Skocz do zawartości

Sansa Clip+ bateria


Fruity

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Nie wiem czy to normalne, ale słuchałem sobie muzyki o bitrate 128kbps (akurat miałem pod ręką taką) i po mniej więcej godzince słuchania od 100% zmalało do 89%. Nie wiem czy to wadliwa bateria.

 

Kiedy pierwszy raz ładowałem to naładowałem do 88% i zabrali mi prąd, ponownie włączyłem go po kilku godzinach. Nie wiem czy przez to mogłem zepsuć baterię.

 

PS. Odtwarzałem z pamięci odtwarzacza, nie z karty.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj czekaj... Po godzinie grania zjadło Ci trochę baterii to wg Ciebie problem? Serio? Sprawdź sobie po jakim czasie rozładuje Ci się całkiem bateria. W bateriach litowo jonowych nie trzeba za każdym razem do pełna ładować baterii, częste kompletne rozładowywanie i ładowanie do pełna potrafi im nawet zaszkodzić. Od czasu do czasu można taki zabieg przeprowadzić, żeby urządzenie poprawnie odczytywało pojemność baterii. Czas trzymania baterii zależy też bezpośrednio dość mocno od głośności na jakiej słuchasz muzyki.

Clilp ma szacowany czas pracy ~10h (nie pamiętam dokładnie ile, może to być 8, a może 14), więc -10% po godzinie pracy to chyba nie taki zły wynik, co? Naładowanie nie do pełna teoretycznie nie powinno mieć żadnego znaczenia dla czasu pracy baterii. Najważniejsze to jak najrzadziej dopuszczać do pełnego rozładowania, bo można całkiem zajechać baterię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj RockBoxa, zrób test Battery Runtim'em i porównaj wyniki z tym: http://www.rockbox.org/wiki/SansaRuntime.

 

W Clipie jest aku Li-Ion, a on lubi częste doładowywanie: http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries więc nie doładowując na pewno nic nie zepsułeś :)

 

Btw, te akumulatory działają najlepiej w zakresie 60-100%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale było to pierwsze ładowanie, a w instrukcji można przeczytać, że po raz pierwszy należy naładować do końca. Jeszcze jakby tego było mało włączyłem clipa pod ładowarkę 300 mA i nie spojrzałem czy się ładuję ;/ (bez komentarza proszę).

Co do RB to zainstaluje i zrobię testy.

Stronka z porównaniem, którą podałeś nie działa: Acess Denied. Jest napisane, że stronka nie istnieje.

Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności