Skocz do zawartości

czytanie książek programistycznych na kindle'u


Rekomendowane odpowiedzi

cześć
czy ktoś ma doświadczenie w czytaniu takich książek na kindlu? W amazonie można kupić np książkę Java Programming w wersji kindle edition ale zastanawiam się jak będzie to wyglądało na czytniku - chodzi mi o formatowanie kodu źródłowego, czy tekst nie będzie się zawijał przez co stanie się nieczytelny?

 

Czytnik chciałem kupić z myślą o czytaniu od czasu do czasu tego typu książek tylko nie wiem jak to będzie z komfortem czytania fragmentów kodu źródłowego

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

czy ktoś ma doświadczenie w czytaniu takich książek na kindlu? W amazonie można kupić np książkę Java Programming w wersji kindle edition ale zastanawiam się jak będzie to wyglądało na czytniku - chodzi mi o formatowanie kodu źródłowego, czy tekst nie będzie się zawijał przez co stanie się nieczytelny?

 

Czytnik chciałem kupić z myślą o czytaniu od czasu do czasu tego typu książek tylko nie wiem jak to będzie z komfortem czytania fragmentów kodu źródłowego

 

Dzięki za pomoc.

 

IMO to nie jest dobry pomysł. Takich książek zwykle nie czyta się od deski do deski (przynajmniej ja czytam tylko wybrane działy) a na takim czytniku wyszukanie czegokolwiek trwa wieki. Lepszy był by tablet.

Odnośnie twojego pytania; to czy tekst będzie się zwijał zależy od wielości czcionki którą ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega studiuje informatykę i mówił mi, że czytanie takich książek na kindlu to męczarnia. Wszelkie diagramy, czy tabelki są mało czytelne. Dlatego go sprzedał, a mial też tą wersje 10"
Zależy jakie książki tez czy to mobi czy pdf. Przy pdf ma znaczenie skan. 10 cali to już a4 wiec nie rozumiem tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie kupiłem Aurorę II tylko do czytania dokumentacji .. Mam te same pdfy na kindlu i jak juz nie mam wyboru to ich używam .. na kindlu skalowanie masakra, trza czytać w poziomie i widzisz 1/3 strony .. obrazki czarno białe i to coraz częsciej boli .. przewijanie stron to już w ogóle porażka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na 10 calach masz 1024x768 .. co i tak nie optymalne dla pdfa i kindla który ma reflow na poziomach conajmniej dziwnych .. Ja już pomijam cenę takiego czytnika ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza, kluczem jest rozdzielczość która w 10 calówkach wynosi 1024x768 ... ciekawie jak to wygląda na 7 calach w tej samej rozdziałce czyli Iriver HD czy Kindle Paperwhite ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze jak daje pdfa poziomo to marginesy pionowe mam malutkie .. a jak daje dostosuj w pionie to kindle sie upiera że da całą stronę - nieczytelną z mega marginesami pionowymi ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książki programistyczne/dokumentację czytam niejako zawodowo ;) jest oczywiście różnica w czytaniu na ipadzie (cała strona naraz, proste powiększanie w razie potrzeby) a kindle (jedyne sensowne rozwiązanie to czytanie bokiem)

 

... ale jak przychodzi co do czego, to wolę czytać z kindle - jednak ślepienie kolejne godziny w wyświetlacz a patrzenie w coś co jednak wygląda jak papier robi różnicę... nawet można przeboleć te "strony dzielone na trzy razy w pionie" ;)



zupełnie inna sprawa jeśli chodzi o czytanie plików MOBI a nie PDF - tu już zależy od dwóch rzeczy:

- jak książka została przygotowana, im lepiej, tym lepiej się czyta

- niezależnie jak została przygotowana, linie kodu nie mieszczą się na szerokość (jak w PDF-ie) :(

 

więc mając do wyboru wersję mobi a pdf, wciąż wybieram wersję pdf... ale i tak czytam na kindle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czytanie książek programistycznych na czytniku całkowicie mija się z celem (choć ja mam starego iRivera Story, który się nie umywa do nowego Kindla). Zdecydowanie wolę wziąć laptopa, przynajmniej unikam frustracji związanej z szybkim przeglądaniem, niekoniecznie czytając od deski do deski. Plus raz na jakiś czas przychodzi potrzeba wygooglowania czegoś, albo przeklejenia kodu. No i ja akurat nie mam problemów z oczami, nawet po całym dniu gapienia się w monitor, więc może dlatego minusy czytnika przeważają plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kodu nigdy nie przeklejam ;)

Tylko przepisujesz, najlepiej łokciami, żeby było jeszcze dłużej :P Nie chodziło mi o 'kradzież cennej wartości intelektualnej autora w celu zarobienia fortuny', tylko o sprawdzenie jak coś działa / modyfikację w celach edukacyjnych. Zresztą często autorzy nie mają nic przeciwko wykorzystaniu kodu z książek nawet w celach komercyjnych. Nie po to się je czyta, żeby wymyślać koło od nowa.

 

Kiedyś, gdzieś czytałam, że wzrok wcale nie psuje się od patrzenia w świecący ekran, tylko od patrzenia przez długi czas na tekst w bliskiej odległości, bez odrywania wzroku i patrzenia w dal raz na jakiś czas, więc w tym sensie czytnik psuje wzrok tak samo. Ale nie chce mi się szukać źródła tych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi - po prostu dla mnie przepisywanie gotowych przykładów niczego nie wnosi - tak jak napisałaś czytam po to żeby się czegoś dowiedzieć ale też zastosować to w jakimś konkretnym celu (jakiś idiom, pattern, sztuczka związana z testami czy refaktoringiem etc.) więc jeśli już to wymyślam i implementuję własny przykład (lub szerzej, własny use case), albo od razu staram się (czy wręcz muszę) coś zastosować we właściwym kodzie nad którym aktualnie pracuję

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W każdym tablecie z Androidem można zmniejszyć jasność ekranu nawet do 0 po zainstalowaniu odpowiedniej apki. Przy wyborze tableta do czytania warto szukać takiego z jak największym kontrastem wyświetlacza tak żeby wszystko było czytelne nawet przy minimalnej jasności.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności