Skocz do zawartości

Słuchawki Do Discmana, Czy To Dobry Wybór?


piorut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum, ale przejrzałem sporo materiałów i teraz mam pytania co do przenośnych słuchawek do discmana. Nie liczy się dla mnie wygląd. Cena do ok.150zł (+-). Chcę nauszne,ale nie chcę zamkniętych. Czy przy moim discmanie (AIWA XPV-835, Panasonic SL-SX322) wymiana słuchawek dużo da (pchełki)?Póki co nie mam gdzie odsłuchu zrobić, jak będę we Wrocławiu to tak. Dlatego pytam oraz podaję muzykę jaką słucham,wydaje mi się to ważne:

-stare: Pink Floyd,Led Zeppelin, Deep Purple,Yes,Genesis,Marillion,King Crimson,SBB. Słowem stary rock, progres, czasem psychodelia.

-nowsze: polski rock, Porcupine Tree,Abraxas,RATM,RHCP,Nirvana,Tool,Iron Maiden,Metallica, ale też rzeczy lżejsze Living Colour, od taty czasem jakiś jazz,soundtracki. Nie słucham techno i hip-hop.

 

Moje typy(aczkolwiek nie znam się):

-Koss Porta Pro

-Koss UR40

-Sennheiser PX 100

-Beyerdynamic DT 131

Czy coś jeszcze wartego polecenia i które z tych?Wiem,że KPP mają dużo basu, ale może być mniej jak dla mnie,choć ponoć to najlepsze w tej cenie.

Ewentualnie kumpel jest w USA i mógłby mi przywieźć Grado SR 60 - jak czytałem to najlepsze i tam są za 70$,więc tylko dla nich nagiąłbym budżet,ale czy mogą służyć za przenośne i czy warto dopłacić?

Wiem,że na allegro jest dużo podrób różnych słuchawek,ale czy te też podrabiają?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdązyłem się dowiedzieć to zostały 3 typy, tylko proszę napiszcie coś, bo nie mam jak posłuchać:

- KPP (tyle, że zarzuca się im zbyt duży bas i zdominowanie niskimi tonami)

- PX 100 - wygodne i wsumie ok, a jakie są ich wady?

- SR 60 - tylko gdyby z USA - ale ponoć nie są wygodne, obwódki ostre i twardo zakończone

 

Mógłby się wypowiedzieć uzytkownik, szczególnie na SR60 myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem, wypowie się użytkownik... :D

Sennheiser PX100 - wygodne, dopracowane w szczegółach (poduszeczki na kabłąku, podgięte wyprowadzenia przewodów), dobrze przylegają do uszu. Składają się w kosmiczny sposób i chowane są do bajernego etui, coś jak na okulary. Jest to niezła ceremonia spakować te słuchawki, lub wypakować.

Wersja czarna ma nieco mocniejszy bas niż biała, bo gąbki są z innego materiału. Pasmo schodzi na prawdę nisko. Te słuchawki na pewno przenoszą, i to nieźle, częstotliwości rzędu 40Hz, a może i niżej. Możesz zerknąć na ich charakterystyki na www.headphone.com, i porównać np. z Koss PortaPro. Tony średnie są lekko ocieplone, fajna aura, niezbyt detalicznie brzmią. Tony wysokie są aksamitne, niemetaliczne. Te słuchawki brzmią raczej łagodnie, klimatycznie. Do wyciągnięcia z nich szczegółów potrzeba ostro grającego playera, np iRivera T10. Z tym playerem dobrze się kompensują, a szybki i suchy bas z T10 nabiera na nich nieco mięsistości. Scena dźwiękowa jest bardzo dobra i w dużej mierze zależy od źródła, Można by się pokusić o stwierdzenie, że PX100 w miarę wiernie odtwarzają przestrzeń dźwiękową.

Proszę ewentualnie o pytania szczegółowe, bo nie wiem, co jeszcze mogę o nich napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie tyle mi starczy.

Waham się pomiędzy nimi własnie (ale kupowałbym w PL bo tam gdzie kumpel może mi kupić kosztują 50$ więc żaden zarobek) a SR60 (69$) a kumpel mówi dopłąć, pożycz i bierz SR-80 za 95$. Ale nie wiem sam cz warto do discmana SR-80 (choć jeśli są wygodniejsze niż SR-60...),czy jest między nimi duża różnica?

 

 

Jedyne co mogę zrobic to pojechać do Wrocławia. I tam przesłuchać. Znacie dobry sklep (-y), gdzie umozliwią odsłuch i mają Grado,Sennheiser'y, Koss'y? Macie adresy www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Sr-60, po pierwsze do discmana sa lepsze ( bardziej efektywne), po 2gie glowna (wiem ze nie jedyna) roznica to ze maja poduszki-tzw 'comfies' a nie 'bowls'-ale mimo to sa ponoc wygodniejsze, po trzecie -zawsze mozesz zakupic poduszki od HD-414 za okolo 20 zl i bedziesz mial poprawe wygody i dzwieku. Niektorzy twierdza ze sr60 sa nawet lepsze a przynajmniej niegorsze od sr80. Jesli mialbym brac sr80 to wzialbym z cala pewnoscia Alessandro MS1 -tez za 99$-mialem nawet na nie ochotre ale slyszalem ze czeka sie na nie stosunkowo dlugo i dlatego zrezygnowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zrobię tak ( a jak coś źle robię to mnie poprawcie):

- jeśli kumpel da radę to kupi mi w USA Grado SR-60 (bo rozumiem, że nie ma sensu dopłącać do SR-80 i wcale nie jest powiedziane, że SR-80 grają lepiej?), Alessandro MS-1 nie ma w tym sklepie, chyba, że wiecie gdzie są tanio w NY?

- jeśli się nie powiedzie z USA to w PL kupię, pojadę do Wrocławia i przesłucham KPP i PX 100

 

Gdzie we Wrocławiu są dobre salony, gdzie umożliwią odsłuch tych wszystkich?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak Piorut-opinie sa podzielone-niektorzy wola sr80 ale sr60 uwazane sa za mniej jasne-bardziej nadajace sie do przenosnego odtwarzania-mniej wymagajace sprzetowo. Zapewne na dobrym sprzecie stacjonarnym Sr80 beda lepsze. Alessandro zdaje sie kupuje sie tylko z ich strony internetowej za 99USD. Ja juz zdecydowalem sie na Grado sr60, mozegdybym mial wiecej czasu do namyslu wzialbym MS1, jednak chce posmakowac dzwieku Grado a potem skoczyc polke wyzej do HD595 (ale to w przyszlym roku). To wszystko zwlaszcza dlatego ze sr60 w USA kosztuja tyle ile PX100 u nas a sa raczej lepszymi sluchawkami. AKG , ewentualnie Porty-u nas sie oplacaja ale PXy niespecjalnie.

 

 

Reasumujac-biorac sr60 za 69$ nie robisz bledu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 99% Kopaczmopa przekonałeś mnie do SR-60. Sądzę, ze pzry pzrenosnym sprzęcie to i tak luxus. Myślałem nad KPP a skończyło się na SR-60. Myślę, że nie odczułbym na discmanie różnicy między SR-60 a SR-80. A dodatkowewgo sprzętu do słuchawek to juz długi czas nie kupię. Więc dzięki jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie we Wrocławiu są dobre salony, gdzie umożliwią odsłuch tych wszystkich?

Pozdrawiam

W mp3store.pl we wrocku powini dac ci posłuchac , kiedys u nich byłem i słuchałem sobie PX 100 i PX 200 . maja tam tez Porty (zreszta wszytko jest na ich stronie) Jest jeszcze audiofilski salon na Kazimieza wielkiego (trasa WZ) tylko niewiem jaki tam jest dokładny adres , maja tam Porty niewiem jak z sennkami . Mozna tez sprobowac zaatakowac mediamarkt w galeri dominikanskiej .

Co do Grado SR60 to swego czasu chciałem sobie ich posłuchac we wrocku i niestety nieznalazłem sklepu gdzie je by mieli .

Pisze o nich dlatego ze jenak bym uwazał na te Grado . Nie wiem jaka moc na wyjsciu maja twoje discmany ale słuchawki maja 32 ohmy i skutecznosc 98db wiec potrzebuja jej jednak trszeczke w przeciwnym wypadku moze sie okazac ze beda grały cicho .

Ostrzegam dlatego ze mam discmana Sony i jego moc ledwo co wzmacnia pchełki :)) Mam tez irivera ktorego moc niszczy pchełki ale Grado to watpie czy by pociagnoł

 

PS.Z ciekawosci zaraz poszukam tych Sr-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznie wlasnie z tym bywa KMK . Jak slusznie wspomniales Grado faktycznie moga nie byc demonem glosnosci. Ludzie z Ipodami mowia ze latwo je ruszyc ale np. Ogorek na karmie stwierdzil ze sa wymagajace jesli chodzi o moc. Ja jeszcze slyszalem ze Sr80 juz w ogole sa bardzo trudne do wysterowania przez przenosne playery. Takie AKG k26p na 100 bedziesz mogl sluchac bo sa wydajne, bardzo glosnei ja na swoim playerze jak slucham 12/40 to juz jest glosno. Podejrzewam ze dla Grado to bedzie z 20-25. Ja bym jednak sie nie zastanawial i bral te Grado sr60-w razie czego pewnie sie ktos chetnie z Toba wymieni na PX100 Porty czy AKG a sa tam w naprwde przystepnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli ktos ma ochotę bawić się w wymienianie to OK Ja tylko proponuje odsłuchanie na tych discmanach tych słuchawek lub czegoś podobnego parametrami zeby zobaczyć efekt . Dobrze by bylo jak by znac moc wysciawa tych dismanów . Moj u10 ma 15mW na kanał (tzreba wiasc jeszcze pod uwage europejskie ograniczenia) i AKG k26p graja na nim moim zdaniem na styk tzn przy 20/40 juz jest glosno a przy 30/40 super glosno dalej juz niewiele co sie zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do 2 discmanów:

AIWA XPV-835

Panasonic SL-SX322

 

Nie wiem właśnie po Waszych wypowiedziach czy podołają SR'y w tym sprzęcie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o mocy,a o AIwie to już nic w ogóle. Mógłby ktoś pomóc jeśli wie gdzie jest taka baza danych szczegółowych. Bo na stronach producenta: Panasonic tego nie znalazłem a AIWA (ze starym logo) pojawia mi się tylko nr tel. do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna sie dowiedziec parametrów tych discmanów to niewiem ! Spróbuj znaleść jakieś słuchawki które maja 32 ohmy i skutecznosc w granicach 100 dB, to da ci jako takie pojecie o ich glosnosci . albo dorwij gdzies Sr60

 

kopaczmopa: pisał o wymianie to tez nie jest głupi pomysł . mysle ze jesli bys je juz sprowadził to sprzedanie ich nie było by trudne ( i pewnie bys jeszcze zarobił :))

 

Edit: Zresztą niewiem czy czytałeś forum jest tu troche na temat Sr60 temat mocy również jest poruszany (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badz dobrej mysli-ja bym bral sr60-a jak ich sie boisz ze nie podolaja to z sr80 w ogole rezygnuj. Zostaje Porta, PX i Px100 z ktorych pewnikiem AKG sa najglsoniejsze. Dziwne ze PX100 sa takie drogie-przez neta mozna zalatwic 35$ (ok.105-110zl) a wiec sie oplaca wtedy bardzo-nawet sie nie zastanawailem czy ich bym nie wolal. Wybralem Grado bo u nas sa duzo drozsze a maja swietna marke-mysle ze za 200-250 zasze je sprzedasz.

 

 

Oczywiscie ja slucham AKG na 12/40 ale na wlaczonym EQ-bez 14-16 jest glosno na Normal. Wydaje mi sie ze IFPy sa glosniejsze (18tka na kanal) ale co wazne ja mam softa koreanskiego i tam nie ma ograniczen glsonosci. Polecam AKG tym bardziej ze sa tanie i graja z moca ale nie sa to zbyt wyrafinowane sluchawki, ale ladnie izoluja i potrafia ladnie grac (ja dla swoich potrzeb zmienilem ustawienia EQ i jest ok.) Nie lubie zbyt mocnego dzwieku ale sluchawki musza miec potencjal, 'kopa'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności