Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do odtwarzacza (600zł).


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Więc tak, w internecie czytałem wiele na temat słuchawek Audio-Techinca ATH-M50 i zainteresowały mnie, zamierzam je kupić.

Moim odtwarzaczem jest telefon Samsung Galaxy Y, odtwarzam z aplikacji ProPlayer.

Aktualnie posiadam słuchawki Superlux HD681 i odtwarzacz dobrze się spisuje.

 

Chciałbym, żebyście odpowiedzieli mi na kilka pytań:

- Czy te słuchawki Audio-Technica ATH-M50 nie będą ograniczane przez telefon?

- Czy nie ma lepszego zamiennika do 600zł dla telefonu?

- Czy nie lepiej kupić tańszych słuchawek i zainwestować w lepszy odtwarzacz?

 

To chyba tyle, czekam ;)



Nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Creative Fatal1ty będą pasowały i zmieszczą się w cenie!

 

Ja osobiście je bardzo polecam, naprawdę jakość dźwięku fenomenalna, pięknie wszystko gra, no naprawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Fatal1ty

 

Hell Nnnoooo!

 

1. będą ograniczone.

2. można wyrwać lepiej grający telefon w tej cenie, playerów też Ci mości Panie dostatek na rynku.

3. nie, wszystko się liczy, a słuchawki na 1 miejscu i dają największe zmiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę tutaj parę rzeczy:

 

1. Słuchawki ath m50 i tak kupie, jesli nie ma lepszego modelu za 600zł

2. Jestem gotów dołożyć kasę, tylko nie wiem ile do lepszego odtwarzacza, w 400 byśmy się zmieścili?

3. Słucham głównie rapu i hip hopu, czasami dubstepu i prawie w ogóle techno

 

2. można wyrwać lepiej grający telefon w tej cenie, playerów też Ci mości Panie dostatek na rynku.

Czyli, że co? Nie ma róznicy pomiędzy odtwarzaczem za 30zł a odtwarzaczem za 400?

Jestem zielony jeśli chodzi o odtwarzacze, zaproponowałbyś jakiś odtwarzacz do 400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te audio-technica potrzebują dobrego źródła, na pewno mocnieszego niż telefon. Po za tym moim zdaniem grają lepiej od HD681 ale nie jest to przepaś, raczej określiłbym je, że są rywalami miedz sobą. M50 też nie są takie doskonałe jak się o nich pisze, raczej sztuczny hype na nie został wykreowany. Mam wrażenie, że szukasz po prostu bardziej rozrywkowego dźwięku.

 

Właściwie my nie wiemy czego szukasz, czy szukasz czegoś do domu czy jako zestaw na miasto "portable"? Nie wiemy czego oczekujesz.

 

 

1. Słuchawki ath m50 i tak kupie, jesli nie ma lepszego modelu za 600zł

2. Jestem gotów dołożyć kasę, tylko nie wiem ile do lepszego odtwarzacza, w 400 byśmy się zmieścili?

 

 

 

Budżet masz w porządku. Damy radę razem coś znaleźć ;). Wbij sobie do głowy, że audio to nie jest kwestia pieniędzy, a preferencji i potrzeb. Można mieć tani zestaw i być z niego zadowolonym, a czasem oczekiwań nie spełnią nawet zestawy za 4 i więcej cyfrowe sumy.

 

 

3. Słucham głównie rapu i hip hopu, czasami dubstepu i prawie w ogóle techno

 

Czyli worzonko k... :lol: <joke> Da radę coś znaleźć ;). Muszę się zastanowić.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbij sobie do głowy, że audio to nie jest kwestia pieniędzy, a preferencji i potrzeb

 

Racja, dla tego zaniedługo pójdę do mp3store i posłucham sobię kilku modeli, tylko jakich? Tutaj już Wy musicie pomóc.

 

 

Czyli worzonko k... :lol: <joke> Da radę coś znaleźć ;). Muszę się zastanowić.

 

Nah, nie lubię jak ktoś wyśmiewa kogoś patrząc na to czego słucha, no ale dobrze, potraktuje jako żart ^^

 

 

Tak jak już mówiłem, słuchawki bardziej na zewnątrz, ale w domu też będę słuchać

Na zewnątrz -65%/35%- W domu.

 

 

Mam wrażenie, że szukasz po prostu bardziej rozrywkowego dźwięku.

 

Tak jak powiedziałeś, "Audio to nie kwestia pieniędzy, tylko preferencji i potrzeb" - aktualne słuchawki grają dobrze, ale chce czegoś więcej. Natknąłem się na wiele pozytywnych opinii głównie wśród obcokrajowców na temat tych słuchawek i przekonują mnie, ale jak to mówią "pozory mylą", dlatego że kwota nie jest mała do wydania zwróciłem się do Was ;).

 

Na dniach zamierzam odwiedzić mp3store i przesłucham kilka sztuk.

Edytowane przez SRQ Drakeoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieje się bo przypomniał mi się link wrzucony na forum o dresach (...że słuchają techno) http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Dresiarz ;) Ja nie wyśmiewam ludzi, ja śmieje się ze stereotypów :) Mam znajomych co tworzą hh i są bardzo ambitni. Sam słucham elektroniki od czasu do czasu a nie tylko klasyki i old rocka, więc mi nie musisz tego wszystkiego tłumaczyć.

 

 

Racja, dla tego zaniedługo pójdę do mp3store i posłucham sobię kilku modeli

 

Bardzo dobra decyzja. Skup się na wyborze słuchawek, a potem zadbaj by źródło ich nie ograniczało. Nie wiem jak gra twoja komóra, ale jakoś na forum nikt nie chwalił się tym telefonem. Lecz są już telefony które zagrają fajnie za rozsądną cenę. Ew. jeden z grajków polecanych na forum. Są samsungi, soniacze, irivery, apple, wystarczy poczytać. Też według mnie są lepsze i gorze playery, ale rzadko się zdarza by w śród polecanych były jakieś kosmiczne różnice. Patrz też na cechy takie jak czas pracy, ergonomia, wytrzymałość, funkcjonalność, pojemność itd.

 

Ogólnie powinieneś się zastanowić jaka konfiguracja by cię praktycznie zaspokoiła. Np. ja wolę mieć dobre doki i komórkę (wtedy nie muszę tachać dodatkowego sprzętu, a doki są sprytne i wygodne i sprawdzają się w drodze) a do domy mieć źródło i jakieś poważne słuchawki ;). No ale można też mieć dobrego grajka (i nie martwić się o baterie w komórce) oraz słuchawki które jako tako sprawdzą się tu i tutaj, te rozwiązania moża mixować i zmieniać, jest wiele dróg ;).

 

Z nauszników to sobie posłuchaj np. Beyer custom pro lub fidelio L1 lub jakieś ath. (BTW. ktoś na forum sprzedawał ostatnio ESW9). Ogólnie szukać można w różnych półkach cenowych bo nigdy nie wiadomo gdzie znajdziemy coś dla siebie ;). Taniej to może cresyny nowe C750H. Do domu można by było pomyśleć o jakiś shurkach i mod Perula. No możliwości jest bardzo dużo trzeba wiedzieć czego się szuka i gdzie powinno się szukać, a do tego potrzeba troszkę doświadcznia, więc pochodź po sklepach odsłuchaj co ciekawsze modele. posłuchaj. Przejrzyj tematy w co kupić i poczytaj recki, aczkolwiek lepiej podchodzić z dystansem.

 

Naprawdę ciężko mi coś konkretnego powiedzieć, szczególnie że wypadłem trochę z obiegu słuchawkowego ostatnio. Nie pracuje w mp3store, ani żadnego poważniejszego sklepu z elektroniką nie mam w mieście u siebie.

 


Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powinieneś się zastanowić jaka konfiguracja by cię praktycznie zaspokoiła. Np. ja wolę mieć dobre doki i komórkę (wtedy nie muszę tachać dodatkowego sprzętu, a doki są sprytne i wygodne i sprawdzają się w drodze) a do domy mieć źródło i jakieś poważne słuchawki ;). No ale można też mieć dobrego grajka (i nie martwić się o baterie w komórce) oraz słuchawki które jako tako sprawdzą się tu i tutaj, te rozwiązania moża mixować i zmieniać, jest wiele dróg ;).

 

Player + Słuchawki nauszne, które sprawdzą się tu i tu.

I jako zastępstwo ewentualnie telefon, jakby sie player rozładował.

Edytowane przez SRQ Drakeoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukaj słuchawek z wysokim SPL (100+) i niską impedancją (ohm - gdzieś do <80). Jak już znajdziesz te "swoje" można pomyśleć grajku. Ogólnie masz pewien kreślony budżet 1000zł za całość, tak? dobrze policzyłem? To teraz logicznym będzie, że im więcej wydasz na słuchawki tym mniej na playera zostanie, ale tym się IMO kompletnie przejmuj. Chyba że spodobają Ci się jakieś trudniejsze do napędzenia słuchawki wtedy zacznie się problem :D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tym się IMO kompletnie przejmuj.

 

Chyba "nie przejmuj" :D

 

 

Ogólnie masz pewien kreślony budżet 1000zł za całość,

 

Tak, ale im mniej za odtwarzacz tym lepiej, chodzi o to, że wydam tyle ile musze, żeby nie ograniczać słuchawek, a im mniej tym lepiej..

Liczyłem sobie + - : 600-700 na słuchawki, 200-300 na odtwarzacz, 100-150 na karte sd reszta na chipsy ;3

 

Najprawdopodobniej jutro idę do mp3store i posłucham sobie brzmienia kilku modeli, podam modele, które mi się spodobają i pomyślimy dalej

Edytowane przez SRQ Drakeoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba "nie przejmuj" :D

 

Tak, głodny byłem ;P. W każdym razie wiem, że ktoś czyta ze zrozumieniem moje wypociny ;D

 

 

Tak, ale im mniej za odtwarzacz tym lepiej, chodzi o to, że wydam tyle ile musze, żeby nie ograniczać słuchawek, a im mniej tym lepiej..

Liczyłem sobie + - : 600-700 na słuchawki, 200-300 na odtwarzacz, 100-150 na karte sd reszta na chipsy ;3

 

Wydaje mi się, że rozsądny podział. : )

 

 

Najprawdopodobniej jutro idę do mp3store i posłucham sobie brzmienia kilku modeli, podam modele, które mi się spodobają i pomyślimy dalej

 

Zatem do boju ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności