Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do 200 zł


niunius93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję karty dźwiękowej do stacjonarki do 200 zł. Początkowo myślałem o zwykłej karcie , lecz w takim budżecie nie można zbyt wiele zdziałać. Trafiłem na kartę zewnętrzną Audiotrak Maya U5. Co o niej myślicie ? Słuchawki jakie posiadam to Koss Porta PRO a mikro mediatech mt390. Dobrze by to współgrało? Będzie czuć różnicę ?

.Kartę zamierzam kupić gdyż słucham muzyki na tych kossach i z telefonu (Samsung Galaxy S) i właśnie na stacjonarce z integrą Realteka i różnica jest kolosalna (na korzyść telefonu ^^) . Drugą przyczyną są piski albo jakieś sprzężenia podczas rozmów przez TS i myślę ,że może być to spowodowane sprzętem. A więc jak myślicie, ma to jakiś sens ? czy lepiej się w to nie bawić ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Edytowane przez niunius93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz a2zs, dobra karta, co ma się w niej psuć?

ostatnio wyszła nowa paczka driverów i wreszcie przy 4+ gb ram działa mikrofon :) polecam paczki Daniel_K, bo oficjalne to masakra, dźwięk przerywał, padał itp.

 

do 200zł jest jeszcze xonar dg z nówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić Audigy lub X-fi i od razu posłać do forumowego użytkownika mikolaj612 na mody. Zmiana jest bardzo na plus:

http://forum.mp3store.pl/topic/97843-zlece-modowanie-karty-dzwiekowej-x-fi-platinum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie sugerując, moge wystawić na sprzedaż moją Audigy 2 ZS SB0350 ;), wymieniona niedawno na Asus Xonar DX, możesz poczytać trochę o moich doświadczeniach z tymi dwoma kartami na http://forum.benchmark.pl/topic/70497-karta-muzyczna-do-300-400zł-cal/page-2 i wyciągnąć wnioski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem brać Audigy 2 ZS ,ale zajrzałem do kompa a tam , pomimo tego ,że są 2 sloty PCI wolne ,to jeden z automatu zasłania karta graficzna ,a drugi będzie niecały 1 cm od końca wentylatora. Więc odpada. Przy mojej karcie graficznej (GTS 250) to ona się i w Paincie zagrzeje przy takim zblokowaniu chłodzenia :D [[ nawiasem mówiąc, kiedyś jej temperatury dochodziły do 104 stopni Celsjusza w stresie, zostało dołożone chłodzenie i nic, potem wymiana sterowników w biosie i spadło o kilka stopni, tak do 99 :D , potem wymiana past itp. Po drodze spaliły się 2 zasilacze od grania 10 minut w Crysisa , dzięki bogu wszystko na koszt serwisu ^^ Także ta karta musi mieć mega chłodzenie bo inaczej lipa , z prądem też cienko ^]] Także teraz szukam czegoś pod wejście PCI-E x1 bo one jest nad kartą graficzną kilka centymetrów także nie powinno być większych problemów. Jakieś pomysły macie ? przypominam ,że budżet to max 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się rozglądałem za DGX-em, myślisz ,że warto dokładać do D1? Jest to na prawdę jakaś różnica? Przeczytałem ten post twój poprzedni z linku, czyli po tym co tam wypisałeś to ja , mając Win7 x64 nie mam opcji korzystania z tych wszystkich bajerów którymi Asus się chwali ? Maya U5 też mega fajna sprawa, na początku ją brałem tylko pod uwagę , lecz mam problem z gniazdami USB i komputer potrafi często mi odłączyć myszkę,klawiaturę na chwile. Albo wgl. nie widzi danych urządzeń. Jednym słowem u mnie z USB zawsze jest zabawa ;)

 

@EDIT: . DGX-a mogę mieć za 147 zł z przesyłką . Ceny D1 zaczynają się od 240 ;) Poza tym DGX z tego co widzę nie potrzebuje dodatkowego zasilania co z jednej strony jest lipą ,że nie ma zewnętrznego , lecz w moim przypadku w miarę dobrze bo akurat wszystkie końcówki mam pozajmowane na wentylatory dodatkowe ;)

Edytowane przez niunius93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DGX powinien spełnić twoje oczekiwania, napewno zagra znacznie ciekawiej niż zintegrowany układ, zreszta jak większość dedykowanych kart, o ile nie miałeś jakiejś super integry. Niech się wypowiedza ludzie bardziej obeznani z tematem, ja tu dopiero raczkuję. DGX ma jeszcze wzmacniacz słuchawkowy - pozostaje zapytanie jakiej jakości, ale zawsze to jakiś plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyte główną mam taką: Gigabyte G41M-ES2L . Ta karta ma chipset C-Media CMI8786 który nie zbiera najlepszych opinii niestety. Ja już nie wiem co to jest żeby za normalną kase jakiejś dźwiękówki nie szło dostać na PCI-E. Poza tym dużo w internecie jest opinii że z kartami DG,DGX itp. jest problem z dźwiękiem w grach. Potrafi całkiem dźwięk się wyłączyć i reset kompa pomaga etc. Aż żal się robi ,że chociaż nie awaryjnego sprzętu nie można kupić. Wedrowycz, pomimo tego ,że jesteś początkujący to i tak wiele pomogłeś , tutaj na forum niestety tak mały ruch jest ,że ciężko o jakąś profesjonalną opinie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności