Skocz do zawartości

IEMowy odpowiednik HD650 lub K550


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam słuchawek dokanałowych.

Przesłuchałem ich już kilka ton, ale zawsze coś nie halo. I postanowiłem rozpocząć o "wykresów" inaczej życia mi nie starczy.

 

No więc, szukam słuchawek, ktore będą miały maksymalnie zbliżone FR do tego:

3c7a27dace4e4c6da9f3fc979f578d01.png

Lub do K550

825ad6d43afaa0c7799775578327ae7a.png

 

Niby Westone 4 grają prawie tak jak chce, ale to prawie, to dziura na wysokiej średnicy:

a1fba011bd11a6e10c8fbaa36c5684e7.png

 

Jak czegoś za dużo to mogę sobie poobcinać, ale jak czegoś nie ma to nie dorobię tego w żaden sposób...

 

Pomóżcie kolegi, bo decyzje podjąć muszę szybko.



Do tego dochodzą jeszcze wybrzmiewania. Westone niestety brzmi strasznie sucho...wysokie nie są takie jak lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że koniecznie je powinieneś odsłuchać. Nie tyle dołek się rzuca w ucho co te dwie zwyżki zaraz za nim. Dodają w cholere detaliczności. Dodam jeszcze. że jak na doki, to audeo grają nieprawdopodobnie przestrzennie.



a jakiej sluchasz?



i jeśli mogę małego off-topa: masz w sygn. fidelio... jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock, Prog Rock, NWOBHM, Classic Rock, Jazz, Klasyka, Folk, Black Metal, Country - ogólnie wszystkiego co ma żywe instrumenty. Eketroniki sporadycznie (tutaj westone dają rzeczywiscie rade).



Fidelio w 100% to co napisał Tyl Hertsens. To nie słuchawki dla audiofila, nie są w żadnym wypadku referencyjne, za to mega wygodne, nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki, ani w długich rozmowach przez telefon. Nie da się w nich za długo wysiedzieć, bo skórzane pady męczą. Dzwięk z dołkiem na górnej średnicy i wysokich. Nie są meczące, ale jak chce "posłuchać" muzyki to HD650 albo K550 - te mam do pracy, żeby móc słuchać i gadac jednocześnie. No to takie słuchawki roboczo-telefoniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi fidelio?:) jak się sprawują?

 

To podobny repertuar co i umnie, a ciągle wracam do audeo i CAL!:) nie stać mnie było do tej pory na słuchawy za 1300. o audeo powiem tyle, że są cholernie selektywne jak na tę cenę. jak sobie posłuchasz na przykład s&m metallici to są jedne z niewielu słuchawek poniżej 1000, które się nie pogubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

121 i 232 maja bardzo podobne wykresy. nie zmieniali charakterystyki tonalnej. if it's not broken don't fix it:D

:woot:

To radzę posłuchać bo przy PFE1XX 232 to basowe monstra. Całość jest podkręcona a basu jest zdecydowanie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym wykresie masz "long foam". I tu bym celował. Z żadnymi innymi tipsami W4 nie zagrały mi tak fajnie. Jest gładko, miło, bez krzyków. Równiutko (nooo, czasem bym chciał więcej basu) i przyjemnie. I takich bym Ci radził spróbować posłuchać.

Silikony "drą japę" sybilantami (no, nowiutkie StarTips są sporo lepsze, w sumie musiał bym osłuchać żeby sprawdzić czy nie lepsze niż pianki) a tripleflange stockowe gniotą w uszy jak głupie. Białych stockowych tipsów się nie da używać bo wypadają i rozpychają kanał.

 

Mój tip, W4 na Comply P posłuchaj. Ewentualnie obadaj temat SE535 może. Ponoć mają "customowy styl" jak to piotrus-g w recenzji napisał. On też W4 do HD650 odniósł (jak dla mnie HD650 są dużo gęstsze niż W4).

 

Edit:

Tak, BTW Ty chcesz IEMy za 2 tysiaki kupić na podstawie wykresów i opinii? Szkoda kasy, ja byłem napalony na W3 a okazało się że grają lipnie.

 

DrugiEdit:

Zadzwoń do Audiomagic czy by W4 za kaucją nie wypożyczyli i tyle. ;)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba za daleko ten drugi zakręt :) robie tak jak powiedziałeś, ale niestety tylko triflange mi seala łapie. inne to wogóle mowy nie ma.



Dobra, udało się złapać seala, ale masakra straszna.

 

Czy śą jakieś większe pianki niż te największe w zestawie ? Głównie o długość chodzi. Ale szerokość też by się przydałą.

 

No i na piankach nie ma takiej izolacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Comply P z czarnym czy białym rdzeniem? Mi czarne łapią seal dość ładnie, białe to wsuwam do ucha bez zgniatania, chyba dla krasnoludka są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne takie i jednae takie. Mam tez jakies krotkie z czarnym rdzeniem, ale one wogole do kanału nie sięgają, musiałbym chyba przetworniki w uchu zmieścic.

 

Poki co to czarne raz na 4ry próby łapią seala, białe wcale...



a mozesz mi takie małe porównanie W4 to PFE232 strzelić ? I odnieść to do np. HD650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiusy?

 

1000x500px-LL-8e73a57d_radius.png

 

44ec6182_radius_twf21b.jpg

Jeśli te wykresy są wiarygodne ;]

aha, izolacja lipna

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności