Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] K518dj vs K520


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno rozleciały się moje Sennheisery HD201 i stoję przed trudnym wyborem nowych słuchawek. Po kilkugodzinnej wędrówce po przeróżnych opiniach, recenzjach zawęziłem kręgi do tych dwóch modeli, czyli k518dj i k520, ew. biorę jeszcze pod uwagę Sony mdr-v55. Głównym gatunkiem jakim słucham jest rap, ale zdarza się też jakiś dubstep, czy electro. Słuchawek będę używał tylko i wyłącznie w domu. Jako źródła służą mi integra i LG L9, czyli nie jest najlepiej. :)

Wiem, że z wygodą w k518 jest kiepsko, ale jak sie mają te dwa (a właściwie 3) modele pod względem dźwięku? Czy warto dokładać 60 zł do k520/v55? Mój budżet to maksymalnie 250 zł. Proszę Was o pomoc i rozwiązanie tego wielkiego dylematu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem k518 i powiem Ci jedno :

Aby zobaczyć czy są wygodne trzeba je założyć. Ja w swoich siedziałem po kilka godzin i nic mi nie było.

 

Innych nie sluchalem, więc nie porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K520 są naprawdę fajne, lekkie, bardzo wygodne, brzmią naturalnie, nie młócą basem jak K518. Jednak jeżeli zachcesz z nimi wyjść na zewnątrz, to nie za bardzo, bo niemal nic nie izolują. Z K520 dochodzi problem mało wytrzymałego pałąka, często ludziom pęka. Tyle dobrze, że AKG zazwyczaj w takich sytuacjach wymienia model na nowy (kolega ma K540, identyczna konstrukcja pałąka, już 3 razy wymieniał na nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybór jest trudny, z jednej strony obawiam się, że tego basu w k520 może mi trochę brakować, a z drugiej, że nie będę w stanie wytrzymać przynajmniej godzinki w k518. Izolacja to raczej nie problem, bo słuchawki będą używane tylko w domu. :)

Edytowane przez Dawiderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie basu nie powinno braknąć, nie jest on tak bezpośredni i masywny jak w K518, ale dzięki półotwartej czy nawet otwartej konstrukcji K520 masz czysty i naturalny dźwięk, który ma gdzie się rozchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 nie lubiłem były zbyt niewygodne do słuchania w domu do tego bardzo nachalne jeśli chodzi o bas.

Jeśli tylko w domu to czemu nie Cal! Lub hd660 ? Mozna tez wziąsc sj55 na pewno lepsze niz djki.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu lepiej uderzać w welury - przyjemniejsze dla ucha. CAL! to kwestia ucha - dla moich są niewygodne i długo bym nich nie posiedział. Najprędzej jakieś Superluxy i wymiana padów na welurowe, chociaż przy wymienionych źródłach mogą posiekać uszy wysokimi tonami (chociaż nie miałem na uszach HD330/660). Jeszcze można wziąć pod uwagę Philipsy SHP5401 czy SHP2700, bo na swoją cenę naprawdę dają radę. Ewentualnie AKG K511 albo K512/514 - dosyć łatwo je złapać w sklepie i odsłuchać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo intensywnie myślałem właśnie nad Superluxami, ale doszedłem do wniosku, że raczej będzie problem z ich napędzeniem, to samo raczej tyczy sie CAL!. SJ55 mają strasznie skrajne opinie, jedni mówią, że do rapu się kompletnie nie nadają , inni odwrotnie. Myślałem też nad htf600, ale tu było tak samo jak w przypadku sj55. Basu do gatunków muzyki, które wymieniłem jednak trochę potrzebuje, ale nie chce żeby zalewał inne pasma, tak jak to bylo w przypadku xb600, których miałem okazję posłuchać. K512 słuchałem, raczej nie są dla mnie.

Edytowane przez Dawiderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasoniki powinny pasować idealnie do muzy jaka słuchasz. Sam miałem dwa 600 i super to grało tylko w jednej się membrana zawieszała a w drugich od razu coś z przetwornikiem było i był zwrot kasy. Ale to chyba po prostu taka partia uwalona w MM była bo kumpel kupił i zadowolony. Sam je planuje zakupić do tej muzy. CALe tez dają rade bo właśnie je użytkuje tylko lepsze źródło potrzebne ( u mnie na MAYA U5 jest nieźle). Jeśli dużo basu na poziomie K518 i wygoda to SL HD 631 tylko że to koło 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz do smarfona, to może Sony zx600? środek wycofany, basu ilościowo podobnie do K520, ale nieco masywniejszy, nie wali tak, jak w K518. góra ładnie rozciągnięta, środka nieco mniej. wygodne, wyglądają na bardzo wytrzymałe. nie wiem, jak się mają do v55, bo nie pamiętam, jak one grały :D

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju zostają htf600 i ATH sj55. Stwierdziłem, że tytułowe słuchawki mają jednak zbyt wiele minusów(w k520 notorycznie łamiący się pałąk, a w k518dj wątpliwa wygoda). I tutaj pojawiają się nowe pytania i wątpliwości. Czy sj55 nie są jednak nieco za jasne do słuchanej przeze mnie muzyki? Co byście z tych dwóch modeli polecili w moim przypadku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V55 grają, powiedzmy, podobnie do AKG. Za to sprawiają lepsze wrażenie budową od Panasów i ATH. Mają kabel, który wygląda mi na ten z serii XB, który trafia do naprawy często.

SJ55 są ciemne a do tego ich dźwięk jest z deka lepszy od HD201. HTF600 są zrównoważone i grają jeszcze lepiej. Moim zdaniem są bardziej stacjonarne od SJ55. Wygodniejsze, większe, słabiej tłumią, bo są półotwarte. Mają takie zakamuflowane dziurki.

Najlepiej spróbuj obu. Z takich stricte stacjonarnych fajne są jeszcze Pioneer M390. Moim zdaniem dobre do rapu. I są tanie. Zostanie Ci kasy na dokianałowe.

Generalnie jeśli słuchałeś na HD201 to wszystko powinno być dla Ciebie dobre do rapu.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJ55 nie są ciemne na pewno nie aż tak bardzo. Mi się świetnie zgrywały z n2 robiłem nawet bezpośrednie porównanie zx600 i sony grały od nich zdecydowanie gorzej. Jeśli sj55 ciemne to k518 jakie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebasowione, a jak :)

Ciemne znaczy, że mają więcej niskich tonów od wysokich. AKG mają tam jakieś podbicie na sopranach. ATH może i mają słabiej podbity bas ale góry też mniej. Dla mnie na przykład ATH przez to są nudne. Lubię dobrą górę. Panasy np są jaśniejsze od ATH, a nie wydaje mi się, żeby były jasne w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wygody na pewno przewage ma Panasonic, ale jak jest z dźwiękiem nadal nie jestem przekonany. Najprościej byłoby oczywiście odsłuchać, tylko raczej w okolicy nie ma takiej możliwości, bo zarówno u mnie w Saturnie jak i MM nie ma tych słuchawek. :( Recenzje w internecie też raczej pochlebne dla obu modeli, ale nie ma nic o gatunkach jakie ja słucham, jak one w tym wygladają, tzn. które wypadają lepiej dźwiękowo w bezpośrednim pojedynku. :)

Edytowane przez Dawiderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem - Panasy nie tłumią, więc w głośnym otoczeniu, np na ulicy będą grały gorzej od ATH. W domu w ciszy HTF600 deklasują ATH. Oba do Twojego gatunku będą dobre. Nie są to takie typowe polecane słu do rapu, które mają mega bas, ale z racji tego, że do tej pory słuchałeś HD201, to będą Ci się podobać ;)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam K518dj od ok pól roku. Czasami po 3, 4 h siedzę w nich przy komputerze słuchając muzyki bądź używając do grania. Na początku uciskały trochę małżowiny, ale po kilku przesłuchanych godzinach pałąk się wyrabia i słuchawki dopasowują się do głowy. Teraz mogę w nich przesiedzieć, bądź przechodzić pól dnia i jest ok. Jeżeli chodzi o dźwięk to jest bardzo ciepły i soczysty, mięsisty wręcz. Bas jest niski i dobrze kopie ale jest rewelacyjnie kontrolowany, dlatego nie przejmuje kontroli nad resztą. Nieprawdą jest że bas zbyt przytłacza resztę, chyba że wypowiada się ktoś kto nie lubi niskich tonów. Dla Ciebie czyli słuchacza rapu gwarantuje że nie będzie za dużo ani za mało basu. Nie słuchałem K520, ale mogą być fajne skoro słuchasz tylko w domu. Ja często śmigam po mieście więc muszę mieś lepszą izolację. Pozdrawiam i pochwal się nowym nabytkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

A czego słuchałes oprocz k518 bo ja lubie niskie tony ale nie dominujące nad reszta.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o lubię/nie lubię - bez niskich tonów nie ma muzyki, chyba że słuchasz soundtracku z Contry albo Pacmana. K518 to nieliczne w tej cenie słuchawki, w których bas mimo bardzo dużej ilości nie nachodzi i nie przytłumia reszty pasm, tu chodzi o to, że trzeba lubić taką charakterystykę.

 

Wybór między K518 i K520 na pewno nie sprowadza się od jakości dźwięku, bo oba modele podają go w naprawdę dobry sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej swoją uwagę skupiam na Kruger&Matz, proszę o pomoc bo niestety mało opinii można znaleźć o nich w internecie. :( Zastanawiam się głównie nad dwoma modelami km0880eb i km0660eb. Miał może ktoś jakieś porównanie lub posiada jakiś z tych modeli? Jestem ciekaw jak wypadają w porównaniu do htf600. :) Model km0660eb jest podobno bassowy, ale jak to się ma w porównaniu do km0880eb i htf600?

Edytowane przez Dawiderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu na wstępie 450 moze odchaczyc. Słuchałem ostatnio zx 600 przez niektórych tak slawione, których v55 sa podobno rozwinięciem, a zx 600 nie miały nawet startu do cal wprawdzie modowanych i rekablowanych, ale nie bylo nawet ciutki nadzieji, zeby dorownaly im w którymś paśmie.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności