Skocz do zawartości

iPod 5.5G - naprawa wyjścia słuchawkowego


paatos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W moim 5.5G zaczął przerywać prawy kanał, po otwarciu obudowy okazało się że wypadła śrubka zabezpieczająca wyjście słuchawkowe przez co wkładając i wyciągając słuchawki naderwał się jakiś lut w tej mikro "płytce" :< Da się to jakoś w miarę tanio naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu mam trochę podobną kwestię. może to coś oczywistego więc z góry mnie linczujcie jeżeli nie wiem.

 

mam imoda video 5g który gra z fiio e07k. tu nie ma żadnych zastrzeżeń. chciałem jednak ostatnio wpiąć słuchawki (zarówno doki jaki nauszne) do wyjścia słuchawkowego w ipodzie i gra tylk jedna słuchawki. balans mam ustawiony na równo. spostrzeżenie moje jest takie że jak włożę jacka tak w około 50% to wtedy grają obie słuchawki, ale jak jack jest wciśnięty do końca to gra tylko prawa. czy do ipodów są specjalnie jacki? wiem że są modele obu moich słuchafonów dedykowane do ipodów, ale myślałem że to tylko kwestia pilota czy czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krismarzyk

W Video jest standardowy jack, jeżeli gra ci jeden kanał do wymiany gniazdo masz, po wymianie każde słuchawki z 3 polowym jackiem ci będą na nim grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jako, że nie za bardzo chce mi się wysyłać ipoda do naprawy to zastanawiam się nad naprawą samemu wyjścia słuchawkowego. mam tylko jedno pytanie (moim zdaniem odpowiedź jest oczywista i brzmi nie, ale wolę się upewnić) - czy z uwagi na fakt, że mój Video jest zmodowany muszę na coś specyficznie uważać wymieniając wyjście słuchawkowe?

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czyli wymieniajac gniazdo sluchawkowe od razu wymienie hold bo to jest jeden modul, dobrze Cie skumalem?

Tajes!

http://allegro.pl/ipod-classic-video-sluchawkowe-zlacze-hold-tasma-i3568168345.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HGW, moze sie sprzet na mnie wczoraj za cos obrazil a jak uslyszal ze mysle o jego rozbieraniu to sie przestraszyl I sie sam naprawil (w sensie ze hold chodzi w obie strony I blokuje przyciski w playerze);)

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie będę zakładał nowego wątku więc piszę w tym gdyż jest to powiązane z moim iModem. Mam następujące trzy pytania z prośbą o konsultacje do znawców:

 

a) zauważyłem ostatnio, że pomimo tego, że iModa mam podpiętego pod wzmaka mogę sterować głośnością nie tylko poprzez potecjometr na wzmaka ale również clickwheelem na ipodzie. czy to normalne? wcześniej wydawało mi się, że nie regulację głośności w pełni przejmuje wzmak. jeżeli nie jest to normalne to co może być przyczyną? LOD? wzmak?;

 

B) na moich nowych słuchawkach mam coś takiego, że powoli podkręcam głośność to na samym początku jak jest bardzo cicho to mam zupełny brak balansu tj. coś tam po cichu gra w jednej słuchawce a w drugiej prawie nic nie gra; dopiero jak dojdę potencjometrem na wzmaku do normalnej dla mnie głośności to wszystko jest cacy. czy to kwestia słuchawek czy wzmaka?

 

c) dzisiaj pierwszy raz usłyszałem coś w tle jak grała muzyka, wyłączyłem piosenkę i słyszę w tle chyba radio tj. jakieś kawałki. czy to są przebicia wzmaka? wzmak łapie radio?

 

d) jak "tycam" jacka siedzącego w gnieździe wzmaka to mi zaczyna przerywać dźwięk, tak samo jak poruszam trochę jackiem. czy to jest kwestia jacka czy raczej wyjścia słuchawkowego we wzmaku?

 

A tak poza tym z ciekawości, czy jak kupię na ebay nowy front panel, back panel, clickwheel with central button, headphone jack to to wszystko jest łatwo zamontować - to się tylko wyjmuje, przekłada itp? A co z wyświetlaczem LCD? Czy warto zmieniać na te z Chin z Ebaya? Czy one są słabe i padną szybciej od tych oryginalnych ipodowych?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

A tak poza tym z ciekawości, czy jak kupię na ebay nowy front panel, back panel, clickwheel with central button, headphone jack to to wszystko jest łatwo zamontować - to się tylko wyjmuje, przekłada itp? A co z wyświetlaczem LCD? Czy warto zmieniać na te z Chin z Ebaya? Czy one są słabe i padną szybciej od tych oryginalnych ipodowych?

No jako, że szwagiero na shoutboxie odpisał mi na wszystkie pytania z pkt a-d, to zostały mi te ostatnie pytania. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności określił bym na średni, jeżeli jesteś cierpliwy i masz sprawne ręce dasz radę. Panele są na zatrzaski, płyta na śrubki tak jak gniazdo jack i hold. LCD z Chin to loteria trafiają się o dobrej jakości a czasem o gorszej(jasność, kontrast) co do żywotności nie zauważyłem jakiś większych odstępstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaczyna brakować mi miejsca na 30 GB dysku mojego 5g. pytanie więc jest takie czy łatwa jest wymiana dysku w ipodzie video 5g? czy to jest plug and play? czy to że są tam zrobione w środku modyfikacje imodowe zmienia postać rzeczy? i kolejne bardzo ważne pytanie - jak często występują uszkodzenia dysków przy ostrożnym, ale nie przesadnie ostrożnym, użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności