Skocz do zawartości

Dac/amp do głośników


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję czegoś do swoich monitorów Heco Legato LO 22 (80 wat, 8 ohm). Grają one jak większość monitorów z tej półki cenowej- czyli jasno, dosyć klarowanie z niskiem basem- jednak ubogo w środkowy (jest ale techniczny bardziej).

 

Szukam jakieś dac + amp albo dac/amp by to jakoś fajnie brzmiało i dobrze je wysterować. Myślałem może nad czymś lampowym. Oczywiście wchodzą w grę konstrukcje chińskie i inne tego rodzaju.

 

Jeśli chodzi o cenę 400 zł? No maks 500 (ale to taki maks). Jeśli mają to być dwie konstrukcje- mogę poczekać np. wydać na ampa najpierw 300 zł (bardizej w tej chwili mi amp jest potrzebny niż dac- mam video, ale docelowo mają być pod laptopa)

 

aha- dac na usb :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka - ODAC + Lepai T-amp to świetne połączenie, neutralne - bardzo głębokie brzmienie basu, świetnie rozbudowana góra i bardzo przestrzennie (jednak sprawdzałem na razie tylko z Crystal 10, ale ODAC robił za źródło dla paru zestawów aktywnych), ale będzie trochę ponad budżet. I niestety nie znam Heco Legato LO 22, ale uważam ODACa z T-ampem za bardzo uniwersalne połączenie, więc na pewno nie schrzanią sygnatury głośników (jeśli Ci się podoba).

 

No i ODAC przyda się również jako świetne źródło pod amp słuchawkowy :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn fakt, będzie trochę więcej kasy ale propozycja miła- tylko ten Lepai T-amp średnio mi się wizualnie podoba... W nowym mieszkaniu to będzie na przezroczystym stole stało stąd pomysł jakiejś lampki.

 

W każdym razie na razie najważniejszy jest amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam srebrny - rzeczywiście nie wygląda to najlepiej, w czerni pewnie byłby ładniejszy - plus tandetne podświetlenie potka głośności, do tego wykonanie jest przeciętne (ale to w sumie bardzo mała kasa), ale działa ok.

 

Może szukać innego T-ampa? Chociaż nie wiem czego dokładnie - jeszcze tematu nie zgłębiłem ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC:

 

http://http://allegro.pl/hifimediy-sabre-usb-dac-2-0-i3194032656.html

 

lub

 

http://http://allegro.pl/muse-mini-dac-24bit-192khz-toslink-s-pdif-usb-i3194813517.html

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to nie bawiłbym się w lampę do tych Heco, tak jak koledzy wyżej pisali Muse M20/M21/M50 T-Amp będzie absolutnie wystarczający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie M50, cytat piotrus-g z innego tematu:

 

Ten muse którego linkujesz jest na układzie Texas Instruments a nie na Tripath. Całość właśnie rozchodzi się o to by był to układ Tripath.

 

TPA3123 to już coś innego niż TA2020/2021 dlatego bym nie ryzykował i wziął sprawdzonego Tripatha. Zresztą sam dzisiaj go w końcu wziąłem (ebay), aku już czeka, wybebeszone solówki również, także jestem ciekaw jak to razem zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie M50, cytat piotrus-g z innego tematu:

 

Ten muse którego linkujesz jest na układzie Texas Instruments a nie na Tripath. Całość właśnie rozchodzi się o to by był to układ Tripath.

 

TPA3123 to już coś innego niż TA2020/2021 dlatego bym nie ryzykował i wziął sprawdzonego Tripatha. Zresztą sam dzisiaj go w końcu wziąłem (ebay), aku już czeka, wybebeszone solówki również, także jestem ciekaw jak to razem zagra :)

Juz za późno, zamówiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam m50 i jestem na prawde zadowolony. Od tripatha ta2024 gra milion raxy lepiej. Tylko potek strasznie gowniany ;/ zeby kanaly graly rowno musi byc rozkrecony na 60% co najmniej...

Po maturach biore sie za wymiane.

 

Wysyane z mojego LG-P880 za pomoc Tapatalk 2

 

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dobra, odkopuje. Myślę nad wymianą muse m50. Coś polecicie? Nie musi być tak mocne jak m50, dwa ten potek wkurza- trzeba mieć mocno rozkręcone by było równo i dwa nie da się słuchać po prostu po cichu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polecam poszukać czegoś na kości tk2050, mocniejszy i technicznie lepszy niż słabsi bracia 2020 i 2024. Gra bez tak zwanych lampowych podbarwień które niektórzy w 2020 bardzo lubieją. Tk2050 dysponuje mocą 2x100W i bez problemu wysteruje dość wymagające kolumny (tak na przyszłość ;) ).

Miałem długi czas 2024, słuchałem 2020, a odkąd w systemie zagościł 2050, nie ma opcji powrotu do maluchów.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności