Skocz do zawartości

Ripowanie zabezpieczonej płyty audio do FLAC


LukaszX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poprosiłem aby pewna osoba zgrała mi płytki do formatu FLAC ponieważ nigdzie ich nie można dostać a ona akurat miała. I okej przegrała jedną płytkę pomyślnie, drugą też, ale przy próbie zgrania trzeciej płytki EAC wywala błędy odczytu i synchronizacji przy każdym utworze i pewnie jest to spowodowane tym że ta płytka jest "chroniona elektronicznie" ponieważ na jej opakowaniu widnieje napis ''copy controlled''. Tak bynajmniej mi ta osoba mowiła. Ta sprawa bardzo utrudnia nam życie, nie wiemy co mamy zrobić. Nawet ta osoba probowała odpalić program ''Anydvd'' i następnie sprobować zgrać EAC'em tą płytkę ale niestety nic ''Anydvd'' nie pomógł :( BARDZO PROSZĘ O POMOC

 

z góry dziękuje

 

PS: AHA! płytka została wydana przez wydawnictwo EMI.

Edytowane przez LukaszX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb "burst" w EAC

 

nawet nie próbuj żadnego "safe mode" bo tylko spalisz napęd cd/dvd albo i tak będzie trzask na trzaksu

 

tryb burst udaje "głupi stacjonarny odtwarzacz cd-audio" czyli taki napęd, który "poprawnie" odtwarza takie płyty

Ale rip będzie wtedy idealny? bardzo zależy mi na jakości dzwięku. Może lepiej zgrać płytkę na kompa jakimś programem typu Clone czy coś i potem do FLACA przekonwertować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź? posłuchaj?

 

albo odpowiedz na inne pytanie - chcesz jakikolwiek rip czy żadnego (albo z trzaskami)?

 

jak chcesz poczuć się dobrze, to sprawdź sobie rip z bazą AccurateRip

Ta osoba co ma zgrać płytkę mieszka pewnie daleko od mnie....... Co ma kilka/kilkanaście razy do sieci wrzucać to samo abym to przesłuchał?

i w ogóle płytki bardzo mało znane będą w tej baziedanych AccurateRip? nie chcę tej osoby męczyć z tym zgrywaniem bo i tak bardzo fajnie z jej strony że od tak pozgrywała mi te płytki. Jest sens konfigurować tego AccurateRip gdy płytka którą ma mi zgrać ta osoba jest mało popularna? Dodam że płytka to ''Twarze'' zespołu Milczenie owiec. Jeszcze może mi wysłać tą płytkę to sam będę mógł pokombinować........

Edytowane przez LukaszX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze masz 100% pewne wyjście, kup sobie płytkę i próbuj do upadłego

poradziłem sposób który nie raz pomógł mi przy kopiowaniu płyt na odtwarzacz, to wszystko

dobre zabezpieczenia mają to do siebie że nawet jeśli nie są w 100% skuteczne (w trybie burst i tak skopiujesz) to przynajmniej mocno utrudniają kopiowanie - miłego kombinowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki program - CloneCD - kopiował płyty z zabezpieczeniami. W tym temacie to raczej na CDRInfo.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma związku z zabezpieczeniem płyty z grą :)

 

najprostsze a skuteczne zabezpieczenie to poprzetykanie sektorów "audio" sektorami oznaczonymi jako "dane"

 

stacjonarny odtwarzacz cd-audio odtwarza je jakby nigdy nic (uznaje je za problem taki jak np. rysa, gdzie po prostu włącza się korekcja danych) zaś komputerowy napęd cd/dvd jako "mądrzejszy" ma tu tym większy problem, im wyższy "paranoid mode" został ustawiony w programie do ripowania, bo program każe mu odczytywać uszkodzony sektor w kółko i w kółko w nadziei że wreszcie zostanie odczytany "dobrze" podczas gdy nie jest to możliwe

 

co w praktyce objawia się niską prędkością kopiowania i niską jakością takiego nagrania (uszkodzone sektory wstawiane są jako trzaski do ścieżki audio)

 

tryb burst temu zapobiega - wyłączona jest wtedy paranoiczna kontrola napędu przez program, więc napęd włącza zwyczajne mechanizmy korekcji (tak jakby pod spodem był pyłek czy rysa) i ścieżka kopiuje się tak, jakby była słyszana na stacjonarnym odtwarzaczu cd-audio - czyli bez trzasków, mimo że celowo okaleczona już na etapie masteringu (dane z uszkodzonych sektorów są odtwarzane przez korekcję bądź interpolowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na Cdrinfo.pl poruszano też tematy kopiowania płyt Audio i zabezpieczeń (key2audio ?). Warto tam zajrzeć i poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie! ta osoba zgrała tą płytkę z którą były problemy, prawdopodobnie zgrała już ją wcześniej jeszcze za pomocą scrackowanego anyDvd(który nie dawał rady z tym zabezpieczeniem pewnie dla tego bo był scrackowany) . Prosiłbym abyście sprawdzili ten rip, tutaj link - http://chomikuj.pl/cortess87/Milczenie+Owiec+-+Twarze, chodzi o to że log EAC'a pokazuje że były błędy przy zgrywaniu płytki i jakość danego tracka(track quality) wacha się pomiędzy jakoś 91% a 94%, a powinno być około 100%, moglibyścię mi powiedzieć czemu tak jest? i czy to ma jakiś wpływ na jakość dzwięku? dla porównania tutaj ta sama płytka na Spotify http://open.spotify.com/album/0IByDpunmcJk0BoQtK40zt , wstawiła niby ją tam wytwórnia (EMI Music Poland), nie wiem w jakim formacie ona tam jest.

z góry dzięki

ps: Wydaje mi się że gdzieś w 0:16 sekundzie słychać taki lekkie zniekształcenie w piosence ''Oni'' gdy wokalistka zaczyna śpiewać głosem krzykliwym, nawet w logu z EAC'a (nagranie 9 czyli piosenka ''Oni'') piszę ''Podejrzane miejsce 0:00:17''. Bardzo proszę o pomoc, ja aktualnie mam słaby sprzęt audio i ciężko mi wyłapać jakieś zniekształcenia z piosenek, ale za niedługo będę mieć lepszy sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności