Skocz do zawartości

Audinst HUD-MX 1 + DT990 PRO


patrick25567

Rekomendowane odpowiedzi

Podchodząc do sprawy na chłodno : w tym momencie Twoje słuchawki najbardziej cierpią przez brak wzmocnienia.

To jakie brzmienie powinien mieć wzmacniacz jest już kwestia drugorzędną i dyskusyjną (i to mocno - patrząc na spór jaki rozgorzał ;) ). Ponadto - nie ma się co czarować, sprzęt za 600 - 800 zł to nie jest żaden hi-end oferujący bezkompromisową jakość dźwięku i wygodę użytkowania, w tym przedziale cenowym zawsze będą jakieś kompromisy, zawsze będzie to coś kosztem czegoś.

 

Wszystkie proponowane w tym wątku wzmacniacze mają moc wystarczającą do napędzenia DT 990 pro.

Co więc wybrać? - To co będzie tańsze, łatwiej dostępne, to co będzie łatwiej serwisować w razie jakichś problemów.

 

Cokolwiek wybierzesz, będzie to zdecydowana poprawa względem X-Fi.

 

Jedyne co bym sobie na Twoim miejscu odpuścił, to polecaną Ci na forum benchmarka hybrydę HiFimana (o ile nie zamierzasz się bawić w "karuzelę" lamp i dopasowywanie brzmienia pod siebie). Ale to też trzeba wziąć poprawkę na fakt, że ja po prostu nie lubię elektroniki opartej na lampach (pewnie echa traumy z dzieciństwa, kiedy to wredny, lampowy telewizor Neptun pozbawiał mnie początków dobranocek ^_^ ).

 

Po zakupie możliwe są dwa scenariusze:

1) Zakupiony sprzęt ci totalnie nie podejdzie. Jest to mało prawdopodobne, ale może się przydarzyć. No cóż, pech. Wzmacniacz wyląduje w komisie, czy na allegro, Ty zaś co prawda stracisz trochę PLN. zyskasz natomiast bezcenną wiedzę: co ci się w tym wzmacniaczu podobało, co nie podobało i jakie cechy powinien posiadać następny.

2) DAC/AMP trafi w Twój gust. Wtedy radzę przestać czytać fora audio (a już Boże broń wyrażać radość z zakupu), bo natychmiast zostanie Ci wyjaśnione jakim to "totalnym badziewiem" jest Twój sprzęt i jak go "zjada i całkowicie miażdży" cuś innego, co co prawda jest cztery razy droższe, ale oferuje milion razy lepszą jakość dźwięku. Całą radochę z nowego sprzętu i słuchania na nim muzyki oczywiście wtedy szlag trafi ;)

Edytowane przez poharatek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X-FI Titanium bassu wystarcza ale jest chu..wej jakości i do tego zbyt nisko nie schodzi. Myśle że wezme O2/ODAC bo SMSL SD650 jest podobno dość awaryjny. Do tego O2 ma baterie wiec jest bardziej przenośny, myśle że zdecyduje się na niego :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc i oczywiście podawajcie dalsze argumetny (jeśli jeszcze jakieś macie) bo może mój wybór mogł by się przez te argumenty zmienić :D

Edytowane przez patrick25567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ile czasu słuchałem DT990pro ma znaczenie natomiast, że ich słuchałem i to na torach które pozwoliły mi wyciągnąć wnioski. Znam też inne modele beyerdynamic i wiem na czym polega sytuacja z nimi. DT990pro to dalej b.dobre słuchawki i nigdy nie mówiłem, że jest inaczej. Tylko one są MONITORAMI... i to pociąga za sobą konsekwencje. Dla mnie na oDAC/o2 byłyby pewnie "niesłuchalne" (później powiem o co dokładniej chodzi) Dlatego wolę X1, które jakością im na pewno nie ustępują, które lepsze to zależy od preferencji. Wymieniłbym też kilka innych słuchawek, ale po prostu radzę poczytać, bo w nie jednym teście dostają po tyłku (jednak nie są to słuchawki pierwszej świeżości). Te słuchawki, żeby naprawdę przyzwoicie grały to trzeba okiełznać. Jakbym osobiście robił pod nie źródło to w tym momencie wziąłbym PCM1793/SD793v.1 tuningowanego i do tego klona lehmanna. Wyszłoby jakieś 750zł bez konwertera i jakieś 900zł z konwerterem przy dobrych wiatrach. A ten zestaw już dawałby radę i pod względem jakości i sygnatury dźwięku. SMSL byłby pewnie też dobry, ale już napisałem co się z nim wiąże. To teraz tak mówię pod kątem swoich preferencji. Z Titanium to pewnie nawet 70% swych możliwości nie rozwijają. (podobna sytuacja jest z SLkami, wielu ludzi słucha ich z playera i mówią że CAL lepsze... a nie słuchali ich na dobrym torze, gdzie spokojnie mogą konkurować ze słuchawkami do 1kzł i może delikatnie odstawać od flagshipów do 1kzł (których dużo zresztą nie ma)

 

Jeśli chodzi o ODAC/O2 to sprawa się rozchodzi o to, że wiele osób nie rozumie założeń na podstawie których powstał ten sprzęt (wielu w śród tych osób jest "majstrów DIY" ). On powstał po to by być tani i dobry i wszechstronny. By oddawać muzykę 1 do 1. Oczywiście, że sam bezpośrednio nie zgra się z DT990pro tak jak co poniektóre sprzęty, ale "te zgranie się" miało w domyśle być korygowane DSP + EQ. A jak ktoś jest ekstremistą hifi to i na płasko będzie słuchał z przyjemnością. Lecz to z pozoru gorsze rozwiązanie sprawia, że tor zagra z wieloma słuchawkami. Bo jeśli zrobi się tor pod konkretne słuchawki, to już z innymi może całkowicie nie zagrać. W tej cenie o samą jakość dźwięku oDAC+O2 nie ma co się martwić Value jakośćcena za mobilne małe i świetne combo jest rewelacyjna (mówię takim złożeniu na forum za 700zł lub 800zł w oddzielnych budach).

 

Tak jak Kolega Poharatek napisał. Opcji podanych jest wystarczająco dużo. Kwestia teraz tylko by to sobie przemyślał dokładnie. Widziałem też na allegro różne ciekawe licytacje, np. Arcama, ale to wyjdzie już z deka drożej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam o2 bez odaca nie będzie miał problemu ze zgraniem się z DT990pro - z prostego powodu - on nie gra (tylko wzmacnia). Jednak jeśli chcesz poprawy w zakresie konturowości czy separacji, to klon lehmana wypadnie lepiej (na przykład).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle/dobrze do kwestia gustów. Tak jak Ci wcześniej napisałem dostaniesz DT990pro w 100% w czystej postaci ale nie wiadomo czy Ci się to spodoba, oraz czy użycie EQ/DSP rozwiąże dla ciebie kwestie zgrania.


Masz już na forum 2 osoby które tak słuchają i chwalą. Bamboszka i Poharatka, ale oni nie są Tobą i mogą mieć inne gusta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DT990 w dość dobrym przekroju źródła/wzmacniacze. Po za tym to o czym piszę opiera o obiektywne przesłanki i znajomości tego co słuchałem. Nikt nie karze mnie słuchać, nie mam monopolu na wiedzę absolutną. Nie interesuje mnie twoje zdanie Mikołaj i na mój temat i na temat sprzętów. Pisanie dużo wyrazów z gwiazdami nie sprawi, że staniesz się bardziej wiarygodny, ani że zyskasz władzę nad tym co ktoś mówi. Więc odpuść sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taki MrEkspert jesteś. uDAC i oDAC tylko chip dzielą wspólny. Części i pomiary to zupełnie co innego. Ale Ty swoje wiesz ;)http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/nuforce-udac-2-drama.html

 

Google odmówiło posłuszeństwa jeśli chodzi o twoją fantazje.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ile czasu słuchałem DT990pro ma znaczenie natomiast, że ich słuchałem i to na torach które pozwoliły mi wyciągnąć wnioski. Znam też inne modele beyerdynamic i wiem na czym polega sytuacja z nimi. DT990pro to dalej b.dobre słuchawki i nigdy nie mówiłem, że jest inaczej. Tylko one są MONITORAMI... i to pociąga za sobą konsekwencje. Dla mnie na oDAC/o2 byłyby pewnie "niesłuchalne" (później powiem o co dokładniej chodzi) Dlatego wolę X1, które jakością im na pewno nie ustępują, które lepsze to zależy od preferencji. Wymieniłbym też kilka innych słuchawek, ale po prostu radzę poczytać, bo w nie jednym teście dostają po tyłku (jednak nie są to słuchawki pierwszej świeżości).

Dla jasności napisz gdzie dostają po tyłku, bo jakoś czegoś takiego nie widziałem. Na http://en.goldenears.net/ , gdzie nie tylko słuchają, ale również mierzą, DT990PRO oceniają, że mają rozdzielczość na poziomie HD800, HD540 - czyli wyższą niż inne modele Sennheisera (w tym HD600 i 650), beyerdynamica (np. różne wersje DT770 i DT880, a także flagship T1), a nawet słuchawki audiofilskie (np. HE500 i audeze LCD2 v2).

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności