Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do +/- 350 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio miałem przypływ gotówki i postanowiłem sobie sprawić jakieś dobre słuchawki. Tak ogólnie jakie warunki muszą spełniać, muszą być zamknięte, portable i jakoś wyglądać.

Precyzujemy. Mam jeszcze taki wiek, że lubię posłuchać czegoś z niezłym bassem no i rapu, nie moja wina, dlatego słuchawki powinny mieć ten bass dość spory. Nie napier******e młotkiem w ścianę, tylko miękki przyjemny bass nie zagłuszający innych pasm, jednak musi go być sporo. Słuchawki muszą grać czysto i mieć dość dobrą izolację. No i ten wygląd - jakoś się trzeba na ulicy pokazać. Z góry dziękuję za pomoc. Gdyby coś było niejasne - pytać. PS. Nie mam możliwości odsłuchu. No i górna półka to 400 zł.

@edit: No i będą grały na Nokii N8 (niestety) oraz muszą być dość głośne.

Edytowane przez Adzik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że mają strasznie kruchy pałąk, a to już nie jest dla mnie. :(

A co mi powiecie o MDR XB600 ? Słuchałem ich kiedyś i pamiętam, że bass miały fajny, nie wiem jak z innymi pasmami, bo nie miałem możliwości odsłuchu "swoich" piosenek.

Edytowane przez Adzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że z tym pałąkiem to trochę przesada pod warunkiem, że nie masz za dużej głowy ;) Ja mam rozsunięte 6/10 i nawet mocno odginając muszle przy ściąganiu/zakładaniu nic nie trzeszczy. Zauważyłem, że pałąk rozsuwa się lekko pomiędzy środkową częścią a tymi bocznymi więc nic nie powinno pęknąć. Gorzej sprawa się ma jak ktoś ma łeb jak sklep, w takim przypadku raczej nie są dobrym pomysłem.

 

Pękły -.- I co gorsza wcale nie w tym "felernym" miejscu tylko przy samym zawiasie...

 

Co do brzmienia myślę, że podpasują Ci idealnie, zresztą fajnie jest wszystko opisane w w/w temacie.

 

Jedyne o co mam obawy w Twoim przypadku to źródło. Nie mam pojęcia jak gra n8 ale z iPhone'a jakby ciut brakowało dynamiki (mocy). Podłączałem je do amplitunera Yamahy i mimo, że brzmienie jest gorsze to czuć potęgę ;)

Edytowane przez qura12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K540 tylko, ze z pałąkiem też krucho, ale za to dystrybutor wymienia na nowe w razie takiego przypadku (o ile są z polskiej dystrybucji oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, z przypadku wyszło, że moja kwota operacyjna to coś koło 220 zł. W związku z tym mam pytanie, jak z muzyką słuchaną przeze mnie radzą sobie XB600 i CAL!'e ? Ew. macie jakieś inne słuchawki do polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL ładnie grają z T4G, ale już z Neo V co najwyżej średnio. Mam w domu N8, to jak podładuję zdam relacje, bo telefon leżał 1,5 roku w szafce. Ogólnie do Dubstepu i RAPu są bdb, naturalnie brzmią wstawki skrzypiec i paru innych instrumentów np. w Świcie Zeusa. :)

 

Jeszcze mamy Shure 240 i K518, ale te drugie nie są zbyt wygodne.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xb600 to takie typowe basojebki. Mocno podbity bass i przykryta kocem cala reszta. Chociaz w porownaniu leb w leb wolalbym je niz przeslodzone i krzyczce gzx600.

 

Oczywicie w.w suchawki cale! rozjechaly pod kazdym wzgledem.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal zagra dobrze na każdym źródle. Jak do domu to będziesz zadowolony. Ale portable to nie bardzo, nie są składane i słabo tłumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o napędzenie, ze na słabej mocy tez graja dobrze, a nie o to, ze chiński mplayer zagra z nimi jak z imodem 5g.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal zagra dobrze na każdym źródle.

Kłamstwo! Podłącz je do Neo V.

No dobra, na większości źródeł zagra dobrze. Wykluczając Neo V i ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat K518 i K450 ?

Dobrze by było, jak by słuchawki miały odpinany kabel.

 

K518 zdecydowanie nie, a k450 sa bardzo małe pady nie sa wielkości ucha i izoluja troszkę średnio. I do tego ich cena troszkę zawyżona w stosunku do możliwości.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam odpowiedz, ze za tyle ile kosztują nowe nie, używane z mniejsza cenę ewentualnie.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie warto zakręcić się koło K450 ?

 

-,-

 

Do 160-170 tak.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bardzo ładne pod względem estetycznym, no i odpinany kabel. Trochę przekraczają moją półkę cenową, ale dla nich prawdopodobnie mógłbym dozbierać. Nie ma tam za mało basu ? A co mi powiesz o c750h ? I jak one się mają do c590h ?

Edytowane przez Adzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C750 bardzo chwalone ostatnio, gdyby miał możliwość sam bym je kupił.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności