Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki wokołouszne/nauszne do 200 zł (Rap)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym poznać wasze zdanie odnoście słuchawek do Rapu w cenie ok. 200 zł o budowie najlepiej wokoło usznej, chyba, że jakoś mnie przekonacie do nausznych :) .

Ostatnio z Waszą pomocą zakupiłem Shure SRH 240 i do jazzu są znakomite, akustyki i inne gatunki też dobrze latają w tych słuchawkach, na tych słuchawkach szukam sampli i ja tnę. Teraz zaś jak wspomniałem wyżej szukam słuchawek do rapu, czyli poniekąd do tworzenia bitów.

Więc potrzebuję czystego dźwięku i dobrego podbicia basu, gdyż nie mam odpowiednich głośników, a chciałbym, żeby moje bity miały dobre brzmienie i bas oraz żebym mógł w nich wyruszyć na podbój ulicy. Odłączany kabel mile widziany.

 

Z poprzedniego tematu wyłuskałem, iż nadawały by się te modele:


1. SUPERLUX HD661
2. Pioneer MJ721
3. Audio-Technica ATH-SJ55 Dj

 

NAUSZNE:


4. AKG K518 DJ
5. Sony ZX600
6. Maxell Retro DJ

 

Oczywiście ja podaję tylko to co udało mi się wyłuskać i jestem otwarty na propozycje. (Prawie wszystkie za wyjątkiem CREATIVE AURVANA LIVE!, gdyż posiada je mój brat i nie zbyt przypadają mi do gustu, dźwięk jest bardzo dobry, ale nie oczarowały mnie)

 

Proszę o odpowiedz i ponownie liczę na waszą pomoc ;)

PS: Zapomniałem dodać, że posiadam wzmacniacz Fiio E6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale większość modeli, które podałeś jest nauszna nie wokółuszna. Do "tworzenia bitów" to jakieś monitorki. Tyle, że raczej już nie pokażesz się na ulicy bo większość dyskwalifikuje rozmiar.

Kilka dni temu kupiłem sobie SJ55 na miasto (właśnie głównie do rapu) i co prawda jeszcze się nie wygrzały, ale sądzę, że mogą być dobre do tego zastosowania. Puki co momentami troszkę bas muli, ale mam wrażenie, że z czasem się poprawia. Nie chcę oceniać przedwcześnie, ale powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że podałem słuchawki nauszne, ale jeśli ktoś by je polecał musiały by naprawdę mieć miażdżącą przewagę. W takim razie czekam na jakieś informacje odnośnie Twoich SJ55 jak już się wygrzeją ;)



A czy miał ktoś przyjemność obcować z SUPERLUX'ami HD661? Bardzo ciekawi mnie ten model, a nie mam gdzie ich odsłuchać bynajmniej na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odziwo mało słuchawek radzi sobie z kawałkiem W.E.N.Y "Od do", a tak to:

1. Nas - The Message (myślę, że ten bass jest dobry do sprawdzenia słuchawek zawsze mam ten numer na telefonie)
2. Bisz - Banicja (wstęp)
3. The xx - Chained
4. Tupac Featuring Notorious B.I.G. "Runnin' (Dying To Live)"
5. Snoop Dogg - Sweat (ale nie z Davidem Guetta'm)

Tego naprawdę było by sporo, ale teraz nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sporo informacji o HD661 http://forum.mp3store.pl/topic/85185-superlux-hd661/?hl=hd661 - basu to jakiegoś super mocnego nie mają, ale cała reszta pasma dobra.

Prawdopodobnie dałoby się je zmodowac żeby były bardziej basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę wspomnieć, że mam Fiio E6 :) EQ od 80 do 13 K oraz ustawienia X-bass. Myślę, że przy dobrych ustawieniach i wymianie kabla dało by się z nich wykrzesać trochę więcej, ale ja się nie znam ;D



Zaintrygowały mnie teraz Superlux'y HD-631. Może grały by lepiej bez wzmacniacza, niż Hd 661 + E6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Saturnie i powiem ,że troszkę posłuchałem(z I9000, iPhonem oraz CD Playerem Saturna):

 

Z nausznych(opisane wrażenia z iPhonem):

 

AKG Q460 - kompletna porażka na niczym nie zagrało to lepiej niż iBox'y za 30zł :D Wszystko zalane basem zza ściany.

AKG K430 - Bardzo fajne, zrównoważone pasmo, nic się nie zlewa ani żadne pasmo nie jest zalane. Do 120zł bym brał.

AKG K518 - Lepiej niż 430 - czytaj przyjemniejszy bas, ale tutaj miałem wrażenie ,że trochę się za bardzo zalewa pasma.

Sony ZX600 - Przyjemnie. Są wygodne. Z iPhonem grają bardzo przyjemnie, jest bas nie zalewa i potrafi tupnąć(ale nie spodziewaj się nie wiadomo czego - mimo wszystko jest fajnie) Dodatkowy plus to jakość wykonania w/w modele nie mają startu w tym przedziale cenowym(co trzeba zauważyć ,że sony dostaniemy już od 150zł a takie chociażby 430 po 210 a brzmią gorzej w parze z iPhone) dodatkowo dodam ,że całkiem dobrze wygłuszają stałem obok działu z kinami domowymi więc było tam stosunkowo głośno i w niczym to nie przeszkadzało bym mógł delektować się muzyką - tego o 430 powiedzieć niestety nie mogę.

Sony ZX300 - Trochę mi się zapomniało jak to grało ale wiem ,że pasmo było zalane więc długo nie słuchałem i sobie je darowałem.

 

Osobiście bym wziął Creative Aurvana Live! ale ,że ma być do autobusu to zamawiam sobie czerwone Sony ZX600 wypadają najlepiej dźwiękowo, basowo oraz cenowo i wykończeniowo ładny design orazwykończone szczotkowanym aluminium, dodatkowo mają wtyczkę 90 stopni. Tak możecie odnieść wrażenie ,że ja już wybrałem słuchawki od początku, ponieważ te sony mają wszystko czego chciałem, ale musiałem posłuchać by utwierdzić się w przekonaniu :). Do domu jeśli chcesz mieć słuchawki z na prawdę fajnym basem to bierz HD 380 Pro.

Edytowane przez Piorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności