Skocz do zawartości

Audinst HUD-MX 1 + DT990 PRO


patrick25567

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiarami to sobie można manipulować dowolnie ;)

 

Wystarczy sobie wpiąć sprzęt w integrę a drugi w co innego.

 

Np taki Asus Essence One ma gorsze pomiary niż mój modowany SMSL SD650 i dostaje od niego bęcki, że szok, a na stronie producenta ma pomiary, że wpaść w zachwyt można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oblivion a słuchałeś ich chociaż przez 15min? :D Co to za parametr "rozdzielczość" - jak to się mierzy? Mam Ci udowadniać, że są lepsze słuchawki rzucając Ci czyjeś opinie? Nie chce mi się szukać, ale mogę dać Ci swoją opinie. Z SLki z fajnym torem potrafią zagrać tak samo dobrze albo i lepiej.

 

Kontynuując ten wątek pogłębiasz tylko offtopic. Kij z tym, że są lepsze, że są gorsze. Podobają się chłopakowi to niech na nich słucha i się innymi nie przejmuje. Napisałem Ci już gdzie indziej, że są pewne klasy dźwięku, a cała reszta to subiektywna interpretacja. DT-990pro to z pewnością dobre słuchawki - muszą być dobre bo służą do monitorania. Ale nie rób z nich świętego grala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick

Co do Twojego przedziału cenowego to tak jak pisałem ja bym wziął do DT990 Topping D20 + mikroforum i kiedyś upgrade AMP'a. Wtedy nie będziesz się musiał zastanawiąc czy to się zgra czy nie. Neutralny tor nie będzie optymalny do DT990, chyba, że miały by to być zastosowania inne niż muzyka. Poza tym zamiast odac lepiej hifimediy, w razie odsprzedaży nie będziesz dużo stratny , bo odac to może przyjść 30% droższy jak zostanie oclony.

 

A co do offtopu, którego nie zacząłem:

MrB pisałeś, że w testach dostają po tyłku, a teraz nie potrafisz żadnego testu podać, tylko mówisz o szukaniu opinii (a opinia i testy to co innego, zresztą one słabych opinii mają mało w porównaniu do wielu dobrych/rewelacyjnych opinii) czyli wcześniej fantazjowałeś lekko mówiąc. Ale tak to jest jak się chce coś na siłę udowadniać bez żadnej wiedzy oprócz parominutowego odsłuchu :P

 

Zresztą nie wiem po co w temacie w jakim ktoś pyta jaki tor za 5 stówek musisz pisać, że są to są przeciętne słuchawki (na podstawie wyłacznie odsłuchu parę minut, robisz teraz to samo co mikolaj jak to pisał, że D1100 to syf) - to jest właśnie offtop, a nie moje posty, które ja piszę. Rozumiem jakby pytał jaki tor do beatsów, wtedy takie teksty mogłyby być na miejscu, a tak tylko piszesz wręcz komuś, że kupił złe słuchawki lub mógł kupić lepsze.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mówiłem prawdę, po prostu nie chce mi się szukać i nie ma to sensu. Nie mówiłem o recenzjach DT990pro bo te zostały wyprodukowane X-lat tamu i mało kto pisze ich recenzje, może jakieś dzieci na head-fi. Natomiast w recenzjach nowych sprzętów cały czas pojawiają się porównania do DT990pro. I tak właściwie co chcesz udowodnić? Że się mylę? Nawet jak się mylę w stosunku do DT990pro to zaczynasz sprostowanie od niewłaściwej strony. Posłuchaj ich i zgodnie z tematem wskaż jaki tor, który będzie da nich dobry. Z tego co widzę jedynie powtórzyłeś to o czym ja cały czas mówię -_-. Nigdzie nie napisałem, że to są przeciętne słuchawki... Mówiłem tylko byś nie przesadzał z tymi porównaniami do HD800. Bo znam osobę która wolała słuchać na shp5401 niż HD800 ale to jeszcze o niczym nie świadczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie się ten offtop.. odpocząć człowiekowi nie dadzą :D

Z tego co widzę jedynie powtórzyłeś to o czym ja cały czas mówię -_-.

Może i powtórzyłem, ale podałem jaki sprzęt się mieści w tej kwocie.

Mówiłem tylko byś nie przesadzał z tymi porównaniami do HD800. Bo znam osobę która wolała słuchać na shp5401 niż HD800 ale to jeszcze o niczym nie świadczy ;).

To, że woli shp5401 co to ma do rzeczy, wiele zależy od toru, osłuchania, a w sensie co kto "woli" to jedynie od preferencji..

Argument, że coś jest stare to gorsze do mnie nie przemawia. Wmawiasz mi jakieś porównanie do HD800 - a ja tylko wymieniłem jedną cechę dźwiękową, którą mają na bardzo wysokim poziomie - ale najwyraźniej potrafisz w przeciągu kilkui minut poznać jak słuchawki w pełni grają, by negować ich testy. Strach pomyśleć czy recenzje też tak piszesz. Recenzja na podstawie słuchania jednego utworu, więcej Ci nie potrzebne bo masz złote uszy :D

Z reguły opinie o nowych słuchawkach są zbyt wysokie, dopiero jak ludzie ochłoną okazuje się, jak słuchawki grają. Co do X1, że lepsze dla każdego, nie sądze, widziałem recenzję na jednym blogu, gdzie autor stwierdził, że te słuchawki nadają się najlepiej do filmów i gier, a do muzyki to uważa CALe nawet za lepsze.

Bardzo bazujesz najwyraźniej na jakiejś jednej czy paru pojedyńczych opiniach (kto tu w końcu bazuje na "opiniach opinii") w necie o DT990 na forach - a również nieprzychylne opinie można znaleźć dla HD600, 650, 800 czy AKG K701 - a to przecież nie zmienia tego na jakim poziomie grają.

 

 

Kończę w tym wątku wypowiadanie się na offtop (i w innych wątkach) i kontrargumentacji, bo i tak za każdym razem czepiasz się jednego słowa wybranego ze zdania i próbujesz mózg wyprać jakimiś farmazonami ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion powiedz jeszcze czy słuchałeś DT990pro? Bo nie odpowiedziałeś. Może nie spędziłem z nimi paru miesięcy, ale to nie są słuchawki które coś ukrywają. A przekrój sprzętów na których je słuchałem dobitnie pokazał mi na co je stać i przy czym się wyłożą, oraz jakimi cechami się wykazują. Jestem dość pewny swojej opinii o nich. Nie wiem dlaczego uczyniłeś w swoich oczach ze mnie wroga tych słuchawek. Ja nic do nich nie mam. Wręcz przeciwnie, doceniam ich zalety. Ta rozdzielczość ich jest bardzo fajną cechą i zdążyłem ją zauważyć podczas ich odsłuchu i nie potrzebuje żadnych goldenearsów.net aby to stwierdzić ;). Nie ma jednak słuchawek bez wad. Jaką parę nie weźmiesz, jest w czymś dobra, a w czymś nie. Może wyrażenie które wcześniej pogrubiłeś było nad wyraz, jednak ja to, że akurat to zdanie wybrałeś z całej mojej wypowiedzi właśnie widzę jako czepianie się słówek z twojej strony, a teraz mi wmawiasz, że to ja robię pranie mózgu xD.

 

Na prawdę nie rozumiem całego tego zamieszania. Jeśli się do niego jakoś przyczyniłem, to nieświadomie. Jeśli coś odebrałeś jako atak na siebie, to sorry. Po prostu dla mnie "rozdzielczość" DT nie ma żadnej korelacji z HD800. Zupełnie inny styl grania, inne priorytety.

 

Prowadzimy inteligentną rozmowę na PW na argumenty i jeszcze mi nie odpowiedziałeś, chciałbym jakiś feedback :) Już napisałem w wątku chcesz mnie do czegoś przekonać - pewnie dam się przekonać, tylko chciałbym usłyszeć coś konkretnego i twoje zdanie, a nie kogoś tam z recenzji. No i na PW, żeby nie śmiecić w wątkach...

 

Co do autora tematu. To wspomnę jeszcze o tym, że są mody tych słuchawek i akurat nie mówię o open modzie bo na odac/o2 może on raczej zaszkodzić niż pomóc. Ale jest mod na obcięcie wysokich, przez co same słuchawki stają się równiejsze i lepsze w zwykłem słuchaniu.

 

Szkoda że D20 nikt na forum nie miał i nie może potwierdzić co to za sprzęt. Wydaje się ciekawym DACiem, nawet pewne pomiary są :D Cena nie zgorsza. Co do mikroforum, to sztuka sztuce nie równa. Dobry jest do "entry" samego zapoznania się z tematem wzmacniaczy. Lecz ja osobiście wolałbym uderzyć od razu w coś konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moj wybor padl... na O2/ODAC, gdyz jest przezroczysty i do tego przenosny. Co do modowania moich sluchawek to neeein. Bardzo lubie ich sposob grania, bassow dla mnie jest odpowiednio duzo, jesli je zmiejszycz to dlamnie bedzie za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności