Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Mocny Bas i Szeroka scena - słuchawki do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, podobają mi się nawet bardzo, ale trochę przegiąłem z tymi bassrefleksami i są teraz, jak dla mnie, przebasowione.

 

Zatkam po jednym basrefleksie i będzie dobrze ;)

Swoje słowa kieruje głównie do autora tematu, nie wiem czemu na starcie je odrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem zdecydowany na akg,ale trochę przeraża mnie ich rozmiary,że niby nauszne a takie malutkie,ponieważ jak dotąd próbowałem tylko wokół nausznych i dokanałówek .Dokanałówki są najbardziej poręczne i najwygodniejsze,ale raczej nie znajdę takich z tak dużą ilością basu jak akg?

 

Oczywiście, że znajdziesz doki z taka ilością basu, tylko problemem jest budżet. Lekko ponad 200zł masz Eterny, które słyną z tego, że basu mają mnóstwo. Za 250zł możesz znaleźć używane Shure SE215, które tez mają dużo basu, a do tego mają świetną konstrukcję, są bardzo wytrzymałe, mają odpinany kabel, a na piankach Shure olives izolacja jest na bardzo wysokim poziomie. Zastanów się nad nimi, czasem warto poczekać trochę i dorzucić trochę kasy do budżetu, a kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam nieskam po słuchawkach dokanałowyc które miały być dla mnie ,,idealne'' chodzi mi o brainwavz m5 i odtwarzacz sansa clip plus.I tutaj scena była bardzo szeroka,dzwięk czysty,piękny ale basu tu raczej nie było,to znaczy był ale taki schowany.Jedynie po zabawie z eq z moją integrą w komputerze było lepiej,ale jednak został niesmak.Także moję się że zakupię takie Eterny i znowu będzie takie rozczarowanie.Dlatego chciałbym kupić słuchawki nauszne,ponieważ wydaje mi się że większy tzw.głośnik?(muszle) daje więcej basu ale może to tylko złudzenie?

 

Co nie zmienia faktu że zaciekawiły mnie te fischery... Potrzebują słuchawki,które grają basowo i mają wszystko to co najlepsze w basie,które potrafią tak Pier****** że z butów się wylatuje :D po prostu nie jestem z tych co będą narzekać na nadmiar basu.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy-szukam słuchawek które mają głeboki,nisko schodzący,dobrze słyszalny bas,które dosłownie wypie******* z butów,rozrywają głowę ale aby nie brzmiał sztucznie i nie przyciemniał jak już mocno innych pasm,a przy czym aby scena była nie naganna.

To mogę tylko powiedzieć o Sony XB500. Chyba, żadne słuchawki nie sprawią, że wylecisz z kapci, ale te mają pier..... jak żadne inne nausze w cenie do 200 zł. A jak chcesz doki tanim kosztem to Philips 3580. Ja kupiłem je za 40 zł, a po wygrzaniu mają tak nisko schodzący bas, jak owe soniaki. Wprawdzie reszta kuleje, ale z roxboxem można ich ptzyjemnie słuchać, a bas deklasuje np. AKG K518.

 

Najładniejszy bas słyszałem mają EX85. Jest bardzo przestrzenny, bo scena jest mega szeroka. Bardzo nisko schodzą też AKG K618, ale one są ciche i się łamia, także nie polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobały te xb 500,bo ładnie wyglądają,są bardzo wygodne,fajna regulacja no i potężny bas,ale szkoda ze nie można ich kupić już w sklepach ani na allegro,a szkoda.Jeżeli uda mi się takie znaleźć nowe za ok.200zł to jeżeli je weznę to będzie to lepszy wybór od np.akg 518 czy jakiś dokanałówek?No i jak się zgrają z sansą clip plus,sansa da sobie radę?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności jest wiele dokanałówek które zagrają lepiej niż XB500, również pod względem jakości basu. Ale Ty chcesz dużej ilości basu i żeby miały pierd.... I tu już się wybór skraca, bo zazwyczaj dobrze i szeroko grające słuchawki mają mało basu (fakt, że świetnej jakości, ale mało).

 

K518 mają lepszą średnicę i górę, ale XB500 bas. Można powiedzieć, że to poprawnie grające słuchawki z dużą dawką (sub) basu. Aha no i nie mają super szerokiej sceny, ale K518 też jej nie posiadają.

 

Musisz wybrać pomiędzy basem a ogólną jakością dźwieku. Jesli chcesz się wsłuchiwać w szczegóły to Xb500 nie są dla Ciebie, a jesli lubisz jak słuchawki skaczą Ci w rytm basu to lepszych nie znajdziesz do 2 stówek.

 

Sansa da sobie radę bo te soniaki są latwe do napedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony EX85. Mają one bardzo szeroką scenę, dzięki czemu bas jest przestrzenny. Wydaje się, że w wielkiej sali, gra ogromny głośnik. Bas schodzi bardzo nisko, ale traci impakt na sub basie (w przeciwieństwie do np. Philipsów 3850, czy Xb500). Ale najważniejsze jest to, ze bas jest bardzo różnorodny. Ma wiele postaci. Potraci zaskakiwać, a np. bas w K518 jest bardzo jednorodny.

 

Co do średnicy i góry to tutaj EXy również czarują. Przeczytaj reckę Rolandsingera w dziale recenzje.

 

Jeśli zależy Ci na jak najlepszym jakościowo basie (nie na ilości) i jak najlepszej ogólnej jakości dźwięku to ja bym wszedł w EXy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi stwierdzic czy taki rodzaj grania by mi przypasowal,widze ze masz te sluchawki i bx500,i jak je porownasz?,,

Traci impakt na subasie``-nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi;/

Ja po prostu tak mam ze chcialbym aby w sluchawkach byl caly czas bas,aby muzyka byla na podstawie basowej,oraz bas byl taki gleboki,gruby ,niz taki punktowy niczym strzelanie...

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Traci impakt na subasie``-nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi;/"

 

Chodzi o to, że przy najbliższym basie bas lekko traci moc i jest za bardzo głośny, choć słychać jego głębie. Xb500 już nie mam, ale słuchałem ich bardzo długo. Zniechęcił mnie raczej ich rozmiar niż dzwięk. Polecam te słuchawki do rapu, dubstepu. Robią z mózgu wodę. Dużo miękkiego basu, ma rózne postaci, ale IMO jakościowo bas jest lepszy w EX85, mimo, ze jest go duuuuuuużo mniej. Jesli słuchasz dużo rocka zależy Ci na szczegółach, detalach, wybrzemiewaniu gitar i krystalicznej górze to możesz się zawieść na XB500.

 

Najlepiej idz do MM i posłuchaj XB500, K518 będziesz już mniej więcej wiedział czego chcesz.

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mieszkam na zadupiu i najblizszy sklep mm to najblizej 80km,ewentualnie jak pojade do babci moge odwiedzic ten sklep jakis 15 minu jazdy.Wlasnie poszukuje takiego sklepu gdzie mozna przetestowac sprzet,znasz mozesz jakies podobne sklepy?W mm dają na luzie przetestowac słuchawek czy trzeba sie prosic?

Co do sluchawek znasz moze takie dokanalowe,ktore graja taka iloscia basu jak bx500?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 3580 mają bas najbardziej podobny do XB500. Mnóstwo subbasu. Uderzają potwornie. Kosztują grosze. Poczytaj na ich temat na head-fi. Tutaj nie są zbyt popularne, a tam są sensacją. Tylko one potrzebują mnóstwo czasu na wygrzanie bo prosto z pudełka grają słabo. Kupiłem ostatnio XB41 i mają gorszy bas niż te filipki. Także... Ale średnica i góra jest dosyć słaba, dlatego słucham na nich tylko basowych kawałków. Mogłbyś je spróbować bo z sansą i z roxboxem można je naprawdę fajnie equalizować. Aha i izolację mają świetną. Ostatnio nie słyszałem przejeżdzającej karetki 10 metrów ode mnie!

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tyle odpowiedzi a ja dalej nie wiem co wybrać,bo gdy na coś już jestem zdecydowany to okazuje się że tego nie brać bo jest coś lepszego,inny model itd..

Dzisiaj słuchałem na słuchawkach wokółusznych -razer electra i się trochę zdziwiłem ale rzeczywiście tłumienie dzwięków jest tragiczne ;/ Chciałbym coś bardziej podobnego na zwór razer electra ponieważ ma jest dużo dobrego basu,jak znajdą się doki dobrze tłumiace dzwięki z otoczenia to też mogą być...

I mam pytanie-czy jeżeli mi zależy na basie i scenie to bardziej kierować się na słuchawki nauszne czy doki?Oraz czy te drugie nie są gorsze od nausznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, przecież to takie proste - AKG K518... Od lat najlepszy wybór tego typu i masa zadowolonych właścicieli.

 

A doki przecież prawie każde tłumią na poziomie AKG. Dużo basu, scena, tłumienie, super dźwięk - Awei ES500. Jeszcze więcej basu - ES400. Z tym, ze na poziomie ES400 traci się już na jakości ze względu na poziom zniekształcenia pasma podbiciem midbasu.

 

Ze wazględu na scenę - nauszne, ze względu na tłumienie doki, ze względu na oba - AKG. Oczywiście możesz chcieć więcej, to wtedy coś profesjonalnego, np Vic Firth Sih1, lub JTS HP525.

 

A doki są i gorsze i równocześnie lepsze, bo to inne urządzenia i robią dźwięk inaczej.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie akg brałym od razu ale szkoda że są takie małe i podobno nie wygodne a scena jest gorsza niż w niektórych nausznych,może po prostu dobre doki do 200zł,które są dostępne w POLSCE!!!

Najwyżej zdecyduje się na zakup tych akg,ale jak myślisz zadowolą typowego basshead'a?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności