Skocz do zawartości

Audinst HUD-MX 1 + DT990 PRO


patrick25567

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.mp3store.pl/topic/101411-wzmacniacz-objective-2-by-nwavguy-wyszy-poziom-rozwaa/ - moja recka.

http://forum.mp3store.pl/topic/101411-wzmacniacz-objective-2-by-nwavguy-wyszy-poziom-rozwaa/?p=919606 - mój opis zapatrywania na wzmacniacze ogólnie

 

http://forum.mp3store.pl/topic/101334-test-wzmacniacza-objective2-oraz-przetwornika-objectivedac/ - recenzja naszego kolegi.

 

Decyzja należy do Ciebie prześpij się z tym.

 

o2+odac grają bardzo naturalnie i swobodnie. Gra płaską sygnaturą, ale dla niektórych może to oznaczać za mało dołu, a za dużo góry i środka. E9+E7 grało by bardziej w V i pewnie zdecydowanie bardziej konturowo i bezpośrednio. Więc kwestia czego możesz się spodziewać i co Cię interesuje jest dla Ciebie do przemyślenia.

 

 

Ja tylko powiem jakby to ktoś czytał i się sugerował na przyszłość, że o2 nie wysteruje prawidłowo żadnych ortodynamikow!

 

Ok. Czytałem, że mało który wzmacniacz słuchawkowy steruje ortho. Najlepsze efekty są na wzmacniaczach głośnikowych, albo słuchawkowych wysokiej mocy. Tak czytałem. Więc to raczej żadna wada o2. Ale do dynamicznych się nada, jak to Bamboszek mówił 7Vrms.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ten O2/ODAC wyglada interesujaca, ale jak mowisz, w dwoch podlach. Czyli O2 da sie za mniej wiecej 350 Zl kupic (bez bateri) a ODAC za ile ? Kiedy mowisz o komisie to myslisz tutaj o forum (sorry jestem nowy wiec zbytnio nie kapuje :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushmaster to Wolfson i końcówka wzmaka AB a nie dyskretna Klasa A.

 

Jakie ma to znaczenie w praktyce? Pytam poważnie :huh:

 

Marketingowe :)

 

Tak - zagadaj z Bamboszkiem. On Ci może złożyć/zamówić. Dobry kolega z niego, dałbym mu jakieś odznaczenie ;)

 

http://forum.mp3store.pl/forum/185-sprzedam/ chodzi o komisowy forum, ale i na allegro możesz poszukać. Na forum trzeba uważać na oszustów. Masz krótką notkę informacyjną na górze w dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 ty ktory masz DT990 PRO (czyli moje sluchawki) i SMSL-650 (czyli jeden z dwoch wzmacniaczy ktory rozwarzam kupic). Jak to sie zgrywa ? Czy miales przyjemnosc podlaczyc DT990 PRO do O2/ODAC i porownac do swojego SMSL-650 ?

 

Troche sie boje co do O2/ODAC'a po przeczytaniu twojej recenzji z racji jej transparecji, ani nie dodaje bassow ani nic. Juz sam nie wiem :blink:

Edytowane przez patrick25567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne marketingowe.

 

ESS Sabre gra inaczej niż Wolfson i to robi znaczną różnię obydwa układy znam.

 

Koncówka na elementach dyskretnych bez kondów odsprzęgających gra inaczej od tranzystotów w klasie AB, co Ty mnie znów próbujesz uczyć o sprzęcie, którego na oczy nie widziałeś.

 

Do DT990 PRO SMSL SD650 się spisuje świetnie, NFB 11.32 także jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 ty ktory masz DT990 PRO (czyli moje sluchawki) i SMSL-650 (czyli jeden z dwoch wzmacniaczy ktory rozwarzam kupic). Jak to sie zgrywa ? Czy miales przyjemnosc podlaczyc DT990 PRO do O2/ODAC i porownac do swojego SMSL-650 ?

 

Troche sie boje co do O2/ODAC'a po przeczytaniu twojej recenzji z racji jej transparecji, ani nie dodaje bassow ani nic. Juz sam nie wiem :blink:

 

Z SMSLem grają bardzo fajnie, ale nie jest wart pieniędzy które w niego włożyłem, ze względu na awaryjność. Ja mam do sprzedania, ale wyraźnie zaznaczam że sprzedaję jako uszkodzony, choć gra. Ktoś pisał że (chyba Ty MrB) że dobrze napędzone 990 grają mocno basowo, jeśli faktycznie tak jest, to w takim razie SMSL i Beresford napędzają je bardzo dobrze. O2/ODAC nie znam, a chętnie bym posłuchał.

 

Do DT990 PRO SMSL SD650 się spisuje świetnie, NFB 11.32 także jest ok.

 

Ale na 11.32 jest wyraźnie mniej basu, więc jest jaśniej, a to nie każdemu będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak pisałem, ale zmieniłem zdanie. Mocno basowo nie grają. Grają za to z wyraźnie zaznaczonym basem. Na pewno słychać jego podbicie. Dobrze napędzone, zaczynają po prostu oddychać, bo bez tego bas ucieka i grają tak sobie, chaotycznie. Ze wzmakiem sytuacja napewno się poprawia (chociaż w moim odczuciu ta moc którą ma audio-GD nie da im skoku jakości, jeśli Beres wg. Ciebie gra dobrze, to znaczy jest wystarczająco mocny do nich). Basowe potwory robi z nich z kolei basowe źródło ze wzmacniaczem dopiero. W tym wypadku jak twierdzisz, beres umila ich grę. I to może być właśnie dla kogoś kluczowe.

 

ESS9018 ma wyraźnie lepsze parametry od ESS9023, ale już ten drugi ma wystarczające parametry aby być przezroczysty dla ucha. Charakterystykę mają taka samą.

 

Może w DACach 5000$ te różnice jakoś wychodzą i zaczyna to mieć znaczenie. Na tym poziomie to raczej autosugestia.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napędzone, zaczynają po prostu oddychać, bo bez tego bas ucieka i grają tak sobie, chaotycznie.

 

Na żadnym z urządzeń które teraz mam na biurku(SD-650, 11.32, Bushamaster), moje 990tki nie grają chaotycznie, ale nie słyszałem ich nigdy na hajendowym sprzęcie, to fakt. Tylko że to chyba nie są hajendowe słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napędzone, zaczynają po prostu oddychać, bo bez tego bas ucieka i grają tak sobie, chaotycznie.

 

Na żadnym z urządzeń które teraz mam na biurku(SD-650, 11.32, Bushamaster), moje 990tki nie grają chaotycznie, ale nie słyszałem ich nigdy na hajendowym sprzęcie, to fakt. Tylko że to chyba nie są hajendowe słuchawki...

 

To znaczy, że wszystkie trzy dają radę mocowo ;) No nie są to słuchawki hajendowe... Ale uwierz mi da się z nich ten hajend wypompować, ale to też wymaga środków (które można by było przeznaczyć na lepsze słuchawki). Niektórzy uważają DT-150 za lepsze, a dla mnie są jeśli chodzi o jakość to całkiem przeciętne, ale zdaje sobie sprawę że jakbym dobrze dobrał DACa za 2 koła i wzmak za 1-2k to też by mi cudnie zaśpiewały. Z tym, że z tą kasą mogę mieć po prostu lepsze słuchawki :)

 

 

BTW. Ten Audio-GD wydaje się fajny. Do ortho mógłby być w sam raz. Jednak nie sądzę aby grał jakoś lepiej czy znacznie inaczej niż combo objective. Różnice w cenie wolałbym przeznaczyć na lepsze lub kolejne słuchawki. Bo wiadomo, że jedne słuchawki nie spiszą się tak samo dobrze we wszystkich gatunkach.

 

Ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwięku to źródła wbrew pozorom tak bardzo od siebie nie odbierają. Różnić się mogą sygnaturą i mogą wprowadzać pewne efekty (lubie to nazywać artefaktami) do dźwięku. Lecz na dobrą sprawę największą różnicę robi zmiana słuchawek.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-gd 11.32 można rozpatrywać jako upgrade odac'a, bo jest na wyższym modelu sabre.

 

hifimediy brzmieniowo raczej nie jest słabszy niż odac, przynajmniej na razie nie ma podstaw, by tak twierdzić. Zaś jego druga odsłona tak jak pisałem, może nawet grać lepiej od odaca ze względu na zew. zasilanie.

 

Mówieniem, że "to" i to nie jest warte sprawdzania bez słuchania i zaprzeczania temu co inną piszą, pokazujesz nieco ignorancji. Tak samo to pisanie, że DT990 pro nie są hajendowe, aż prosisz tutaj użytkowników DT990, aby wpadli i zaczęli wojnę :P Mówisz, że można kupić lepsze słuchawki - a przecież te mają naprawdę grono zwolenników i dobre recki/opinie (niektórzy wolą od HD600/DT880 itp), poza tym ile ich słuchałeś? Kwadrans?, a rokujesz jakbyś je miał rok.

Może i tak pisałem, ale zmieniłem zdanie. Mocno basowo nie grają. Grają za to z wyraźnie zaznaczonym basem. Na pewno słychać jego podbicie. Dobrze napędzone, zaczynają po prostu oddychać, bo bez tego bas ucieka i grają tak sobie, chaotycznie. Ze wzmakiem sytuacja napewno się poprawia (chociaż w moim odczuciu ta moc którą ma audio-GD nie da im skoku jakości, jeśli Beres wg. Ciebie gra dobrze, to znaczy jest wystarczająco mocny do nich). Basowe potwory robi z nich z kolei basowe źródło ze wzmacniaczem dopiero. W tym wypadku jak twierdzisz, beres umila ich grę. I to może być właśnie dla kogoś kluczowe.

 

ESS9018 ma wyraźnie lepsze parametry od ESS9023, ale już ten drugi ma wystarczające parametry aby być przezroczysty dla ucha. Charakterystykę mają taka samą.

 

Może w DACach 5000$ te różnice jakoś wychodzą i zaczyna to mieć znaczenie. Na tym poziomie to raczej autosugestia.

Zaczynasz wydawać wyroki co jak gra bez słuchania. Trochę to śmieszne, szczególne, że wszyscy co słuchali odaca i dragonfly wskazywali dragonfly za lepszy. To nie jest DAC za 5000$, tylko 250$.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo to pisanie, że DT990 pro nie są hajendowe, aż prosisz tutaj użytkowników DT990, aby wpadli i zaczęli wojnę :P

 

Jestem użytkownikiem DT990 i uwielbiam je, ale nie chcesz mi powiedzieć że uważasz je za hajend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plis przeczytaj jeszcze raz mój post, bo wyedytowałem lekko. Chodzi mi o prowokacyjny ton po prostu. DT990pro przez niektórych są uważane za lepsze HD600, a czyż to nie hi-end? Przynajmniej wysoka klasa za normalne pieniądze. No chyba, że powiemy, że hi-end to jedynie od audiofilskich cen słuchawek np. Audeze LCD2, HE500, ale i one przecież kolosalnie lepsze nie są.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ile ich słuchałeś? Kwadrans?, a rokujesz jakbyś je miał rok.

 

Nie podałeś cytatu, ale rozumiem że to nie do mnie?

 

Wracając do tematu, jeśli nie jesteś elektronikiem i nie masz ochoty bawić się w ewentualną naprawę, trzymaj się z dala od SD-650 :wacko:

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech joo... i wykoleiliście patrickowi temat...

A chłopak chciał się tylko dowiedzieć, jaki niedrogi DAC/AMP do 990 kupić ;)

Trochę się poczuwam do odpowiedzialności, bo to ja go naprowadziłem na pomysł pożenienia 990 z O2/ODACem podczas konwersacji na innym forum.

 

Rada dla patricka:

Podstawową zasadą przy kupowaniu sprzętu audio jest: "Nic na wiarę" - recenzje i opinie innych mogą co najwyżej pomóc w wytypowaniu kandydatów, ale przed zakupem powinno się własnousznie przekonać jak dany sprzęcior gra. Inaczej będzie loteria....

Tu pojawia się problem: ani SMSLa ani O2 w żadnym sklepie nie odsłuchasz, odpada też odesłanie po 10 dniach ze względu na niezgodność. W dodatku wydaje mi się, że nie do końca wiesz co znaczy, że wzmacniacz jest "neutralny", albo "ciepły". Weź więc słuchawki, przejdź się do jakiegoś salonu audio i poproś o odsłuch różnych wzmacniaczy. W ten sposób dowiesz się przynajmniej co znaczą te wszystkie pojęcia którymi się ludzie posługują w recenzjach i opisach.

Ale to też nie zagwarantuję, że się wstrzelisz z zakupem.

 

Przyznam się, że kupowałem O2 "w ciemno", miałem co prawda wiedzę co to znaczy, że wzmacniacz jest neutralny i transparentny, ale i tak był stresik, czy aby krew z uszu przy wysokich nie popłynie. (Dla zatroskanych o moje uszy: nie popłynęła, sopranów jest w cholerę i trochę, ale są one naprawdę bardzo dobrej jakości, trzeba nagrania mocno skopanego podczas realizacji, żeby zaczęły drażnić).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oblivion masz PM ode mnie :)

 

Ja nie wiem gdzie tu prowokacje widzisz? Po prostu nie przeczytałeś uważnie moich wypowiedzi. Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź o DT990pro i postaraj się ją odebrać OBIEKTYWNIE. Bo na razie coś insynuujesz co nie jest prawdą. ;) Twoja wypowiedź odnośnie różnic w słuchawkach tym bardziej wskazuje na to, że to wszystko jest subiektywne....

 

@poharatek

 

Dokładnie tak! O2 może się wydawać jasny, bo nie wycina wysokich po same 48khz i nie podbija innych pasm. Jednocześnie nie będzie, ani ciepły, ani suchy, ani wygładzony, ani szorstki - znaczenie neutralność trzeba odsłuchać samemu ;)

 

@Down

uDAC to schrzaniony układ, marnie wychodzi w pomiarach. Twórcy tłumaczą się, że robili go na ucho (tak jak niektórzy eksperci tutaj wypowiadają się biorąc wszystko na ucho). ODAC natomiast gra równo jak stół. Jeśli Audio-gd jest jaśniejsze to tym bardziej nie nadaje się dla DT990pro (a przynajmniej nie zbalansuje on sygnatury).

Niezmodowane ha info gra bardzo słabo. Jedynie wzmaka ma w miarę. Ja nie wierzę w modowanie na ucho... chyba, że ktoś lubi słuchać equalizera i wmówi sobie, że ktoś jest świadomy poprawy jakości bo mu tak ucho mówi.

Jedyne co się zgadzam to to że DT990pro to są dobre słuchawki i można z nich dużo wycisnąć. Lecz jest sporo które prezentują się lepiej. Choć wiadomo i tak wszystko to kwestia gustu...Każdy ma swoje pojęcie high-endu, ale definicja na google twierdzi, że tą nazwę głównie się używa w odniesieniu do ceny. W audio używa się pojęcia hi-fi. I to nie chodzi o "żadną technologię" tylko o parametry uzyskiwane przez źródło i ew. parametry słuchawek. DT990pro to mocna Vka więc hi-fi napewno nie są. Niech po prostu zostaną w naszej rozmowie słuchawkami studyjnymi z przed x-lat, które mogą się jeszcze dziś podobać :)
Co do orthodyniców to nie wierzę w ich kosmiczą przewagę do dynamików (przynajmniej nie w modelach które jeszcze są ze sobą porównywalne cenowo). Jednakże, wierzę, że orthodynamiki mogą naturalniej przekazywać dźwięk i pokazywać szczegóły i aspekty grania których dynamiki nie potrafią przekazać, różnica jest w technologii i jeśli chodzi o słuchawki to akurat to ma obiektywne znaczenie. Wszystko to wychodzi w praniu. I nie sposób docenić słuchawek orthodynamicznych na krótkim dystansie. Mogą i z opisów wynika że często są mniej efektowne i mniej dyskotekowe od zwykłych membran, ale właśnie duże lepiej przedstawiają dźwięk hifi. Ot wszystko będzie zależeć od gustu i nastawienia.

 

Z mojej strony koniec OT. Proponuje by wycinać albo przenosić oftopic, bo rzeczywiście napaskudzimy koledze w temacie :)

Jak ktoś ma wiedzę, której nie posiadam i chce mi coś wytłumaczyć to zapraszam na PW. Cheers

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ******le, ludzie co wy piszecie ?!

 

To nie jest temat czy DT990 są hi end, swego czasu był i dalej są bdb słuchawkami.

 

SMSL bardzo ładnie, szczególnie modyfikowany pasuje do DT990 PRO potwierdzam to ja i moi klienci, którzy są moimi kolegami, a skoro potwierdza to z 5 osób poza mną to jest to już jakiś sygnał, że warto.

 

Audio GD nie jest upgrade O2, a kompletnie innym poziomem sprzętu, który jest technologicznie dużo bardziej zaawansowany, ESS nie jest przezroczyste, raczej to jasny i detaliczny układ, który trzeba równoważyć, 9018 gra inaczej niż 9023 mimo wszystko, wystarczy posłuchać uDAC a Audio GD, kompletnie inne granie ;)

 

ODAC-a to przebija modowane HA INFO U2PLUSV2, które mam na kolanach teraz a na głowie ATH A900, gra to super, nie ma się do czego czepiać ;)

 

HE-500 ? Nic specjalnego, ja od siebie polecić mogę DT860 są szczególnie godne uwagi, bo jest wyprzedaż i można je za dobrą kasę kupić to takie DT880 Edition 32ohm w innej obudowie (dostajemy za to lepsze pady) ale są całe z plastiku.

 

Mają świetną, bogatą średnicę oraz bas i góra super uzupełnia resztę, to są słuchawki dla osób, dla których DT990 PRO grają za bardzo V-ką, a mają 32 ohm idą z czego popadnie :)

 

A co do Audio-GD + orto to nie bardzo, owszem pogoniły moje Fostexy ale trzeba kręcić bardzo daleko żeby było super, podobnie było z Senkami HD650. Ale nawet LC tutaj jakoś wybitnie nie wypadł.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow ludzie zrobiliscie z mojej glowy galaretke. Sprobuje opisac jaki dzwiek lubie : Musi byc w miare dynamiczny z podbitymi bassami lecz nie zalewajacego wczystkiego, zeby bylo w miare detalicznie, prawie analitycznie, wystarczy czy trzeba jeszcze jakos innaczej to opisac ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć tylko co do połączenia DT 990 z O2/ODAC i w stosunku do Twoich wymagań jest tak:

Jest dynamicznie, nie za bardzo rozumiem, jaka różnica jest między "detalicznością" a "analitycznością", ale na 100% żaden niuans nagrania przy odsłuchu nie umyka (co jest obosieczne - bo np. wszystkie pyknięcia i trzaski popularnych "vinyl ripów" będą doskonale słyszalne).

Basy mogą Cię rozczarować, bo nie są podbite. Na mój gust basu jest w sam raz; pojawia się tylko wtedy, kiedy powinien i w takiej ilości, jak to sobie założył realizator nagrania (no ale to jest mój gust i niekoniecznie każdy musi się z tym zgodzić).

 

Z tego co pamiętam, w tej chwili masz Bejery podpięte pod jakąś kartę od Creative'a?

Jaka to konkretnie karta? Na jakich ustawieniach słuchasz? Czy masz włączone jakieś creativowe "polepszacze" dźwięku?

Co równie ważne: jakiej muzyki słuchasz? W jakiej jakości? Na jakim odtwarzaczu? (i na jakich ustawieniach odtwarzacza: jakie urządzenie wyjściowe, czy są włączone jakieś wtyczki DSP, jak ustawiony jest equalizer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie slucham na X-FI Titanium bez zadnych "polepszaczy" dzwieku. Slucham na ustawieniach "muzycznych", sa tez ustawienia "dla graczy" i "do robienia muzyki". Slucham duzo pop'u, rocku'u, RnB, muzyki elektronicznej, rzadziej zdarza mi sie posluchac muzyki klasycznej ale zdarza. Ogladam tez filmy i gram w gry typu BF3, Far Cry 3 itp. Slucham muzyki w jakosci FLAC lub minimalnie MP3 256kbp/s. Slucham muzyki na komputerze jak i laptopie. Equalizer jest wylaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie do Ciebie, czy na x-fi starcza Ci basu? Warto byłoby poczytać czy tam x-fi ma liniowy bas czy podbity. Bo jeśli to drugie to patrz na te propozycje powyższe, które grają ciepło z dobrym dołem. Myślę, że propozycji w temacie nieco było, tylko musisz po prostu to wszystko przeanalizować. Możesz też sprawdzić podbicie basu w swojej x-fi (przez ten suwak zwiększania basu, niekoniecznie EQ), czy naprawdę będziesz wolał takie granie.

 

Co do offtopów dużo nieporumień wynikło - np. nikt nie pisał, że NFB 11.32 jest upgradem o2 :P

Trochę źle post napisałem - powinienem spytać MrBrainwash, jakie to lepsze słuchawki są od DT990 PRO w ich cenie i czy swoje wnioski o przeciętności DT990 wyciąga na podstawie kilkuminutowego odsłuchu? :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności