Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe dla smartfona do 150 + pytania laika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem wszystkie recenzje słuchawek dokanałowych na tym forum. Paradoksalnie jeszcze bardziej utrudniło mi to decyzję;P Szukam dokanałówek w kwocie do 150zł (no chyba, że naprawdę byłoby warto to dociągnę do 200zł z przesyłką). Podpięte będą do Smartfona Huawei Ascend G 300, który cierpi na niedobór mocy. W markecie próbowałem podłączyć do niego nauszne słuchawki i praktycznie żadnych nie był w stanie napędzić. Nie mam doświadczenia w tematyce audio ale postaram się jasno określić o co mi chodzi.

Pytanie: Czy prawdą jest, że w wypadku słuchawek dokanałowych wyższa impedanacja nie ma aż tak dużego znaczenia co w wypadku nausznych (w kwestii napędzania)?

 

Pytanie 2: Czy istnieją słuchawki dokanałowe otwarte/półotwarte, które nie wypuszczają dźwięku na zewnątrz. Ważne jest dla mnie aby nie przeszkadzać innym w tramwaju (uważam to za niegrzeczne i bardzo tego nie lubię)?

 

Pytanie 3: Czy otwarta/półotwarta budowa owocuje lepszym dźwiękiem? <- jeśli tak, to takie właśnie chcę :D (chodź trochępowinny też tłumić otoczenie)

Szukam możliwie neutralnego/naturalnego dźwięku ale z takim lekkim ukłonem w stronę ciepła. Nie jestem bass-head'em ale gdy słucham Marcusa Millera to chcę słyszeć, co ten wirtuoz wyrabia z basem:D i niech to będzie wyznacznik basu dla moich słuchawek. Bas nie powinien się rozlewać za mocno (ale troszkę tak). Kolejna sprawa - słuchawki muszą nadążać za bardzo szybkim metalowym graniu w stylu DragonForce'a (i byłoby super gdyby się przy tym nie gubiły dźwiękowo). Góra nie musi wzlatywać w niebiosa ale powinna być czysta i dokładna gdyż bardzo lubię muzykę akustyczną i a'capella. Średnica powinna trzymać się w ryzach i nie zalewać pozostałych pasm. Ogólna jakość dźwięku powinna być "najlepsza" jak na ten przedział cenowy.

 

Słucham głównie power-metalu i metalu symfonicznego ale czasami lubię posłuchać jakiegoś musicalu z TM Roma, czy Czesława Mozila. Nie obcy mi również visual rock i wspomniane wersje akustyczne i a'capella. Rzadziej słucham muzyki filmowej/klasycznej. Ponieważ nie mam doświadczenia w opisywaniu dźwięku spróbuję przedstawić obrazowo o co mi chodzi:

jasny/zimny|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||naturalny/neutralny|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||ciemny/ciepły

^

gdzieś tu powinien być dźwięk moich słuchawek

 

To oczywiście mało precyzyjne ale mam nadzieję, że ułatwię Wam zadanie. I teraz kwestia drugorzędna. Zależy mi na jak najlepszym wykonaniu słuchawek. Mile widziany oplot sznurkowy kabelka (taki moim zdaniem wygląda ładniej). Wszelkie etui i inne akcesoria w komplecie mile widziane. Interesują mnie tylko nowe egzemplarze ale nie mam manii "markowej". Mogą to być nawet jakieś Awei'ie czy inne chińczyki - ważne żeby grały:)

Z góry dziękuję za propozycje i życzę miłej majówki!

Edytowane przez donVincente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź, Blay. Przeczytałem raz jeszcze recenzje i wszystko się zgadza:) Zastanawia mnie tylko kwestia tej "kapryśności" wspomnianych słuchawek w kwestii źródła. Głównym problemem dla mnie jest to, że nie mam możliwości przesłuchania ich przed zakupem stąd nie wiem jak dogadały by sięz moim telefonem.

 

Pozwolę sobie poczekać na jeszcze jakieś propozycje:)

Edytowane przez donVincente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę. No właśnie - to dla mnie bardzo ważne aby słuchawki wyrabiały na naprawdę szybkim i jednocześnie potężnym graniu. Jeśli ktoś nie wie do końca o czym mówię to proponuję odsłuchać kilka kawałków DragonForce'a na youtube. Problem z ich muzyką polega na tym, że wiele słuchawek po prostu nie nadąża...

 

EDIT:

A czy może się ktoś odnieść do moich pytań? Tak z ciekawości;)

 

EDIT 2:

A co moglibyście mi powiedzieć na temat Brainwavz R1. Zainteresowały mnie...

Edytowane przez donVincente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad 2 propozycjami: Brainwavz M1 i Brainwavz R1. Które z nich są bardziej uniwersalne i mniej "kapryśne" w kwestii źródła dźwięku?

 

EDIT:

A co moglibyście mi powiedzieć o Brainwavz Alpha i ProAlpha?

Edytowane przez donVincente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 są bardziej podatne na źródło, jak na swoją ceną grają z bdb jakością, lecz w moim odbiorze jest w ich brzmieniu za dużo nienaturalnego syntetycznego posmaku

M1 to bardzo uniwersalne słuchawki ProAlpha też, a podstawowe różnice między nimi to głębsza bardziej przestrzena scena w M1ale też bardziej wycofane wokale, mniej basu środkowego - ProAlpy mają bardziej wyeksponowane tony średnie i są ciemniejsze zwłaszcza w środkowym basie

Oprócz powyższych doków warto wspomnieć o SoundMAGIC E10, które mają mocny nisko schodzacy bas, więc jak ci zależy na tym paśmie, to tu to znajdziesz otrzymując jednocześnie przywoitą jakość reszty tonów

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo recenzji tych modeli i wręcz porównań, np. świeże na techfanatyk.net

jeżeli chcesz ponadprzeciętną scenę i brzmienie bliższe do neutralnego, choć nadal ocieplone to M1

jeżeli wolisz bardziej wyeksponowane wokale i ciemniejsze brzmienie to ProAlpha

(ja pamiętam wolałem te drugie za całokształt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam wspomniany przez Ciebie artykuł :) Skłaniam się chyba bardziej w stronę ProAlpha. Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie radzenia sobie ProAlph z bardzo szybkim basem i niższą średnicą (znowu nawiązuję do wyrabiania słuchawek przy szybkim i jednocześnie mocnym graniu).

 

Decyduję się na Brainwavz ProAlpha - zamówię je zaraz po wypłacie:P

 

Dzięuję wszystkim za wypowiedzi w moim wątku.

 

EDIT:

Szkoda, że nikt nie pokusił się o odpowiedź na moje pytania:)

Edytowane przez donVincente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności