Skocz do zawartości

Co wybrać? Jedno czy drugie? A moze cos innego? Glosniki komputerowe.


patricko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukam jakis dobrych glosnikow w dobrej cenie do laptopa. Przegladam przegladam i juz mnie glowa boli od tego wszystkiego. Do tej pory zawsze mialem jakies tam glosniki 5.1 wiec chcialbym kupic cos z subem ale w 2.1. Pytanie co polecacie bardziej:

Modecom MC-MHF60

 

czy

 

Edifier C2?

 

Oba w podobnej cenie, oba maja swoje plusy i minusy o ktorych mozna poczytac ale moze sa jakies plusy czy minusy o ktorych jeszcze nie wiem. Pomożcie. Dodam ze nie jestem fanem basowego łupucupu, wole mniej basu a dobrej jakosci i cenie sobie szeroka scene.Za modecomami przemawia sprawdzone opinie klasyczny wyglad, na minus wylacznik w subie i pilot ktory jest dla mnie zbedny a tylko zasmieca biurko. Za C2 przemawia chyba lepszy sprzet technicznie ale nie jestem pewny na minus wzmak osobno ktory tylko zajmuje miejsce mi niepotrzebnie poza tym kumpel kupil ostatni c3 i jedna kolumna grala mu inaczej (tj prawa inaczej niz lewa) wiec troszke mam obawy.

 

 

BTW po przejrzeniu oferty calej modecoma jestem w rozterce nawet co do systemu tj moze jednak jakies dobre 2.0? Nigdy nie mialem 2.0 i boje sie o slaby bas, boje sie zaryzykowac bo jak pisalem wyzej zawsze mialem cos z subem. 2.0 sa dosc wygodne bo staja sobie wszystkie pokretla sa pod reka itd.i mozna predko spakowac i zabrac gdzies ze soba w razie czegos. Ale to tylko moje dywagacje.

 

Jak myslicie? :)

 

(mam nadzieje ze dobry dział)

Edytowane przez patricko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz pare testow ja bym dolozyl troche i zakupil C2X edifiera ma lepszy bas niz Modecom i C2 plus.

 

http://zakupek.pl/test/glosniki/porownanie-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/

http://pclab.pl/art47654-18.html
http://www.hardwaremax.net/reviews/multimedia/573-test-edifier-c2x.html?showall=0&start=3

Jak masz wiecej kasy to kupuj C3 to jest najlepszy system 2.1 + wzmacniacz do 700 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz pare testow ja bym dolozyl troche i zakupil C2X edifiera ma lepszy bas niz Modecom i C2 plus.

 

http://zakupek.pl/test/glosniki/porownanie-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/

http://pclab.pl/art47654-18.html

http://www.hardwaremax.net/reviews/multimedia/573-test-edifier-c2x.html?showall=0&start=3

 

Jak masz wiecej kasy to kupuj C3 to jest najlepszy system 2.1 + wzmacniacz do 700 zl.

 

 

sluchalem c3 i szczerze mowiac zadna rewelacja, teraz sie tak zastanawiam czy oby edifier to nie jest marka przereklamowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, kurcze,dajcie se spokoj z tymi c3, nie o tym jest watek, ja tu szukam porady a wy zaraz bedziecie sie spierac o racje ktore nic nie wnosza.


Sklaniam sie bardziej ku tym modecom'om. Slusznie? A moze cos innego ktos poleci? Na pewno zrezygnowac z 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej jestem zwolennikiem 2.0. Z dobrych zestawów masz SHF56/80U/120U które są naprawdę dobrymi zestawami 2.0, stwierdziłbym nawet że lepsze od popularnych solo6c. Te modecomy MHF-60 to dobra propozycja jeżeli chodzi o zestawy z subem. Na pewno jakość dźwięku będzie gorsza od zestawów 2.0, ale skoro wcześniej miałeś zestaw 5.1 może być tak że bez suba dźwięk ci po prostu nie podpasuje. Jeżeli przemyślisz sprawę i stwierdzisz że przeżyjesz bez suba to te modecomy to jak najbardziej bardzo dobre rozwiązanie. Tu masz recenzje http://forum.mp3store.pl/topic/102282-test-goniki-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/ . Choć autor w recenzji miał mieszane odczucia, to jak sam stwierdził po małej zabawie z EQ stają się na prawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej jestem zwolennikiem 2.0. Z dobrych zestawów masz SHF56/80U/120U które są naprawdę dobrymi zestawami 2.0, stwierdziłbym nawet że lepsze od popularnych solo6c. Te modecomy MHF-60 to dobra propozycja jeżeli chodzi o zestawy z subem. Na pewno jakość dźwięku będzie gorsza od zestawów 2.0, ale skoro wcześniej miałeś zestaw 5.1 może być tak że bez suba dźwięk ci po prostu nie podpasuje. Jeżeli przemyślisz sprawę i stwierdzisz że przeżyjesz bez suba to te modecomy to jak najbardziej bardzo dobre rozwiązanie. Tu masz recenzje http://forum.mp3store.pl/topic/102282-test-goniki-modecom-mc-shf56u-mc-shf80u-mc-shf120u/ . Choć autor w recenzji miał mieszane odczucia, to jak sam stwierdził po małej zabawie z EQ stają się na prawdę świetne.

 

 

NAPRAWDE dziekuje :) teraz to juz sam nie wiem, obawiam sie zaryzykowac zestawu 2.0, gdybym tylko mogl przesluchac czy cos. Bylem dzis w roznych sklepach ale tam tylko creatice i logitech ("ma pan jakies inne? z tych lepszych to creative" :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam 2.0, myślę, że jeśli nie miałeś mocno podkręconych basów w tych 5.1, to dobre stereo ci wystarczy. Sam kiedyś myślałem podobnie przesiadając się z taniego 2.1, kupiłem Geniusy 1250x i wbiło mnie w fotel :) Teraz z racji naprawy Microlabów zostałem zmuszony do powrotu na to stare 2.1 i nie mogę zdzierżyć tego dudnienia, zatkałem bass-reflex, jest trochę lepiej, ale całość taka "niepełna", że żadnej przyjemności z tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tu ktos moze z woj. slaskiego z jakimis 2.0 co by mnie zaprosil na odsluch? :)

dodatkowe pytania:

1. czy te 56U dziala z odlaczonym pilotem (ta galką)? taka sama ma xonar u1 wiec bez sensu miec na biurku az 2 takie gałki

 

2. przy 60U (2.1) producent pisze ze kolumny z mdfu sa ale wygladaja jakby byly z plastiku. Moze teo mdf powleczony platikiem nie wiem. Moze ktos potwierdzic drewnianosc obudowy w modecom 60U ?

 

3. modecom 56u ma pasmo od 45 hz a model nizszy ma od 20hz. wtf?

Edytowane przez patricko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Działać będą działać, ale z tego co widzę, nie ma pokrętła na obudowie, więc głośności nie zmienisz ;) Chyba, że ustawisz na sztywno, odłączysz pilot i będziesz regulował w systemie.

 

Ad.3 Pasmem przenoszenia na papierze bym się w ogóle nie sugerował, nie ma to praktycznie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Działać będą działać, ale z tego co widzę, nie ma pokrętła na obudowie, więc głośności nie zmienisz ;) Chyba, że ustawisz na sztywno, odłączysz pilot i będziesz regulował w systemie.

 

dokladnie o to chodzi o regulacje glosnosci w systemie po wczesniejszym ustawieniu jakiegos tam wygodnego poziomu we wzmaku. Jak dla mnie to najwygodniejsze rozwiazanie. Ewentualnie jak zakupie xonara to nim regulacja.

 

Duze bedzie roznica miedzy wbudowana karta realtek hd audio a xonarem u1? oplaca sie? pytam o realna roznice w jakosci a nie zdawanie sie efekt placebo po kupieniu czegos lepszego za wieksza kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modecomy nie będą działać bez pilota, niestety. Sam wolałem rozwiązanie z wcześniejszych modeli, o czym chyba napisałem w reckach - panel sterowania na bocznej ściance kolumny aktywnej, szkoda że Modecom to zmienił. Korekcja dźwięku na subie i tylnej ściance aktywnych głośników w SHF to też nie jest najwygodniejsza sprawa. Do tego poprzednie serie miały widoczną i wyczuwalną skalę z zapadką na 0.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sterowania w modecomach wydaje sie byc mocno nieprzemyslane. no np jak mozna zrobic pilot do podglasniania bez opcji off/on calego zestawu tylko wylacznik gdzies na dole w skrzyni (przy 2.1)? mi tez bardziej odpowiadalo sterowanie na kolumnie sateliciez boku - glosniki sa komputerowe wiec wiadomo ze pod reka zawsze sa i blisko do przelacznikow, nie gdzies z tylu albo co gorsza na subie.

 

ponawiam pytanie: czy ktos z woj slaskiego?

Edytowane przez patricko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem mhf60u.

na razie testuje na realtek hd i jest calkiem przyjemnie zwlaszcza w muzyce gdzie duzo akustycznych instrumentow i sporo chórków. troszke brakuje srednicy ale minimalnie pomaga nieco podkrecic bas i nieco zmniejszyc sopran. dzwiek nie jest zalany basem jak to bywa przy 2.1, tu doskonale uzupelnia reszte pasma, wybrzmiewa z kultura tam gdzie trzeba a nie ile fabryka daje leje basu ile sie da. jak sie wygrzeja to pewnie bedzie ciut jeszcze lepiej.

sprzet dobrze zbudowany, ich wielkosc bardzo mi odpowiada, sadze ze 56u sa wieksze i mialbym problem by je zmiescic na biurku tak by nie stykaly sie krawiedziami z laptopem. glosnosc/moc w sam raz. pilocik fajny ale dalem go na dol, lezy na subie.

ciekaw jestem jaka bedzie roznicy po przesiadce na xonar u1 ktory jest w drodze

Edytowane przez patricko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z xonar u1 zestaw gra nieco lepiej, dzwiek jest czysty przejrzysty, przede wszystkim glosniki nie trzeszcza przy wyzszych rejestrach co rzadko bo rzadko ale jednak zdarzalo sie na integrze, teraz jest naprawde czysciutko i z czystym sumieniem polecam innym MHF60U Modecoma

Edytowane przez patricko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności