Skocz do zawartości

recabling HD 380 pro


porcupine

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do (szczęśliwych) posiadaczy tych słuchawek.

Rozważam ich kupno, ale ciężki, spiralny kabel jest dla mnie nie do przyjęcia, ponieważ słucham muzyki z Marantza 6000 OSE ustawionego ok 2,5 m od fotela.

Czy prostego kabla z jackiem 2.5 (ale nie kątowym) nie da się wpiąć w gniazdo tych słuchawek? Ewentualnie czy można tę kątową wtyczkę zainstalować na prostym kablu?

Swoją drogą dziwne, że firma nie wypuszcza opcjonalnie prostych kabli , bo widzę, że wielu osobom ten spiralny nie leży.

Albo że nie robi uniwersalnych połączeń.

 

Secundo: czy te słuchawki tolerują także nagrania gorszej jakości ?

No i czy nie wymagają neutralnego liniowego źródła, bo mój Marantz gra raczej ciemno z podbitym dołem i obawiam się zdublowania tej charakterystyki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zamknięte. Obecnie używam otwartych i brak tłumienia przeszkadza mi w wielu sytuacjach przy odsłuchu (remont u sąsiadów, żona oglądająca TV). Poza tym chcę używać ich także przy graniu na pianinie, gdzie izolacja w obie strony bywa bardzo pożądana.

 

Obecnie mam kabel prosty, który przy graniu na klawiszach rzucam za plecy i mam niemalże słuchawki bezprzewodowe. Nie wyobrażam sobie tej ciężkiej serpentynki dyndającej mi w okolicy łokcia lub leżącej na plecach ... ale być może ta przdłużka będzie jedynym wyjściem - z dodatkową stratą dla jakości brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku tych słuchawek najlepszym chyba wyjściem jest obcięcie kabla tuż przed spiralką i dolutowanie małego jacka lub gniazda na kabel np. neutrika rean, później możesz dołączać do tego dowolny przedłużacz słuchawkowy. Miałem tak zanim zrekablowałem całkowicie te słuchawki. Słuchawki sa tak efektywne że jakakolwiek zmiana kabla nie robi na nich wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup inny model. Może ten jest dobry w niektórych przypadkach, ale nie nadaje się do ciepłych źródeł. Możliwe, że ktoś słyszał akurat to połączenie i powie ze jest inaczej, ale wątpię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup inny model. Może ten jest dobry w niektórych przypadkach, ale nie nadaje się do ciepłych źródeł. Możliwe, że ktoś słyszał akurat to połączenie i powie ze jest inaczej, ale wątpię ;)

 

Czy rolę takich bardziej transparentnych słuchawek powinny lepiej spełnić Shure SRH 840 ? Wiem, że nie są całkiem liniowe, ale odpowiadają mi charakterystyką. Zależy mi na dominacji szybkiego i szerokiego basu, który nie przesłania średnicy i na ciepłej, sennheiserowskiej górze (chętnie poświęcę szczegółowość) Słuchawki mają być zamknięte, więc odpuszczam sobie marzenia co do przestrzeni i sceny - zrekompensuję sobie w innych godzinach na monitorach :)

 

W wypadku tych słuchawek najlepszym chyba wyjściem jest obcięcie kabla tuż przed spiralką i dolutowanie małego jacka lub gniazda na kabel np. neutrika rean, później możesz dołączać do tego dowolny przedłużacz słuchawkowy.

 

To chyba idealne rozwiązanie, bo wtedy krótka przedłużka uczyni z nich idealne mobilki. Może kiedyś jakiś projektant z większą wyobraźnią wstawi taki łącznik w tym miejscu na etapie produkcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fatalne stare sennki HD 500. Bas, który jest atutem tego odtwarzacza, na słuchawkach sprowadza się do szybkiego ale tępego mid-basu, dość uwypuklonego, coś jak uderzenie drewnianą pałką. Średnica, słaba w Marantzu jest tu kompletnie wycofana, a góra uboga; na monitorach ładna , czysta ale ciepła; tu jest lekko zmulona. Przestrzeń duża, scena przejrzysta.

Edytowane przez porcupine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu jak miałem Senki 380pro to wpinałem do nich kabel od Philipsów SHP8900, pasował bezproblemowo, więc każdy kabelek z jackiem 2,5mm będzie pasować :)

 

To idealnie! Bo serwisant Sennheisera odpisał mi, że kabel od HD 500 nie podejdzie. Pewnie wystarczy go wpiąć pod innym kątem i tyle.

A jak oceniasz te 380 pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności