Skocz do zawartości

Prostowanie kabla HD380 pro


matt4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałem sie zapytać, czy zna ktoś może jakiś domowy sposób na prostowanie kabla, szczególnie chodzi mi o Sennheiser HD380 pro, gdzie ten kabel jest strasznie gruby i poskręcany na niemal całej swojej długości. Próbowałem owinąc go na coś przez parenaście godzin, jednak po zdjęciu powrócił do powiedzmy swojej poprzedniej formy, jedynie co kółka zrobiły się większe i poplątane i teraz nie mam ani prostego kabla, ani ładnie poskecanego. Szukałem na google ale nie znalazłem niczego opróćz tego co próbowałem powyżej, podejrzewam, że ten kabel jest po prostu za gruby na takie metody :) Czy da się to jakoś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą (i szybszą) opcją będzie chyba po kawałku prostowanie go nad jakimś źródłem ognia, będziemy mieli jako taką kontrolę nad tym czy nie topi się nam izolacja. Wsadzanie do piekarnika miałoby większy sens gdybyśmy mieli trzy metrowy piekarnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem go do piekarnika i po rozgrzaniu faktycznie był w miare prosty jednak po ochłodzeniu (oczywiście chłodziłem go rozciągniętego a nie pozwijany na biurku :) ) wrócił do swojej poprzedniej formy. Myślałem właśnie czy nie użyć suszarki bo pistoletu z ciepłym powietrzem niestety obecnie przy sobie nie mam.

Edytowane przez matt4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba "przewinąć" kabel w druga stronę (zewnętrzną stroną spirali do wewnątrz a nie z prawa na lewo). Już po takim zabiegu kabel jest dużo prostszy, dopiero potem podgrzewanie itp. Odwrotna kolejność od tej zastosowanej przy produkcji (na jakimś filmie widziałem).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to wpadłem jednak nie jest to takie proste, powiedziałbym bez jakiegoś oprzyrządowania niemożliwe, ten kabel jest za gruby i nie ma go czym przytrzymać, tym bardziej, że rozwinięty ma chyba z 4-5 metrów. Nie mam go nawet za bardzo na co nawinąć i używam do tego miski, więc sam widzisz z czym tutaj musze pracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczenie w piekarniku pomogło, dalej nie jest idealnie prosty, jednak już jest bardzo blisko, najwyżej kiedyś jeszcze raz włoże go do pieca, jednak prostowanie tego kabla odebrało słuchawkom tą namiastkę mobilności, która posiadały :) Kabel jest długi na ok 5 metrów i szczerze mówiąc nie mam z nim co robić, jednak przynajmniej teraz słuchawki sprawiają wrażenie lżejszych o połowę i są super wygodne, więc osiągnąłem zamierzony cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności