

 

Nie mam ochoty tracić więcej czasu na zabawe z tym ****em. Pozostaje mi odesłać na gwarancje.. przyjmą?

 

No chyba że znacie jakiegoś 'majstra' we Wrocku, co to potrafiłby coś zaradzić w temacie, to prosiłbym o jego namiary :)

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałeś RB?

 

Zainstalowałem go na kompie, ale żeby go wgrać na sanse, to wpierw komp musi tą sanse widzieć? Jeśli tak, to tak jak pisałem wyżej - włączającz czy podłączając playera do kompa pojawia się tylko logo sansy i ani komp go nie widzi, ani żaden przycisk na sansie nie działa i nic oprócz tego ****ianego loga nie uświadczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wpierw do sklepu z allegro, w którym kupiłem tą sanse. Być może obejdzie się bez wysyłania mp3 do punktu serwisowego sandiska (ponoć w Czechach najbliższy - a tam wysyłka kosztuje prawie tyle co nowa sansa - http://forum.mp3store.pl/topic/80650-sansa-clip-zlamany-clip/).

 

Poczekamy, zobaczymy ;)

 

Dam znać :)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień. Albo jak się lubisz bawić to pobaw się testdiskiem. Mi parę razy pomogło w podobnej sytuacji z tego co pamiętam. Teraz mam drugiego clipa+, pierwszy umarł z mojej winy albo z winy rockboxa lub systemu, ale najprawdobodobniej z mojej niewiedzy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem, to właśnie wyjąłem kartę..

 

Edit. Sprzedawca odpisał, żebym mu odesłał ten odtwarzacz. Miejmy nadzieję, że

niedługo okaże się, czy przyjdzie naprawiony, nowy albo stwierdzą, że to ja zawiniłem..

 

Dam cynk :)

Edytowane przez DorianY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej :) Sorki za zwłoke. Sprzedawca wysłał mi nowy odtwarzacz, ale i ten nie jest wolny od usterek.. Mianowicie jak włączam muze i wciskam 'hold', to po chwili odtwarzacz mi się wyłącza i chwilę muszę odczekać zanim się włączy, a żeby się włączył, to muszę trzymać przycisk włączenia z 15 sekund.. Gdy leci muza bez blokady przycisków, to wszystko jest ok.. Co myśleć Panowie? Mieliście podobnie?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi mi o blokowanie przycisków 'tym' domkiem :)

Firmware mam najnowszy, więc nie wiem jak ten problem rozwiązać...

 

Edit. Teraz to już w ogóle jaja - problem ten sam co w tym wątku - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2468640.html

 

Z tą blokadą jeszcze myślałem, że przeżyje, bo nie chce mi się ponownie go odsyłać, ale teraz to już przegięcie - praktycznie rozładowany i brak możliwości jego naładowania.. Eh...

Edytowane przez DorianY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności